Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bananoluczo

GA-400 pytania po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupiłem wczoraj ww model i miałem trzy pytania jednak na jedno z nich już znalazłem odpowiedź. Casio foli na szkło nie zakłada jak udało mi się wyszukać. Drugie pytanie to czy na nowym zegarku powinna być zawieszka na pasku. Zegarek kupiłem w strefieczasu więc z oryginalnością chyba nie ma problemu. A trzecie zapytanie to czy nalepka "Zibi" nie robi ja plombe czy dowód zakupu w przypadku konieczności oddania do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witajcie, kupiłem wczoraj ww model i miałem trzy pytania jednak na jedno z nich już znalazłem odpowiedź. Casio foli na szkło nie zakłada jak udało mi się wyszukać. Drugie pytanie to czy na nowym zegarku powinna być zawieszka na pasku. Zegarek kupiłem w strefieczasu więc z oryginalnością chyba nie ma problemu. A trzecie zapytanie to czy nalepka "Zibi" nie robi ja plombe czy dowód zakupu w przypadku konieczności oddania do serwisu?

1. Tak, na oryginalnych zegarkach Casio G-Shock nie ma folii ani na wyświetlaczu ani na dekielku. Wspominam o tym dlatego, że często jest to spotykane na podróbkach.

 

2. Zazwyczaj w nowych zegarkach jest zawieszka na sznureczku przytwierdzona do sprzączki, ale można ją łatwo zdjąć bez rozwiązywania sznurka. Mogło się tak zdarzyć, że sprzedawca prezentował zegarek klientowi w sklepie stacjonarnym i zapomniał z powrotem założyć zawieszkę. Co do samego sprzedawcy zaś to nie ma wątpliwości, że oferuje zegarki oryginalne. Zresztą obejrzyj sobie filmik Mateja, gdzie akurat dokładnie na tym modelu prezentuje różnice między podróbką, a oryginałem:

 

https://youtu.be/cdi6Y0lkUE4

 

3. Naklejka Zibi (potwierdzająca dodatkowo oryginalność zegarka) jest tylko potwierdzeniem dla klienta końcowego, że kupił zegarek z oficjalnej polskiej dystrybucji. Dla potrzeb gwarancyjnych nie ma znaczenia, czy naklejka znajduje się na zegarku, czy nie. Ja osobiście zalecam ją czym prędzej usunąć, ponieważ gdy będziemy nosili zegarek z naklejką Zibi przez dłuższy okres czasu, klej z naklejki zacznie się wżerać w strukturę dekielka i jak już po roku czy dwóch zdecydujemy się na zdjęcie zniszczonej od potu naklejki, to pozostanie na dekielku odbarwienie, którego już raczej nie będzie dało się usunąć. Przykład, jak wygląda miejsce po naklejce usuniętej po dłuższym okresie czasu możesz zobaczyć na moim filmiku:

 

https://youtu.be/ipC0LOzngZs?t=1m15s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, tak więc naklejki zerwałem i cieszę się zegarkiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych G są folie ochronne np GWN1000 czy MTG :P
Też polecam od razu odkleić tą naklejkę z zibi.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.