Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sierżant Julian

Użytkownik
 • Content Count

  1,411
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Sierżant Julian last won the day on February 15 2019

Sierżant Julian had the most liked content!

Community Reputation

205 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  Czytanie ksiażek

Recent Profile Visitors

505 profile views
 1. Wygląda jak podróba, nieco zdziarana aktywnością.
 2. "Baron Cygański"... Jest taka operetka. Ale przy kosmicznej Inwikcie ta Certina to braciszek zakonny, omalże eremita. Gdyby dziewiętnastowieczni Cyganie latali w kosmos, to ich Omegą Speedmaster byłaby Invicta.
 3. To nie może istnieć... Słyszałem że Invicta teraz jest już szlachetną marką, bo nie tylko kopiuje Suba, ale ma również ORYGINALNE PROJEKTY, ale zaskoczyłeś mnie tym poziomem oryginalności jednak.
 4. Nie żaden Orient Bambino, tylko żeby było coś podobnego do Breitlinga, tylko tańsze. No i nie mów mi, że passat się nie wyróżnia, wersja V to wozy level expert, za którym blachary się oglądają, jak jesteś na wakacjach. A i nomen omen blachy na budowę załadujesz, jak trzeba. Dlatego mus, żeby kombi. Wtedy dopiero jest komplet, czyli holistyka.
 5. Wyłącznie kwestia indywidualnego gustu. Zaletą lub wadą jest, że bardziej przyciąga wzrok.
 6. Dlatego jako jedyny niemal kompletnie zniknął z rynku i stąd dość nieprzyjemne wyceny, kiedy sie na tym rynku pojawi.
 7. Ktoś przy tej cenie w ogóle zastanawiał się, czy to może być autentyk? Tyle mniej wiecej wyniesie koszt podróby powiedzmy z noob z dokupionym kompletem papierów i fejkowym pudełkiem.
 8. Hmm, EDC w sensie że autentyczne EDC, a nie w samochodzie czy coś. Bo w samochodzie to mam na stałe skrzynię wyprawową, ze śpiworem, racją żywnościową, parangiem na wypadek ataku zombie itd. A przy sobie: nóż folder (Byrd najczęściej), dłubaczka do fajki (bardzo uniwersalne narzędzie), zegarek diver TAG Heuer 844.5 oraz przenośny dysk SSD. No i oczywiście portfel. W portfelu oczywiście mógłbym mieć nóż składany w formie karty, ale skoro mam normalnegop foldera to już niepotrzebne. Aha, bardzo często mam też przy sobie flashbanga.
 9. Mogła po prostu wyszydełkować to sobie na nadgarstku.
 10. Żeby ci ludzie chociaż potrzebowali tych zegarków do sprawdzania, która godzina. "Potrzebuję wiedzieć, czy już trzynasta, więc kupię takiego, bo się w dodatku błyszczy i szwagroszczak już kupił". Ale do tego służą głównie telefony. Natomiast te potworki obecnie są kupowane dla podniesienia samopoczucia i prestiżu nosiciela. Co chyba świadczy, w jak okropnym stanie musi być i jedno i drugie, skoro bałwan z blachy i recyklowanego plastiku (z przylepioną nazwą znaną z telewizji) je poprawia.
 11. Zastanawiając się samemu nad ideą tego wątku, doszedłem do wniosku, że może chodzić o dżentelmeństwo. Ten sam odruch, który nakazuje zamiast wkładać od razu nowy garnitur, dać go na trochę do ponoszenia kamerdynerowi (u mnie z tym problem, znajdź tu kamerdynera mojego wzrostu, chyba w Szwecji). Szczyty w tej dziedzinie osiągnął B.Gates, nosząc publicznie zegarek Casio. Jednak tak daleko bym się nie posuwał, nie jestem jeszcze Gatesem. Tak sobie popatrując tu i tam doszedłem stopniowo do stanu, w którym jako sprzęt EDC mam lekko zdziaranego TAGa Monnin, a jako garniturowy zmienia się u mnie Seiko SDGM007 oraz OrientStar. Seiko przyciąga uwagę, bo ma odjazdową tarczę w emaliowane prążki i jest nieco większy, zaś na OSa nawet już pies z kulawą nogą nie spojrzy. Czuję się blisko ideału. Teraz jeszcze wymiana Seiko i OS-a na proste białe Grand Seiko, oraz TAG na SLA017, i będę się czuł o włos bardziej dżentelmenem ????
 12. No nie wiem. Chyba jednak poczekam, aż nazwą model Rikyū.
 13. Nic niezwykłego, niestety. OLX nie reaguje również na dziesiątki ogłoszeń o sprzedaży roleksów w średniej cenie 800 złotych...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.