Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Safinowski

Stowarzyszenie
 • Content Count

  971
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Safinowski last won the day on November 26 2012

Safinowski had the most liked content!

Community Reputation

81 Bywa pomocny

2 Followers

About Safinowski

 • Birthday 07/30/1948

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  technologia

Recent Profile Visitors

1,784 profile views
 1. Umyć można w czymkolwiek, w płynie do mycia bardzo zabrudzonych maszyn, w roztworze wodnym, nafcie, ale na koniec najlepiej w benzynie. Jeśli to jest roztwór wodny to trzeba szybko wysuszyć aby nie zardzewiało. Ale to nie wszystko. Jeśli stara oliwa, albo jakiś olej schnący, na przykład jadalny, sobie ładnie zasechł w łożyskach, to trzeba użyć odpowiednich środków aby to usunąć. Odpowiednie to trzeba dobrać zależnie od okoliczności i to jest bardzo ważne dla przyszłych wyników. Pozdrawiam
 2. Jest niejasne podejrzenie o jakieś niesprawności w przekładni. Pozdrawiam
 3. Nie po to człowiek zegarek nabył aby się dowiedzieć, która godzina, od tego ma telefon z aplikacją, tylko po to aby dekielek odkręcić. W tym celu bierzemy grube szkło, Położone na dekielku pozwala na dalsze czynności, to znacz przyklejenie na kropelkę odpowiednich płytek stalowych pasujących do dekielka. Przez szkło będzie wszystko widać, co ułatwi działalność. Jeśli by nasze dzieło nie wytrzymało to trzeba zrobić solidniejsze, albo nawet na stalowej płytce. Powodzenia
 4. Jako już zaawansowany emeryt raz złamałem oś na tokarce, ale to pewnie była nadłamana. Natomiast uszkodzenia przerzutnika nie było. Chwytamy za oś, a z drugiej strony za tę większą tarczkę i bardzo lekko pokręcamy i pociągamy. Brak przyborów to dla każdego majstra bardzo denerwujący problem i najlepiej go rozwiązać...
 5. Nie zaszkodzi mieć, ale takim przyborem można ułamać oś. Prawie pewny sposób zdejmowania osi odbywa się w tokarce i koniku z uchwytem na tulejki zaciskowe.
 6. Kotwica ma wybite dołki i je warto zeszlifować i polerować. Pozdrawiam
 7. Mamy tu dwie sprawy. Jedna ważna dla nas to informacja, czy uwidoczniona marka na wyrobie jest prawdziwa i to jest ważne dla nas. Druga sprawa to prawa autorskie i to jest ważne dla posiadacza tych praw, ale niekoniecznie dla nas. Nam za dbanie o czyjeś prawa autorskie należy się określone wynagrodzenie, chyba że lubimy walczyć o wasze i nasze sprawy, a w szczególności o "wasze". Prawa autorskie miały sprzyjać rozwojowi, ale często służą do blokowania rozwoju regionów słabszych. Po opatentowaniu dziurki w igle, zablokowano rozwój maszyn do szycia, bo wdowa po wynalazcy schowała patenty do szuflady na ileś lat. W przedwojennej Polsce zablokowano produkcję małych zegarków, bo wszystko było już "opatentowane". |Wydaje mi się, że sprawy ochrony praw autorskich godne są wnikliwego rozważenia, abyśmy mieli jasny pogląd w sprawie i zgodny z naszymi interesami.
 8. Nigdzie nie widać foto tokarki, ale domyślam się, że to taka jaką kiedyś naprawiałem. Wymagała lekkiego przeszlifowania wrzeciona i uzupełnienia wyposażenia z dostępnych zasobów. Jeśli czegoś nie można dostać, to czasami udaje się tak: zamawia się u frezera części, raczej tanio, następnie obrabia własnoręcznie papierkiem ściernym, bo u szlifierza już nie jest tanio, i gotowe. Jak kto potrzebuje najwyższą jakość ławeczki lub suportu, albo jeszcze co innego to może zahartować.
 9. Te ostatnie wydają się być dobre. Po odkręceniu przedniego segmentu można używać jako zwykłej luby, bo w całości ma za duże powiększenie, a jeden zespół można używać jako zapas, bo szkła są plastikowe i się niszczą.
 10. Potrzebowałem chwytać zacisk za gwint i w tym celu wykonałem zacisk też z gwintem. Działa znakomicie do dziś. Ale tam był potrzebny tylko jeden wymiar.
 11. Szybka wygląda na plastikową. Można sobie kupić taką szybkę według wymiaru, czyli średnicy plus 0,2 na wcisk. Kupowanie oryginału z metalową wkładką to w warunkach amatorskich może sprawić problem z założeniem. Koperta mosiężna wymaga usunięcia powłoki galwanicznej, która jest twardsza od podłoża i wtedy przeprowadzić można naprawę koperty i przygotowanie do pokrycia galwanicznego. Koronkę również można pokryć galwanicznie, ale ta z rysunku wymaga wymiany na nową.
 12. Dorabiający szkiełka wyjmie i dorobi nowe. Warto skorzystać bo oryginalne nie zawsze da się wyjąć bez uszkodzenia dla kogoś bez odpowiednich przyborów. Pozdrawiam
 13. Aluminiowe koperty dobrze niklują się bezprądowo, ale warto brać pod uwagę grube anodowanie i barwienie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.