Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Jaquet Droz Grande Seconde Moon Swiss Serpentinite - kamienna tarcza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartek19877

Bartek19877

Time and Watches

• Stowarzyszenie
  • 1389 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 21:24

Wczoraj mogliście przeczytać artykuł o niecodziennym modelu Pilot Type 20 Extra Special Silver, wykreowanym przez markę Zenith. Niecodziennym, ponieważ zarówno koperta, jak i tarcza, zostały wykonane ze srebra. Obecnie jest to bardzo rzadko spotykany metal szlachetny w zegarmistrzostwie. 

• 0

#2 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 12493 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 21:26

Jedno jest pewne , każdy egzemplarz będzie „ inny”.
  • 0

#3 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 822 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 21:36

Bardzo krucha skała, wietrzeje na nieprzyjemny żółty kolor. Musieli toto strasznie mocno zakonserwować, żeby uzyskać trwałość.

• 0

#4 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 2211 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 21:59

".....Wodoszczelność to jedyne 30 metrów. "

30 m = WR30 = 3 ATM = 3 Bar:
tylko przypadkowy kontakt z wodą. Klasa wodoszczelności pozwalająca na zachlapania podczas mycia rąk.
  • 1

#5 Bartek19877

Bartek19877

Time and Watches

• Stowarzyszenie
  • 1389 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 22:10

Jedno jest pewne , każdy egzemplarz będzie „ inny”.

To akurat zaleta przy takich projektach.

Bardzo krucha skała, wietrzeje na nieprzyjemny żółty kolor. Musieli toto strasznie mocno zakonserwować, żeby uzyskać trwałość.

Krucha owszem, ale unikatowa i ładna, ale to kwestia gustu. Trwałość myślę, aż taka wielka jest nie potrzebna, no chyba, że przy upadku ze znacznej wysokości. :P

".....Wodoszczelność to jedyne 30 metrów. "

30 m = WR30 = 3 ATM = 3 Bar:
tylko przypadkowy kontakt z wodą. Klasa wodoszczelności pozwalająca na zachlapania podczas mycia rąk.

Ameryki nie odkryłeś. :D Mogli się pokusić o 50 m, pamiętaj, że wtedy mechanizm jest również bardziej zabezpieczony przed syfem (pył, itp). 

Użytkownik Bartek19877 edytował ten post 15 marzec 2019 - 22:14

• 0

#6 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 2211 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 22:35

Nie o to mi chodziło...tzn, 'odkrywanie Ameryki" ;)
A o to:

Jeżeli na zegarku widzimy oznaczenie 30 m, nie oznacza to, że w zegarku można zejść 30 metrów pod wodę ...
A tak napisałeś w artykule.

Ameryki nie odkryłeś. :D Mogli się pokusić o 50 m, pamiętaj, że wtedy mechanizm jest również bardziej zabezpieczony przed syfem (pył, itp).

Z zegarkami ma do czynienia od kilku dekad, więc stwierdzeniem że mechanizm jest bardziej zabezpieczony przed zanieczyszczeniami im wyzsza klasa szczelności też Ameryki mi nie pokazałeś :)
  • 1

#7 Bartek19877

Bartek19877

Time and Watches

• Stowarzyszenie
  • 1389 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 22:48

Nie o to mi chodziło...tzn, 'odkrywanie Ameryki" ;)
A o to:

Jeżeli na zegarku widzimy oznaczenie 30 m, nie oznacza to, że w zegarku można zejść 30 metrów pod wodę ...
A tak napisałeś w artykule.
Z zegarkami ma do czynienia od kilku dekad, więc stwierdzeniem że mechanizm jest bardziej zabezpieczony przed zanieczyszczeniami im wyzsza klasa szczelności też Ameryki mi nie pokazałeś :)

Nigdzie nie napisałem, że możesz zejść na 30 metrów, tylko że wodoszczelność (klasa) to 30 metrów. To jest portal branżowy i chyba nie muszę pisać za każdym razem tego samego... :P Tak samo, jak nie opisuję, co robi tourbillon, bo to już chyba każdy miłośnik czytający na bieżąco wie. :) No, chyba że to ulepszony tourbillon. :)

Użytkownik Bartek19877 edytował ten post 15 marzec 2019 - 22:50

• 0

#8 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 2211 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 23:41

Nigdzie nie napisałem, że możesz zejść na 30 metrów, tylko że wodoszczelność (klasa) to 30 metrów. To jest portal branżowy i chyba nie muszę pisać za każdym razem tego samego... :P Tak samo, jak nie opisuję, co robi tourbillon, bo to już chyba każdy miłośnik czytający na bieżąco wie. :) No, chyba że to ulepszony tourbillon. :)

Jednak wypada wyrażać się precyzyjnie, artykuł czytają nie tylko profesjonaliści, a sucha informacja "wodoszczelność to jedyne 30 metrów" może wprowadzać w błąd.

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych