Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dalw

Sława automatic: 27k kontra 32k

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

temat założyłem w związku ze sławą pokazaną ( http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?show...&start=4600 ) przez kolegę bali82 i dyskusją nad napisem wskazującym na istnienie werku posiadającego 32 kamienie

 

post-6777-0-39004500-1331073201.jpg

 

spojrzałem na moje sławy -jakoby- 32 kamieniowe i oba miały ten sam werk:

 

post-6777-0-60378600-1331073203.jpg

 

dla porównania przejrzałem wszystkie inne werki sław automatycznych, które miały napis na tarczy wskazujący na 27 kamienie, przykład:

 

post-6777-0-60666800-1331073205.jpg

 

 

przyznaję, że wcześniej nie dociekałem w całej kwestii, ale po dokładniejszych oględzinach okazało się, że:

 

1. pierwsza różnica to symbole znajdujące sie na wachniku:

32k: 2427.5k

27k: występuje napis: "27 kamieni S 2427", "S 2427" albo "2427"

 

2. druga różnica - ważniejsza - kamienie występujące w werskji 32k w płycie naciągu automatycznego, kształt płyty oraz wycięcie w jej środku - czyli mielibyśmy już dwa brakujące kamienie :rolleyes: reszta pewniej głębiej - bo wiadomo - radzieccy potrafili popełniać big błędy, ale żeby aż takie ? ... ;)

 

może i są inne różnice, ale już późno...

dobranoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bali_82
32k: 2427.5k

 

Siedzę w pracy ale z ciekawości rozkręciłem moją SLAVĘ aby zobaczyć, że kolega dalw piszę prawdę.

Czyli w tym oznaczeniu symbolu ".5" oznaczało by ni mniej ni więcej, że mechanizm ma dodatkowe 5 kamieni?!

 

Uff... A już myślałem, że kupiłem bubla z podmienionym mechanizmem.

 

I jeszcze pytanie do kolegi dalw: Kktóa koronka jest... oryginalna? Moja czy Twoja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siedzę w pracy ale z ciekawości rozkręciłem moją SLAVĘ aby zobaczyć, że kolega dalw piszę prawdę.

Czyli w tym oznaczeniu symbolu ".5" oznaczało by ni mniej ni więcej, że mechanizm ma dodatkowe 5 kamieni?!

 

Uff... A już myślałem, że kupiłem bubla z podmienionym mechanizmem.

 

I jeszcze pytanie do kolegi dalw: Kktóa koronka jest... oryginalna? Moja czy Twoja?

żadna z pokazanych nie jest oryginalna

prawidłowa to ta:

http://www.prochowicz.com/gallery3/main.php?g2_itemId=500

czyli typowa dla tych sław

i taką mam przy drugiej 32k :rolleyes:

 

k5 - też dzisiaj pomyślałem, że to wkazanie na dodatkowe 5 kamieni

 

no i cieszę się, że nie kupiłeś bubla ;)

 

 

pozdrawiam

dalw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.