Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BaronRicks

Nano kolekcja - pomoc w utworzeniu ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panie i Panowie,

 

temat może odrobinę nietypowy, otwarty z lekkim wyprzedzeniem. Założyłem sobie utworzenie minimalnej „nano kolekcji”, składającej się z maksymalnie 5 zegarków. Domyślam się że część z Was uśmiechnie się teraz pod nosem myśląc „yeah, right ;)”, ale realia są takie a nie inne, nie urodziłem się jako Ivan(ka) Trump, a lubię robić wiele różnych rzeczy, próbować, więc alokacja większości kapitału w jedną z nich odpada.

 

Ale do rzeczy. Z racji ograniczonej liczby założyłem że nadgarstkowi wybrańcy powinni różnić się jak tylko mogą, przede wszystkim stylem ale również marką, kolorem.

Ważne jest także by każdy mógł uchodzić jako EDC, praca daje względną dowolność doboru stroju w obrębie smart casual więc nie powinno to stanowić wielkiego problemu.

 

Warunki jakie dobrze by było spełnić

- mechanik / automat

- nowe

- budżet za sztukę w granicach 2000, zakup worldwide

- zegarek EDC - szafirowe szkło bardzo mile widziane

- WR50 jako minimum, zegarki będą użytkowane zgodnie z przeznaczeniem, nie chcę się jednak zastanawiać czy nie myję zbyt brawurowo rąk i czy mżawka jest już na tyle mocna że muszę chować zegarek do kieszeni ;)

- przeszklony dekiel będzie dodatkowym atutem, zdaję sobie sprawę że mechanizmy w tym piniądzu to żadne mecyje, ale jednak od czasu do czasu chciałbym poobserwować mikromechanikę w ruchu

- następnà fanaberią jest rys historyczny, znacznie lub dziedzictwo danej manufaktury / modelu

- na pewno odpadają patelnie - nadgarstek 16,5 cm. Nie mam zbyt wielkiego porównania, na pewno dobrze leżą koperty o L2L 47mm, poniżej wristshoot dla referencji ;)

 

Obecnie posiadam:

1) Diver - Orient Ray II

2) Field / Classic - SARB017

 

Kategorie do zapełnienia wraz z modelem referencyjnym:

3) Classic - tu absolutnie miażdży mnie Stowa Marine 36mm, ostatnio dodatkowo zaczynam się nakręcać na manual wind, tylka ta cena :/

4) GMT - a więc dlaczego nie Glycine Airman 18 z MD jak się pojawi ;)

5) Flieger - Laco Aachen 39 ewentualnie Hamilton by Swiss Quality stało się zadość - tej kategorii wolałbym nie doinwestowywać ;)

6*) Dzika karta, jak zostanie zagrana w chwili obecnej byłby to pew Ie SARB033 :)

 

Także proszę o porady, polecenia, uwagi - zakładam że w moich założeniach znajdują się błędy w sztuce lub uprzedzenia :) Być może przeoczyłem jakąś grupę której przedstawiciela warto by włączyć do zestawienia. Wszelkie uwagi miłe widziane.

post-110383-0-63433000-1571994198_thumb.jpeg

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to EDC i diver masz już z głowy

niestety przy tworzeniu takiej kolekcji i budżecie 2tys sztuka musisz rozważyc zakup z drugiej ręki

 

teraz garnitur- coś w złocie o średnicy około 35mm (do 2tyś się zmieścisz np ładna używana doxa z lat 70')

kwarc chrono (lub zwykły w przypadku zakupu chrono w automacie) - certina ds podium precidrive lub citizen z satelitą

ewentualnie zamiast kwarcu chrono automat typu certina kubica na vj7750 (tylko używane ale warto)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie fajne, dorzuć vintage, ruska i G-Shocka ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.