Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Bogdan Rzepka

Niemiecki cylinderek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bogdan Rzepka

Mam pytanie mam zegarek kieszonkowy, zegarmistrz który go naprawiał powiedział że to jest niemiecki cylinderek wyprodukowany przed 1900 rokiem, ma srebrną koperte wygrawerowaną , tarcza ma rzymskie cyfry a nad nimi są cyfry arabskie (5-10-15 do 60)na odwrocie jest napis "PATENT" N=69878. Nie jestem znawcą, a chciałbym wiedzieć coś więcej o tym zegarku niestety nie mogę przesłać zdjęć może jednak coś wiecie o tych zegarkach z góry dziękuje za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

a jak sie nazywa ten niemiecki cylinderek?

pozdrawiam

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdan Rzepka

Dzieki za zainteresowanie ,mechanizm tego zegarka jest podobny do zegarka z postu borka PATEK GENEWE, postaram się o zdjęcia , mam jeszcze pytanie z zegarków na ręke samonakręcających się (to jest chyba machanizm kinetyczny nie znam fachowych nazw),chciałem kupic ale nowy gdzieś do 700 zł. może polecilibyście mi jakąś dobrą markę, przez jakiś tydzień mnie nie będzie pozdrawiam cześć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminem Kinetic okresla się najczęsciej zegarki Seiko (mają one układ kwarcowy odpowiadający za całą pracę zegarka jednak układ jest zasilany tak jak w standardowych automatach). Myślę zatem że chodziło Ci o automat.

Z tańszych ale nowych zegarków polecam coś z Seiko, rosyjskich marek, może jakis Atlantic. A może cos starszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.