Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mój ostatni nabytek to staruszek Poljot caliber 2409. 17 kamieni. Według sprzedającego pochodzi z okresu koniec lat 50-tych. Po numerze to raczej nie wygląda choć wszystko możliwe robili tego sporo nr. 7466005.  Po rozebraniu i umyciu poskładałem mechanizm lecz brakuje - sprężynki koła blokady naciągu.  Do tej pory trafiałem na okrągłe sprężynki do koła blokującego naciąg a tutaj jest inaczej spręźynka jest, hmm tak myślę po kształcie wyżłobienia litery " U "   z jednym końcem krótszym.  Co się okazało najtrudniejsze nie do kupna taki mechanizm, ani na Ukrainie na Etsy nie ma takiego werku. Nawet cały zegarek na naszym Alle  nie występuje, trafiłem na zegarek na Etsy ale Au 20 i wartość złota jest jak widzę znaczna bo cena duża. Sprawdziłem wszystko co posiadam nie dysponuję takim mechanizmem więc sprężynka stała się od kilku dni moją zmorą. Zaprzyjaźniony zegarmistrz rozłożył ręce będzie szukał ale już wiem, że nie ma bo minę miał nie tęgą. Do zegarmistrza na Dąbie Tadeusza K. w Krakowie nie idę od pół roku robi mi 3 zegarki i nie wiem kiedy je odzyskam Więc pozostało mi liczyć na dobre serce kolegów z forum  którzy jak ja samodzielnie coś grzebią przy zegarkach. Oczywiście zegarek chodzi nakręcam go i po dociągnięciu do końca sprężyny pencetą przesuwam koło blokujące i biega sobie 24 godziny. Tylko cały czas ma otwartą pokrywę koperty.

 

A może cały mechanizm uszkodzony.  Może  jakiś rysunek jak faktycznie wygląda taka sprężynka bo oglądam i zastanawiam się czy ona nie ma z drugiego od kółka blokującego drugi  koniec jest  też zawinięta??

 

W mojej ofercie wymiany można pytać o werki mam na chodzie kilkanaście sztuk oczywiście wszystko radzieckie,  może być podana cenę.  Mam nadzieję, że go wreszcie zamknę i będzie sobie dożywał dalej swej starości.

 

Proszę o kontakt na priva.

post-105087-0-22010100-1542369343_thumb.jpg

post-105087-0-95677000-1542369268_thumb.jpg  

post-105087-0-09515200-1542369304_thumb.jpg


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Odwiedź sklep wędkarski, kup przypon stalowy lub wolframowy, rozplącz wyprostuj przez przeciąganie i zrób. Jak w płycie mostka jest otwór pod mechanizmem zapadki to możesz zastosować sprężynkę o kształcie C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Znalazłem sprężynkę którą udało mi się wykorzystać jednak mam pewne obiekcje czy drugi koniec nie jest zakończony następnym zagięciem tak mnie się wydaje bo jest wyżłobienie w werku ale to co zrobiłem na chwilę obecną funkcjonuje poprawnie dwa razy nakręcałem i działa. Kupię przypon bo te sprężynki to problem. Nie ma nigdzie zdjęcia werku ani rysunku  jak ma być założona ta sprężynka. Czy jest na prosto zakończona czy jednak jest zaokrąglenie a więc brakuje około 3 mm. Była popuszczona śrubka mocująca kolo zębate do bębna sprężyny naciągu a na mostku mocno coś zarysowane i podejrzewam, że to koniec tej sprężynki dostał się pod koło zębate  przy  osi bębna sprężyny. Wszystko dokładnie wyskrobałem i wyczyściłem. Skoro działa to niech tak zostanie.


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczyło mnie strasznie, że nie wiem jak naprawdę wygląda ta sprężynka i znalazłem zdjęcie werku piszą, że te werki docierały do fabryki w Błoniu do 68 roku. Nie ma zagięcia jest prosta na końcu. Założyłem tak jak na fotce mam nadzieję, że będzie działać długo.

 

post-105087-0-20692000-1542538818_thumb.jpg


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drut do średnicy 0,2 łatwo dostać, powinien być sprężynowy. Poniżej to ja przeciągam i po problemie. Czasami łatwiej dostać strunę, jak ktoś nie ma dostępu do małych ilości. W tym przypadku drut powinien być spłaszczony, bo okrągły łatwiej wyskakuje przy zakładaniu. Ale średnica musi być dobrana i czasami trzeba przeciągać. Oczko do przeciągania najlepsze diamentowe, ale można sobie zmajstrować stalowe i też działa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.