Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Planus

Proszę o pomoc w identyfikacji zegarka.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Planus

Proszę o jakiekolwiek sugestie, które mogą wyjaśnić co to za model.

 

Co już wiem:

GLYCINE, wiek około 50-60 lat, prawdopodobnie zegarek będący na wyposażeniu Wehrmachtu, trafił do Polski z Australii. Według szwajcarskiego producenta, cała dokumentacja została zniszczona podczas powodzi kilka lat temu. Na odwrocie zegarka jest numer 53586 i napisy STAHL BODEN i WASSERDICHT.

 

w.imageshazegarek0fs.jpg

 

back13uf.jpg

 

Dzięki i Pozdrawiam

 

Planus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Planus

Jestem rozczarowany Waszym forum. Spodziewałem się spotkać tu znawców, ale się przeliczyłem. Większość pisujących tu osób powinno poszukać jakiś forum o modzie, o modelach i co się nosi w tym sezonie.

 

Rozczarowany

 

Planus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co umieszczałeś tę informację w tylu miejscach na forum, zmniejszajac przejrzystość.

Zapewne nasza wiedza nie jest taka jak bysmy chcieli, jednak pojęcie miłośnik zegarów i zegarków nie oznacza wcale, że człowiek będzie wiedział wszystko na każdy zegarkowy temat. Każdy ma nieco inny profil zainteresowań co dobrze widać na tym forum. Nie wiem czego spodziewałes się w kwestii tego zegarka skoro sama firma ktora go wyprodukowała nie wie nic więcej poza tymi podstawowymi informacjami.

A co do mody, to jak wiadomo zegarek jest uzupełnieniem stroju, ale to nie jest dla większości tu obecnych najważniejsza kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

planus a ile juz zwiedziles forum???ja na przyklad jestem rozczarowany twoja postawa czlowieku-ty nic w to forum nie wniosles :lol::lol::D :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Planus

Przepraszam, trochę mnie poniosło. Długotrwałe walenie głową w mur doprowadza do frustracji.

Nie miałem zamiaru nikogo obrazić.

 

Jeszcze raz przepraszam za komentarz.

 

Planus[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

oki nic sie nie martw,a swoja droga ładny ten twój zegareczek[lubie takie sekundniki]tylko ten sekundnik jakos mi nie pasuje do calosci...nie wiem czemu ale wyglada jak foto :shock:montaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Planus

Zegarek jest w 100% oryginalny. Ten typ tak ma. Porównałem ze zdjęciami u innych koleckjonerów. Jeszcze do rozwikłania pozostaje brak literek DH -dienstuhr heer czyli zegarek wojskowy. Numery seryjne najbardziej zbliżone do mojego egzemplarza to D47241H oraz D54577H. Numer na moim Glycine to 53586 co świadczy o tej samej serii.

Jeżeli chodzi o brak dokumentacji w fabryce w Szwajcarii to wydaje mi się, że jest to wygodne dla producenta. Podczas II wojny Szwajcarzy byli ...neutralni, hm. :wink:

 

Planus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

witaj w takim razie gratuluje-piekny i rzadki zegareczek,ja mialem problem z rozwiklaniem szwajcara o nazwie Omicron[nikt na forum nie mial pojecia co to...]wyszlo na to ze to byl tez wojskowy zegarek-obdarowalem nim przyjaciela :) .powodzenia i pozdrowienia z Wrocławia.Pawel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to pomoże :

 

www.webspawner.com/users/germanwatch/

 

na samym dole (poniżej licznika) jest link do galerii a dalej gallery a , gallery d,

 

poza tym tu:

http://germanwatch.proboards43.com/index.cgi jest forum dyskusyjne.

 

 

ooo już tam byłeś :cry: :oops:

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Planus

Dzięki, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.