Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

945gdvi

Casio do 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Zamierzam kupić zegarek na codzień, do tej pory miałem Casio MTP-1228, który niestety uszkodziłem.

Znalazłem takiego Casio, czy to dobry wybór?

 

http://zegarki.worldtrade24.pl/zegarek-meski-casio-mtp1381d1a-elegant-50m-data-p-4786.html

 

Chciałbym zegarek raczej z bransoletą, analogowy, w którym mogę bez obaw pływać na basenie, jeśli macie jakieś inne propozycje, to proszę o podanie.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten podlinkowany formalnie nie powinien być używany do pływania w basenie. Jeśli musisz pływać w zegarku, to rozejrzyj się za takim, który będzie miał większą wartość wr, najlepiej 200M. Casio w tym budżecie, to raczej dobry wybór. Ewentualnie zerknij na ofertę Lorusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Dokladnie, 50M do plywania to tak troche "na styk". Najlepiej 100M albo 200M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten podlinkowany formalnie nie powinien być używany do pływania w basenie. Jeśli musisz pływać w zegarku, to rozejrzyj się za takim, który będzie miał większą wartość wr, najlepiej 200M. Casio w tym budżecie, to raczej dobry wybór. Ewentualnie zerknij na ofertę Lorusa.

 

Dokladnie, 50M do plywania to tak troche "na styk". Najlepiej 100M albo 200M.

Mój poprzedni miał właśnie 50m i w sumie pływałem w nim. Oczywiście sporadycznie, nie chodzę na basen dzień w dzień, więc jeśli ryzykowne jest pływanie w takim jaki podlinkowałem, to mogę sobie go ściągać i wystarczy, jak będzie można bez obaw się w nim myć. Zarówno Casio jak i Lorus mają kilka fajnie wyglądających modeli, niestety wszystkie ładniejsze są w cenach 300zł i więcej. Zastanawia mnie też, czy jednak mój poprzednik (MTP-1228) nie był wytrzymalszy mając wypukłe szkiełko, gdyż ten ma płaskie.

 

 

mdv106 poszukaj casio.

Aż tak na nurkowaniu mi nie zależy, niezbyt podchodzą mi takie zegarki z małą tarczą i grubą obramówką, gdybyś polecił coś podobnego do tego, który zalinkowałem, to na pewno rozważę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

50M z tego co mi wiadomo jest ok do pływania, ale bez skoków i glebokiego zanurzania. Pod prysznicem sie z nim nic nie powinno stac :D 


Może EF-121D -1AV albo EF-125D-2AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

96490bbe1ad6d4eea837a9219e876b48.gif

Czyli pływać niby można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50M z tego co mi wiadomo jest ok do pływania, ale bez skoków i glebokiego zanurzania. Pod prysznicem sie z nim nic nie powinno stac :D

Może EF-121D -1AV albo EF-125D-2AV

No to teraz mam poważy dylemat pomiędzy

zegarek-meski-casio-edifice-ef-121d-1a.j

a

de8f6b78402273eaa6e4560198f0ca01.jpg

 

No i ciężki wybór bo obydwa ładne. A Wy co myślicie?

 

 

Czyli pływać niby można.

No raczej można, bo do tej pory miałem właśnie do 5atm i kilka lat nic mu się nie stało, a nie ściągałem prawie wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

 

...

No raczej można, bo do tej pory miałem właśnie do 5atm i kilka lat nic mu się nie stało, a nie ściągałem prawie wcale.

No tak, ale jeśli przewidujesz pływanie, to jednak lepiej wr > 50. Czasem jeden gwaltowniejszy ruch ręką i będzie klops. :)

 

A co do dylematu... Ciężko będzie nam pomóc w tej kwestii. Co najwyżej możemy napisać, jaka jest nasza subiektywna ocena. Powinieneś wybrać sam ten model, który wizualnie odpowiada Ci bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za wszystkie propozycje, jeśli chodzi o design to spodobał mi się tylko przedostatni, wybredny jestem :)

 

 

No tak, ale jeśli przewidujesz pływanie, to jednak lepiej wr > 50. Czasem jeden gwaltowniejszy ruch ręką i będzie klops. :)

 

A co do dylematu... Ciężko będzie nam pomóc w tej kwestii. Co najwyżej możemy napisać, jaka jest nasza subiektywna ocena. Powinieneś wybrać sam ten model, który wizualnie odpowiada Ci bardziej.

Kolego pływanie sporadycznie, kilkanaście razy w roku, nie uprawiam sportów wodnych, więc ściągnięcie zegarka to nie problem. Masz rację, o gustach się nie dyskutuje, ale jednak dużo użytkowników się zna i doradzi np który ma czytelniejszą tarczę, o praktyczne porady chodzi, a wiem, że na takie można tutaj liczyć :)

 

Powiedzcie mi jeszcze, czy warto interesować się używanymi, oraz czy macie jakieś informacje odnośnie modelu, który wpadł mi w oko:

http://allegro.pl/zegarek-casio-edifice-efr-502d-8avef-i6577469888.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Jesli nie jest jakos bardzo skatowany to czemu nie. Kazdy inaczej dba o zegarek :) Ten z aukcji to casio jak casio. Czego nie wybierzesz z casio to bedzie ok, z tym, ze jeden bedzie mial WR50, drugi WR100 a trzeci chronograf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie jest jakos bardzo skatowany to czemu nie. Kazdy inaczej dba o zegarek :) Ten z aukcji to casio jak casio. Czego nie wybierzesz z casio to bedzie ok, z tym, ze jeden bedzie mial WR50, drugi WR100 a trzeci chronograf.

Z wyglądu jest całkiem niezły, jedyny problem to taki, że chyba duża wskazówka sekundnika to właśnie stoper, przez co zegarek "nie żyje" gdy się na niego spojrzy, a szkoda, bo podobają mi się jednak "normalnie" działające :)

 

Sprzedający napisał mi, że duża wskazówka sekundnika odpowiada za normalne odmierzanie czasu, a nie stoi w miejscu. Czy zna ktoś ten model i może potwierdzić tą informację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.