Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cementiri

CASIO W-96H-1B+

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Casio posiada taki ogrom modeli że ciężko się zorientować dlatego proszę o podpowiedź. Szczególnie że w dzisiejszych czasach nie ma problemu aby sprowadzić np. modele tylko dla Japonii.

 

Szukam zegarka jak tytułowy model:

https://www.casio.com/products/watches/classic/w96h-1bv

 

Tylko chciałbym aby posiadał:

- synchronizację z zegarem wzorcowym (multi band 6),

- timer do odliczania czasu(mniej istotne).

 

Przy tym chciałbym aby był rozmiarowo zbliżony do W-96H-1B jako że mój 15 cm nadgarstek jest mocno wybredny co do większych zegarków.

Jeśli wyglądałem/kształtem przypominałby tytułowy to byłym już wniebowzięty ;-)

 

Zegarek tego typu użytkuję podczas długich trekkingów, wypraw rowerowych itd. Czyli w sytuacjach gdy inne zegarki mógłbym zniszczyć i gdy potrzebuję dokładności/ zero dodatkowej obsługi.

 

PS. Chętnie również zasięgnę informacji na temat sklepów online z dobrymi cenami na Casio. Przykładowo W96H kosztuje na amazonie $16(bez możliwości wysyłki do polski). Tymczasem w Polskich sklepach jest to dokładnie 2x więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

http://www.ebay.co.uk/itm/New-CASIO-WAVE-CEPTOR-WV-59J-1AJF-Radio-Multiband-5-Mens-Watch-Japan-/222358335508?epid=1101436623&hash=item33c596f014:g:1nIAAOSwEzxYYhcR

 

niestety multiband idzie w parze z solarem,a to wszystko laczy sie z wyzsza cena.

Do tego trzeba doliczyc pewnie jakies podatki

Wpisz swojego kaszjoka w wyszukiwarke ebay'owska.co.uk.

 

ale moze byc radioaktywny /joke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIekawy brzydal ale z tego co widzę 5ka nie obsługuje synchronizacji z Chinami więc nadal liczę że znajdzie się coś z multi band 6. I ten model nie ma solara Nie żebym go wymagał ale tak wynikało z twojego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Wiem,pozniej to zauwazylem - odnosnie tego solaru.No przyznaje,straszny minus.

Co do Multi6 to cena wzrosla by o kolejne 100 dolarow

 

poszukaj cos wsrod modeli do biegania..byl kiedys jakis kwadrat .Liter nie pamietem, ale w oznaczeniu mial liczbe 1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,pozniej to zauwazylem - odnosnie tego solaru.No przyznaje,straszny minus.

Co do Multi6 to cena wzrosla by o kolejne 100 dolarow

 

poszukaj cos wsrod modeli do biegania..byl kiedys jakis kwadrat .Liter nie pamietem, ale w oznaczeniu mial liczbe 1000 

 

 ,..i zastanow się czy aby na pewno potrzebujesz multiband, przy tak niewielkich odchyłkach na m-c? np. ja zrezygnowałem z 5610, na rzecz 5600 w sumie prawie to samo, a cena jednak inna, jeśli zrezygnujesz z MB, to ten W96 ci w zupelnosci będzie pasowal, bo timer ma, ..mam jego wersje W96H -9AV ze 'zlota' koperta. i polecam fajnie bo lezy na reku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że masz timer? według strony, sklepów jak i dokumentacji twój zegarek nie ma timera ;-)

Co to multibanda to liczyłem na to że po prostu będzie mi sam zmieniał godzinę po synchronizacji i nie będe musiał co chwile go przestawiać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az zmusiles mnie do wygrzebania pudelka z jego zawartoscia z czeluści moich magazynow domowych, zegarek jest nowy, tymczasem leżakuje sobie,, w realu wygląda dużo efektowniej, ma miekki pasek, guma przyjemna w dotyku, jakby była 'zamszowa' to jest dokładnie ten model https://www.amazon.co.uk/Casio-W96H-9AV-Black-Quartz-Digital/dp/B000V7LEQQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1505456996&sr=8-1&keywords=casio+w96h-9av        modul 3239/3240 i posiada.. dual timer !! = godziny minuty i sekundy, pracuje w trybie dwóch czasów, jedynie czego nie ma to nie posiada mineralnego szkiełka, a utwardzany powierzchniowo plastik, sprawdza się..mam go w innych modelach a rys jak na razie nie ma nigdzie.amazon przekłamuje ze zdjęciem, wyświetlacz nie jest zielony (na co bardzo liczyłem), a tradycyjnie szary,..przez czas jaki lezy przyspieszyl dwie sekundy po tych kilku miesiącach.a skoro go już wyjalem to...zmienie noszony obecnie dw290 (super zegareczek) na tego W96h-9av


w zegarku po wcisnieciu lewego dolnego przycisku masz kolejno alarm,stoper,..i timer.

a tu masz dokumentacje ze strony amazona...

