Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Safinowski

Stowarzyszenie
 • Content Count

  888
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Safinowski last won the day on November 26 2012

Safinowski had the most liked content!

Community Reputation

40 Początkujący

About Safinowski

 • Birthday 07/30/1948

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze
 • Hobby
  technologia

Recent Profile Visitors

1,176 profile views
 1. Ponieważ spotkanie nie może się odbyć w formacie dotychczasowym, to może warto zorganizować spotkanie w formacie nowym. Przy zachowaniu pewnych warunków różne spotkania odbywają się bez konsekwencji. Korzystając z tej specyficznej okazji łatwo załatwić pomieszczenie. Ponieważ ostatnie spotkanie było, że tak powiem, bezkosztowe, to może warto pomyśleć o wynajęciu lokalu na siedzibę, z możliwością spotkań kwartalnych.
 2. Nie słyszałem o biurze z szyldem "zamawianie podkładek". Tu trzeba "pomolestować" posiadającego tokarkę, aby założył materiał i zrobił te cztery sztywne a nie gumowe podkładki, warte ... zł i pewnie ze względu na cenę pewnie na ogólne pytanie nikt się nie zgłosi.
 3. Mechanizm mocowano do boków drewnianych na haczyki i śrubki a plastikowy przód też do drewnianych boków na wkręty.
 4. Potrzebne narzędzie to uchwyt do przykręcania wkrętów na balansach, zaciskany przez wsuwkę. Chwytamy klocek włosa za ten właściwy koniec, przykładamy do leżącego na płaskim półmostka lekko pokręcając i naciskając. Podnosimy całość, ma się wszystko trzymać, zwalniamy zacisk i sprawdzamy czy klocek wszedł całkowicie. Można klocek dosunąć chwytając pincetą na płasko, klocek nie powinien się przy tym przewrócić. Rozszerzanie elementów trzymających klocek prowadzi do ich uszkodzenia. Pozdrawiam
 5. Zegarmistrze mają informacje, gdzie można co dorobić. Znacznie obniża to koszty, jeśli sam kolekcjoner potrafi rozebrać i poprawnie złożyć. Wtedy brakujące elementy bez trudu zamówi.
 6. W naszym "przedszkolu" klucze hartujemy i odprężamy, aby były twarde. Po to żeby nie niszczyły zabytków, klucze polerujemy twardymi polerownikami zwilżonymi oliwką. Jest duże prawdopodobieństwo, że importowane kluczyki są robione z "narzędziówki" tylko dla uproszczenia bez obróbki cieplnej i dadzą się "dokończyć" czyli zahartować. Pozdrawiam.
 7. Najlepiej wykonać kluczyk z dobrego materiału. zahartować i odprężyć na słomkowy kolor, około 200 stopni. Kwadrat można wykonać przebijakiem albo elektrodrążarką, to będzie ładniej. Pozdrawiam.
 8. Można na przykład tak. Nabyć mechanizm i do niego zaprojektować mocowanie w kopercie. Zaprojektować mocowanie paska, szkiełka, dekla i resztę już według upodobania. tel. 691 045 744. Pozdrawiam
 9. Kiedy odciągniemy koronkę i damy dodatkowy napęd, przesuwając powoli wskazówki do przodu to nawet niezbyt sprawny zegarek zacznie chodzić. To dobry objaw. Takie mechanizmy mogą mieć luzy, można to sprawdzić spuszczając sprężynę poruszamy za to duże koło, które widać. Luźna koronka może wskazywać na uszkodzenie zatrzasku na mostku. Dokładniejsze informacje łatwo uzyskać przez telefon, albo odwiedzając kogoś z bardziej zaawansowanych w sztuce "psucia". Pozdrawiam.
 10. Można używać do lutowania brąz, czyli cynę z miedzią. dobrym lutem jest ten do instalacji centralnego ogrzewania. Można dodawać cyny lub srebra, w zależności ile temperatury wytrzyma tarcza. Ołowiu nie należy dodawać, bo utrudnia lutowanie w wyższych temperaturach i z użyciem palnika. Jeśli na tarczy będzie nowy napis to nóżki najlepiej zgrzewać.
 11. Naprawa uszkodzonego czopa nie powinna być droższa niż około 50, inne ubytki pewnie też dadzą się dorobić. Oliwą 702 można posmarować przystawkę, a nawet naręczny zegarek. Pozdrawiam
 12. W balansie bimetalowym wkręty stanowiły istotny element regulacyjny. Powinny mieć podkładki. Odkręcenie albo spiłowanie wygląda na uproszczoną regulację. Obecnie wkręty stanowią dekorację, albo ich nie ma.
 13. Odpuszczać można, tylko w miejscu wiercenia i zahartować po wierceniu też. Pozdrawiam
 14. Najlepiej nada się rodineta, to rodzaj złocenia. Można skorzystać z usług jubilera, który to ma.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.