Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nicko

Prośba o określenie wartości zegarka kieszonkowego Eterna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

ostatnimi dniami wpadł mi w ręce stary zegarek należący do mojego pradziadka. Jest to kieszonkowa Eterna z łańcuszkiem.

Ciężko znaleźć mi konkretne informacje w sieci dlatego zwracam się do was licząc że znajdzie się na forum specjalista, który miał z tym zegarkiem już do czynienia.

 

Po oznaczeniach wnioskuje że zegarek i łancuszek są złote (widać wibite próby i znaki probiercze).

 

Na zdjęciach mogą być niewidoczne dlatego podaję oznaczenia z zegarka:

- pod pierwszą pokrywą: 14K 0,585 56 i numer (chyba numer seryjny): SFC 1834762

- pod drugą pokrywą to samo co pod pierwszą

- na mechaniźmie: numer 1903478 oraz jakby logo mechanizmu to taka jakby lilijka harcerska i dookoła w narożnikach litery A F S i chyba N albo P (nie jestem pewien bo zasłanie element mechanizmu)

 

Za wszystkie informacje dotyczące historii tego zegarka będę wdzięczny.

Jestem też ciekaw ile warty jest taki zegarek.

MOD: Zgodnie z obowiązującym regulaminem nie wyceniamy zegarków na Forum. Regulamin czytamy, nie tylko fajkujemy! ;)

Od razu zaznaczę, że nie jestem zainteresowany jego sprzedażą :) Chciałbym sie po prostu zorientować co wpadło mi w ręce. Dzięki i pozdrawiam!

 

DSC02532J_waxpxwr.jpg

 

DSC02533J_waxpxwn.jpg

 

DSC02536J_waxpxww.jpg

 

DSC02537J_waxpxwa.jpg

 

DSC02539J_waxpxsh.jpg

 

DSC02540J_waxpxsx.jpg

 

DSC02542J_waxpxsw.jpg

 

DSC02543J_waxpxsa.jpg

 

DSC02544J_waxpxap.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Odziedziczyłeś fajny zegarek przyzwoitej firmy :)

Twój egzemplarz to taka średnia półka jeśli chodzi o zegarmistrzostwo, a wyróżnia go złota koperta.

W środku masz mechanizm Eterna 165

Zgodnie z numerem seryjnym Twój zegarek pochodzi z ok. 1918 roku.

Wygląda na całkiem nieźle zachowany, tylko tarczę coś ząb czasu nadgryzł. Przydałoby się lepsze zdjęcie.

Poza tym wgląda na to, że koronka do nakręcania została wymieniona, co nie dziwi w kontekście wieku zegarka.

 

Co do wartości, to napisałem Ci, że zegarków tu nie wyceniamy.

Wartość materialna Twojego egzemplarza to przede wszystkim złota koperta, ale przecież ważniejsza jest ta sentymentalna ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Z regulaminem się zapoznałem i bije się w pierś. Przeczytałem też dlaczego na forum nie należy zapytywać o wyceny.

Co do samego zegarka moderator Artur wyczerpał temat za co dziękuje. Oczywiście zegarek zostaje w moich rękach jako pamiątka rodzinna.

 

A tak pół żartem, pół serio to pozdrawiam moda OmegaDeVille, który z prędkością błyskawicy zareagował na moje wykroczenie i wymierzył surową karę niczym kopniak z pół obrotu Chucka Norrisa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że zegarek jest złoty,odejmuję Ci punkty :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznam to za komplement :P Dzięki przyznaniu się do winy darujemy Ci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.