Product description

Ideal for the devoted athlete, this Casio watch comes with comprehensive features that provide the wearer with the necessary tools to meet their personal training goals. The resin band and solid buckle clasp ensure that the watch stays securely fastened to your wrist during any activity. With the stopwatch, lap timer, and light features on an easy-to-read 42mm resin display, this watch is the perfect gadget for those on the go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze ten model ma wymienny pasek (tez dostepne -amazon) ma on tez taki fajny patent, który zapobiega wysuwania się go ze szlufki, taki maly wystający klin. no to już chyba wszystko, masz jeszcze jakies pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, dzięki za zaangażowanie ale mylisz funkcję Dual Time z funkcją Timer czyli odliczaczem czasu, czasomierzem inaczej oznaczanym również jako "Countdown timer". Mam nadzieje że teraz się rozumiemy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, dzięki za zaangażowanie ale mylisz funkcję Dual Time z funkcją Timer czyli odliczaczem czasu, czasomierzem inaczej oznaczanym również jako "Countdown timer". Mam nadzieje że teraz się rozumiemy ;-)

 

,..,..dual time to jedno, a timer lub jak wolisz countdown timer to drugie, i jedno i drugie ten zegarek ma...i ja mam nadzieje ze jednak czytasz ze zrozumieniem. amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponownie wciskam lewy dolny i jest alarm, stoper i ..masz racje DT to dual time, fakt nie ma zwracam honor, moj blad, bo nie spojrzalem dokladnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogę ten twój w96h ma wymienialny pasek na standardowych teleskopach? da radę wymienić go na zulu/nato?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogę ten twój w96h ma wymienialny pasek na standardowych teleskopach? da radę wymienić go na zulu/nato?

 

 do zrobienia,tylko kwestia jaki pasek dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten pasek jest wciskany czy są tam teleskopy? może jakieś adaptery są potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten pasek jest wciskany czy są tam teleskopy? może jakieś adaptery są potrzebne?

 

,..nie, nie ma teleskopow, pasek wciskany i zdaje się ze tylko oryginalny (dostępny) i dwie male srubeczki, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















    • Przez Crach
      Witam serdecznie,
      w mojej okolicy nie mogę znaleźć żadnego zegarmistrza bądź osoby prywatnej, dlatego też uderzam w to miejsce.
      Posiadam Casio Duro i trzeba wymienić w nim baterię, jednak chciałbym mieć pełną pewność, że zegarek po takiej wymianie nadal będzie na poziomie WR 200M, a tego raczej w warunkach domowych sprawdzić się nie da.
      Przy okazji myślę również nad zmianą szkła na szafirowe, jednak zdecyduję się dopiero jeśli uda mi się znaleźć taką osobę.
      Całość chciałbym załatwić poprzez wysyłkę kurierem/paczkomatem, których koszty oczywiście pokrywam, a usługa ma się rozumieć będzie odpłatna.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Humanista
      Witam, tydzień temu złapałem zegarkowego bakcyla i od tamtej pory ciągle przeglądam zegarki 😅 Wiem na pewno, że chciałbym kupić zegarek marki japońskiej, więc Casio/Seiko/Orient/Citizen. Mój rozmiar nadgarstka to 17 cm.

      Szczególnie w oko wpadły mi Casio z serii Edifice. Cieszą się dobrą opinią jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Co myślicie o tej ofercie EFV-100D?  https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efv-100d-2avuef 
      Podoba mi się ta niebieska tarcza. Ogólnie szukam w miarę możliwości niebieskich wariantów. Z bransoletą może nie ma szału, ale z taką ceną nie mam co wybrzydzać. Jest też wersja ze szkiełkiem szafirowym, tylko droższa o 150 zł i tylko z czarną tarczą https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efr-s108d-1avuef Myślicie, że warto zapłacić więcej dla samego szafiru? Rysuje się znacznie mniej, to fakt.
       
      Podobają mi się też Seiko 5, np. taka oferta: https://www.amazon.com/Seiko-SNK793-Automatic-Stainless-Steel/dp/B002SSUQF6 Trochę wyższa cena, ale jest dosyć fajny. 
      Orienty niestety już są dosyć drogie, podoba mi się Ray 2, ale to już trochę nie na moją kieszeń.
       
      Poza tym mam jeszcze taki guilty pleasure - zegarki szkieletowe. Wiem, wiem, są mało praktyczne, kiepski stosunek jakości do ceny i wszystkie budżetowe mają ten sam chiński mechanizm. Ale kurczę, nie mogę od nich oczu oderwać. Szczególnie kręci mnie ten Fossil ME3055 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-fossil-grant-me3055 Szkielet, ale wciąż czytelny. Ale powiedzcie mi szczerze - warto w ogóle wydawać na to kasę, nie wyjdę na tandeciarza? Bo nie wiem, czy jak będę rozmawiać z kimś, kto chociaż trochę się zna na zegarkach, to mnie nie wyśmieje 😶 W końcu to trochę jak jeździć starą Hondą Civic bez maski...
       
      I jeszcze mam pytanie, czy jako początkujący powinienem ryzykować z kupnem używanych, np. na chrono24? czy tylko się sparzę i lepiej kupić w salonie? I czy macie jakieś polecane sklepy stacjonarne we Wrocławiu? Planuję przejść się do Time Trend w Magnolii i przymierzyć chociaż tego Casio, zobaczyć, czy ta bransoleta jest wygodna i czy dobrze na mnie leży. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.