Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

TomG80

Użytkownik
 • Content Count

  4086
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

TomG80 last won the day on February 10 2020

TomG80 had the most liked content!

Community Reputation

12547 Guru zegarmistrzostwa

1 Follower

About TomG80

 • Rank
  Tomek
 • Birthday 03/07/1980

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.youtube.com/c/TomaszGołębiewski

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  G-Shock, MTB, Tatry

Recent Profile Visitors

4360 profile views
 1. TomG80

  Casio do kwadratu

  - Słuchaj, a Ty tą kostkę to masz z bezelem metalowym czy poliuretanowym? - Tak. A na poważnie: fajny modzik Ci wyszedł. 👌
 2. Zawsze przecież możesz zmierzyć obie koperty, ale generalnie to taki sam zegarek, więc i moduły powinno się udać przełożyć bez problemu.
 3. Aplikacja Casio Watches musi hulać w tle, Bluetooth w telefonie musi być włączony, a zegarek znajdować się w niewielkiej odległości od telefonu.
 4. A co masz na myśli pisząc "numer referencyjny"? Chodzi o numer modelu? To żaden z nich. Najprościej będzie, jak pokażesz zdjęcie dekielka. Poza tym numer modelu masz na przywieszce, która była przy pasku/bransolecie oraz na naklejce z kodem kreskowym na pudełku. Natomiast 003A291B to kod fabryki oraz data produkcji zegarka, gdzie 291B oznacza (jeśli zegarek kupiłeś jako nowy) 18 października 2022r. Jeśli zegar jest sprzed 2022 roku, to ta data może oznaczać 18 października 2012r.
 5. U mnie, jak dobrze policzyć, to 7 lat będzie w październiku z GWG-1000.
 6. Z opisem VIBRATOR były tylko na początku produkcji, teraz już tylko VIBE ALARM.
 7. TomG80

  Nie tylko G...

  Jak wrażenia, jakość wykonania?
 8. Pożegnalne foto przed zmianą kolekcji, której teraz GW-6902K-9 będzie częścią.
 9. O to już należałoby raczej zapytać producenta. Ja pamiętam, że jak wchodził GPR-B1000 to właśnie wskazywano na różnicę między klasycznym Tough Solar, a wspomaganiem ładowania Solar Powered. Tutaj to zostało opisane. Technologia Tough Solar, a konkretniej jej handlowa nazwa jest używana w odniesieniu do submarki należącej do Casio, czyli G-Shock. W innych modelach Casio (Oceanusach, Edifice'ach, Lineage'ach itd.) technologia jest ta sama, ale nie ma już określenia Tough Solar, tylko podobne brzmieniowo i ideowo, ale już bez określenia, że są "Tough".
 10. Panel solarny jest na całej powierzchni tarczy pod półprzezroczystą tarczą, na której są napisy, indeksy itp. Można zatem powiedzieć, że widać go cały czas.
 11. Doprecyzowując, w GPR-H1000 nie jest zastosowana technologia Tough Solar (samodzielnie wystarczająca do zasilenia zegarka i wszystkich jego funkcji), a Solar Powered, czyli wspomaganie zasilania panelem solarnym. Różni się to tym, że jak będą używane podstawowe funkcje zegarka, w tym łączność Bluetooth ze smartfonem, to samo zasilanie solarne powinno wystarczyć, gdy zegarek będzie często eksponowany na światło słoneczne, ale jeśli będą wykorzystywane funkcje treningowe, to wtedy pobór energii znacząco się zwiększa i wówczas od czasu do czasu będzie trzeba go podładować również z kabla.
 12. Wydaje mi się, że jest tam coś z litem, ale dokładnie technologii Ci nie opiszę. Albo siedzi tam CTL1616 albo CTL920 - zazwyczaj w "normalnych" zegarkach (bez GPSu i innych prądożernych technologii) Casio stosuje jeden z tych dwóch akumulatorów. A jak dbać? Jeśli nosisz zegarek na codzień, to nie musisz się martwić. Wystarczy, że będzie normalnie podczas eksploatacji wyeksponowany na światło słoneczne i będzie OK. Na zimę, jak będziesz zdejmował zegarek z ręki, to odkładaj go zawsze na parapet po słonecznej stronie lokum, żeby miał szansę co nieco światła złapać w panel solarny. Najważniejsze to nie odkładać go np. na rok do szuflady, jak nie będzie noszony, bo gdyby miał na dłuższy czas ustąpić miejsca na nadgarstku innej konstrukcji, to po prostu zamiast do szuflady należy go położyć na parapecie i będzie wszystko OK.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.