Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sierżant Julian

Użytkownik
 • Content Count

  1,502
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Sierżant Julian last won the day on February 15 2019

Sierżant Julian had the most liked content!

Community Reputation

268 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  Czytanie ksiażek

Recent Profile Visitors

561 profile views
 1. Ale to nie prawdziwy 65, tylko ten nadmuchany!
 2. Widać, że nie byłeś na żadnym keilidh. Włóczykij otrzymał kiedyś tytoń do fajki, zrobiony z liści malin. Ale palił go tylko w niedzielę.
 3. Nomos kostka jest strasznie wielki. Informacja o samej średnicy w przypadku kostek potrafi być myląca. Dlatego np. zrezygnowałem z "małego Monaco" TAG-a, bo nawet ta mniejsza wersja na średnicę 37 mm, co w kostce daje całkiem spory zegar. Hmm, przy nieco bardziej ograniczonym budżecie myślałbym o Longinesie Heritage Conquest (nikt nie ma piękniejszego dekla), a przy nieco większym o używanym Grand Seiko. 37mm GS-a można sprowadzić od japońskiego sprzedawcy za jakieś 7-8 tysięcy licząc z VAT. No i jest jeszcze nowy Longines Dolce Vita (męski). Jeśli myśleć o automacie w kostce, to ten jest już maksymalnie klasyczny, w formie spopularyzowanej przez zagarki Cartiera.
 4. Mając do wyboru Grandmaster Chime i powiedzmy Roleksa Yachtmastera, wybrałbym niewątpliwie Rolka 🙂, bo nie wybieram się na przyjęcie do Barona Cygańskiego ani też nie zamierzam trzymać lewej ręki cały czas w pancernym sejfie. Ale już mając do wyboru Roleksa i którąś ładną Calatravę, i tak wolałbym Calatravę. Tak więc Patek górą.
 5. Już mi się nie chciało. Zauważyłem jeszczetylko, że jeśli trzymam go na ręce 24/24, to właściwie nie jestem w stanie zauważyć odchyłów w ciągu paru dni. Natomiast jeśli np. na pół dnia zastępuję go innym zegarkiem, to osiąga odchył rzędu 1-2 s/dobę. Czyli woli być noszony. Ale dowcip w tym, ze nawet kiedy odchyłka mu rośnie, to i tak trzyma się w zakresie wymaganym dla chronometru
 6. SBGR to jest SBGR... Mój SBGR001 ma same zalety, poza jedną wadą czytelności: srebrna tarcza zbytnio zlewa sie ze wskazówkami. Jeśli kiedyś go bym zamienił, to tylko na coś w rodzaju 287.
 7. Pasek zulu na pewno będzie pasować. To taki styl a la dawny submariner, Sean Connery itd.
 8. Dobra whiskey, o dwie głowy przed standardowym Danielsem.
 9. Nieślubne dziecko alpinisty i ekspedycjonera.
 10. Górna granica wielkości dla mnie. Ale na szczęście drogi jak cholera 🙂
 11. To jest akurat jedna z tych rzeczy, które nie mieszczą się w mojej prostej podoficerskiej głowie.
 12. Gdyby był oryginalny, właściciel w życiu nie dopuściłby do takiego stanu paska.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.