Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość _91

Paski i inne skórzane historie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _91

Witam,

 

 

Konto założyłam jakiś czas temu, ale chroniczny brak - nomen omen - czasu skutecznie powstrzymywał mnie przed założeniem wątku. Dziś nadszedł TEN dzień !

 

 

Skórami bawię się już od jakiegoś czasu, nie trudno zgadnąć, że najwięcej frajdy sprawia mi szycie pasków do zegarków. Zawsze kiedy mam tzw. czas wolny, lub chcę „przetestować” nową skórę, kończy się na robieniu pasków. Czas zacząć je w jakiś sposób archiwizować, a swój warsztat ulepszać, stąd też pomysł z forum.

 

 

Na pierwszy ogień moje niedawne testy na odgrzebanej z czeluści skórze jaszczurki. Pięknej zresztą. Wypełnienie skórzane, spód/podszewka skóra bydlęca dwojona ręcznie, nić 0,4 mm, krawędzie malowane i woskowane.

 

 

 

post-100223-0-52384100-1511211244_thumb.jpg

 

post-100223-0-36364000-1511211227_thumb.jpg

 

post-100223-0-78554700-1511211398_thumb.jpg

 

 

pozdrawiam

 

zdjęcia nie chcą współpracować rozmiarowo z forum, mam nadzieję, że następnym razem pójdzie lepiej i nie będzie konieczności zmieszania ich aż tak drastycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Jaszczurka fajna :)

Musisz jednak poszerzyć asortyment, bo na forum wzięcie mają pachy z byka albo ze słonia ;)

Takie gusta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _91

Zobaczymy, może coś mi się pozmienia, póki co ze słoniem mi nie po drodze, wolę inny kaliber  ;) A na forum, fakt, widziałam kilka ciekawych pasków, zarówno ze skór egzotycznych,jak i "klasyków". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Niektórzy z czeluści wyciągają roleksy, brajblingi i inne "larytasy". Wolałbym móc z czeluści wyciągnąć taką skórkę, gdyż u mnie to na razie nieosiągalny poziom dłubania przy paskach. Ten, który pokazujesz, bardzo ładny. Prosty, bo to jaszczurka robi cały barok, ciekawy kolor, piękne wykończenie. Zegarek z wyższej półki by się nie powstydził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _91

Dziękuję :) Dokładnie, trzeba zachować umiar przy pracy z egzotykami. Pasek ma stanowić jedynie tło dla samego zegarka, często jednak dzieje się odwrotnie ;) 

 

Wiesz jak jest z "poziomem", trzeba dłubać i przeklinać pod nosem, w końcu powoli wszystko zaczyna mieć ręce i nogi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _91

Taki granat z nadzieniem w ramach rozrywki ;)

post-100223-0-56900700-1513027382_thumb.jpg

post-100223-0-59945700-1513027391_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba :D

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.