Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Norbertp83

Swiss Legend SL-30012-YG-BLK

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze.

Prawdopodobnie stanę się właścicielem kolejnego automatu, o którym tak naprawdę nie wiem nic ;). Markę widzę na oczy po raz pierwszy.

Domyślam się, że firma "wyrosła" całkiem niedawno. Zastanawiam się nad jakością tych czasomierzy. 

Podoba mi się wzór (bardzo lubię prostokątne koperty) i połączenie kolorystyczne, stąd mój spontaniczny zakup.

Coś tam widzę pojawia się w sieci od nich, ale co to, jaka jakość? Czy to Szwajcar, czy nawet koło niego nie leżało?

Dziękuję z góry za wszelkie info.

Pozdrawiam,

Norbert.

post-101834-0-86492100-1521843781_thumb.jpg

post-101834-0-76829500-1521843906_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Możesz jeszcze jakoś się z tego wymiksować?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie byłoby z tym problemu, aczkolwiek chciałbym się Ciebie zapytać dlaczego z taką odrazą podszedłeś do tego zegarka?

Myślę, że gdy byłby mocno tandetny nie kosztowałby "za oceanem" ponad 200$. Przynajmniej tak mi podpowiada logika :(.

Poza tym, kto wkładałby do jakiegoś badziewia szafirowe szkło? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można przeszklić denko gdy w środku taki syf odpuść sobie w tej cenie kup sobie japonca z dużo lepszym mechanizmem. Pewnie połowa tej ceny to koszt marketingu by to coś wypromować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie . "Japońca" noszę na codzień. To "coś" wylicytowałem na aukcji za za 160 PLN.
Jako, że człowiek ze mnie ciekawy chciałem się czegokolwiek dowiedzieć na temat tego zegarka, co go napędza, firmy go produkującej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie . "Japońca" noszę na codzień. To "coś" wylicytowałem na aukcji za 160 PLN.

Jako, że człowiek ze mnie ciekawy chciałem się czegokolwiek dowiedzieć na temat tego zegarka, co go napędza, firmy go produkującej .

Napędza go chinskopodobny wyrób zapakowany w pomalowaną na żółto kopertę ale w tej cenie to w sumie żadna strata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...stało się :)

Z racji tego, że nie otrzymałem rzeczowej informacji na zadane pytania musiałem przekopać czeluści internetu, aby trafić na rzetelne informacje.

Wbrew temu co powyżej koledzy pisali postanowiłem zaryzykować, gdyż okazuje się, że w/w zegarek napędza werk Claro-Semag CL 888. Sam mechanizm jest pochodzenia chińskiego (klon Sea-Gull ST16), lecz "rasowany" i kontrolowany w Szwajcarii. Co ciekawsze CL 888 ma 21 kamieni, a nie deklarowane 18 :).
Czym się różni CL 888 od ST16 dobrze opisane jest na forum watchuseek.com w linku:
Mechanizm posiada stop sekundę oraz możliwość naciągu za pomocą koronki.
Tarczę wykonaną z masy perłowej, którą przykrywa szkło szafirowe :o. Kopertę wykonano ze stali nierdzewnej platerowanej złotem.
Całokształt wg mnie prezentuje się naprawdę nieźle.

.


.


.

post-101834-0-00412600-1522090724_thumb.jpg

post-101834-0-10032600-1522091187_thumb.jpg

post-101834-0-08363000-1522091363_thumb.jpg

post-101834-0-97233900-1522091408_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie trafiłem z mechanizmem i koperta :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.