Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

odCzasu doCzasu

Balticus – najbardziej wartościowy zegarek!

Rekomendowane odpowiedzi

nie komentuje zazwyczaj, ale... tekst napisany po prostu tragikomicznie. Delikatnie rzecz ujmując. 

 

A… było się wstrzymać i… raczej poprawiać swoje głupawe teksty.

 

Przyszedł Ci czas na oceny innych, to może jednak sam weź się do nauki.

 

Oto fragment z Twojego ostatniego opracowania, które zostało opublikowane na portalu aspirującym do podającego merytoryczne informacje.

 

"Czapek, jeśli sięgniecie pamięcią do zegarmistrzowskiej historii, był połową duetu, który stworzył legendarną manufakturę Patek Czapek. Dzisiaj nazywa się ona Patek Philippe i jest powszechnie uważana (choć ja bym dyskutował) za najlepszą w całej branży. Duet Antoni Norbert Patek i Franciszek Czapek, para polskich emigrantów, założył wspólną markę Patek Czapek & Cie. 1 maja 1839 roku. Panowie wytrzymali ze sobą całe 6 lat, po czym ich drogi bezpowrotnie się rozeszły." 

https://ch24.pl/recenzja-czapek-quai-des-bergues-38-5-mm-guilloche-ricochet-aqua-blue-zdjecia-live-cena/

 

 

Napisałeś stek głupot, ale rozważmy tylko ten jeden powyższy akapit. Myślę, że jeśli pomyślisz, to się zgodzisz z tym co poniżej.

Po pierwsze:

Firma Patek Czapek nie była legendarną. Myślę, że do niedawna, do odrodzenia firmy Czapek, to wręcz niewiele osób (poza Polską) o niej wiedziało. Teraz wie trochę więcej, ale tylko dzięki mikrobrandowi jakim jest Czapek. Nawet z "więcej", to do legendy długa droga.  

- napisałeś głupotę!

 

Po drugie:

Firma Patek Philippe w żaden sposób nie jest kontynuatorem firmy Czapek Patek. Tak było to czasami przedstawiane w Polsce, ale poza osobą Patka te firmy nie mają ze sobą nic wspólnego.

- napisałeś głupotę!

 

Po trzecie:

„Panowie” podpisali kontrakt na konkretny okres i po upływie tego okresu… po prostu go nie przedłużyli.

Ich drogi się rozeszły, nawet mieli do siebie pretensje, ale to inna materia. Kontrakt się skończył i go nie przedłużono – to był powód dlaczego wspólna firma się skończyła.

Ty pisząc w ten a nie inny sposób sugerujesz, że rozeszli się bo nie „wytrzymywali ze sobą”, a to kłamstwo.

- napisałeś głupotę!

 

Zachęcam do nauki: logiki, historii i języka polskiego.

Także zegarmistrzostwa – jeśli się nie mylę (kiedyś wiedza portalowa dla osób z ch24.pl była żenująca, więc podaję na podstawie przeszłości). 

Teraz nie czytam - zmusiłeś mnie do tego jednego głupawego tekstu.

Nauka zawsze się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Władek Meller skoro linkujesz tu swój tekst, to chyba liczysz się z tym, że może on być oceniany, poddawany krytyce, komentowany... I abstrahując od jego wartości merytorycznej, która jest zerowa, bo taki jest akurat charakter tego tekstu - reklamowy, a nie merytoryczny - to język i styl tegoż tekstu są zwyczajnie słabe i zostało to tutaj napisane przez trzy osoby. Jak sądzę jednak nie po to, żeby Cię wyśmiać, sprawić przykrość, czy żeby Ci dowalić... W odpowiedzi pouczyłeś mnie, że jeśli mam być dla Ciebie wzorcem, to mam coś opublikować (w domyśle, że do tego czasu nie mam prawa zabierać głosu), a o tekstach kolegi @SphinX napisałeś, że są głupawe, a sam kolega powinien się douczyć... To są argumenty, które przystoją może gimnazjalistom, którzy przegadują się który puścił brzydszego bąka... Po Tobie spodziewałem się jednak czegoś więcej. Z mojej strony EOT.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie komentuję artykułu, bo nie siedzę w micro-brandach i kompletnie nie leżą w obszarze moich zainteresowań ale tytuł zalatuje dla mnie clickbaitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekst reklamowy- nic więcej.

Ani dobrze ani źle.....jeden z wielu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... dałem mojej partnerce do przeczytania, bez mówienia o co chodzi, i zapytała, czy to "tekst prześmiewczy"...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

„Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni, bo takim sądem, jakim sądzicie i was osądzą. I taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą”.

 

Taka myśl przyszła mi do głowy po przeczytaniu Waszych wzajemnych uprzejmości. Nie każdy artykuł musi być poematem epickim. Więcej uśmiechu wszystkim życzę i bardziej życzliwej krytyki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.