Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ewelinaaa

Budzik Junghans - poszukuję "motylków"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum - nie wiem czy dobry dział, nie wiem czy zdjęcia dobre ale proszę o pomoc. Niedawno kupiłam stary budzik Junghans. Brakuje w nim 3 "motylków". Jeden zegarmistrz powiedział, że to będzie trudna sprawa - każdy motylek jest inny - odesłał mnie z kwitkiem. Drugi zegarmistrz powiedział, że da się zrobić ale w tej chwili nie ma czasu na naprawę budzików, szczerze powiedział, że najpierw zajmuje się droższymi egzemplarzami. "Postukał", "popukał" i "na oko" ocenił, że mechanizm działa. Poradził, żeby wrócić za 2 miesiące i koszt naprawy wyniesie ok 100 zł.

 

Może doradzą Państwo, jak zrobić to szybciej? Gdzie można znaleźć brakujące "motylki"?

 

post-74623-0-39987300-1412589879_thumb.jpgpost-74623-0-75450300-1412589886_thumb.jpgpost-74623-0-84468900-1412589919_thumb.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdej giełdzie staroci znajdziesz bez problemu takie pokrętła za parę groszy,ale dobrze dy było umyć i nasmarować mechanizm a z tym już możesz sobie nie poradzić choć  w przypadku budzików to sprawa prosta.I przejdź się jeszcze po paru zegarmistrzach bo mało Ci nie powiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się nieźle nachodzić po jarmarkach i nie dostać. Wytoczenie odpowiedniego wałeczka z gwintem to nie problem. A ucho może być okrągłe z drutu, albo i z blachy na wzór starego pokrętła. Drogo to nie powinno kosztować, najwyżej tyle co kilka nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budziki z Mery poltik z Łodzi były produkowane w pewnym okresie na licencji Junghansa  to zapewne pokrętła będą pasować i max za dyche będziesz miała komplet >pamiętaj że jeden jest z lewym gwintem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jakbym mial budzik to bezplatnie dobiore motylki, mam tego duzo i cos zapewne bedzie pasowac.

Moze nie wszystkie beda takie same, ale beda spelnialy swoja funkcje.

Pozdr. Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jakbym mial budzik to bezplatnie dobiore motylki, mam tego duzo i cos zapewne bedzie pasowac.

Moze nie wszystkie beda takie same, ale beda spelnialy swoja funkcje.

Pozdr. Jacek

Będę bardzo wdzięczna za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.