Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Jak ustawić datę w Rolex Perpetual Date aby była PERPE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_slawmat_*

Gość_slawmat_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2007 - 13:27

Witam,
od jakiegoś czasu mam zegarek Rolex Oyster Pepetual Date (szczegóły i zdjęcia w tym poście: http://www.zegarkicl...petual zagadka).
Niestety mimo posiadania certyfikatów, szmateczek, drewnianego pudełeczka i innych cudów nie mam instrukcji ustawienia daty tak aby była wiecznie dobra - a o to w PERPETUALU chyba chodzi :).
Czy ktoś w Was może mi pomóc w tej sprawie?
Pozdrawiam,
Sławek Matkowski
P.S. I jeszcze jedno, jeżeli data będzie już właściwie ustawiona, to zatrzymanie zegarka na kilka dni, czy godzin uruchamia procedurę od nowa?
  • 0

#2 Gość_slawmat_*

Gość_slawmat_*
  • Gość

Napisano 30 lipiec 2007 - 07:30

Oczywiście w tym Rolexie nie ma wiecznej daty... :oops:
Niestety w błąd mnie wprowadził zegarmistrz z ul. Ładnej we Wrocławiu.
Dodam jeszcze, że za przegląd zegarka żądał 1000 zł, a za ustawienie tej "wiecznej" daty 100 zł.
Nadmienię, że wcześniej odkręcił pokrywę zegarka i zajrzał do środka, aby się upewnić, że mechanizm wiecznej daty tam jest.
Nie wiem, czy te ceny są normalne, ale jeżeli tak, to u kogoś, kto się na Rolexach zna.
Pozdrawiam!
Sławek Matkowski
  • 0

#3 STARUSZEK

STARUSZEK

staruszek

• Użytkownik
  • 5465 postów

Napisano 30 lipiec 2007 - 08:32

Akurat w przypadku Rolexa "perpetual" odnosi się do automatycznego naciągu a słowo "date" wymienia jedynie komplikację w postaci daty "oyster"- to określenie szczelnej ,zazwyczaj wodoszczelnej :lol: koperty z koroną zakręcaną na gwint .
chętnie też bym przeglądał Rolexy licząc sobie 1kzł :) a za ustawienie daty brał 100 :) - trzeba było powiedzieć żeby Ci ustawił datę i dał na to pisemną gwarancję nawet po przeglądzie i umówić się że jak coś będezie nie tak to prosisz o podwójny zwrot zapłaconej kwoty - szybko pałka by mu zmiękła :) przepraszam za niezbyt wyszukane zwroty :!:
Oczywiście klasyczne czyszczenie i smarowanie plus uszczelka w przypadku certyfikatu COSC zazwyczaj wynosi w granicach 200-300 zł
  • 0

#4 Gość_slawmat_*

Gość_slawmat_*
  • Gość

Napisano 30 lipiec 2007 - 10:22

Jak w tytule:
Czy ktoś z Was może polecić dobry serwis (m.in. Rolexów) we Wrocławiu?
Pzdr.
Sławek Matkowski
  • 0

#5 cytochrom

cytochrom

JLC MANIA:)

• Stowarzyszenie
  • 2196 postów

Napisano 30 lipiec 2007 - 17:52

Nie jest to serwis Rolexa ale ja osobiście miałem zawsze dobrą opinię o tym zakładzie, a poza tym bedzie blisko ładnej- Na ul. skłodowskiej zakład pana Pawlickiego - na przeciwko nowobudowanej galerii..
pozdrawiam
  • 0

#6 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 3039 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 17:09

Zapytaj u Dolińskich na placu Uniwersyteckim
  • 0

#7 slek

slek
  • Nowy Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 17:19

Pl.Uniwersytecki OK. , gostka ze Skłodowskiej omijaj ,kasuje i pieprzy robotę.Tarcza minutowa przekręcona , wymieniona koronka sama się odkręciła i jeszcze szczuje na innych zegarmistrzów.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych