Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pasjonat

Zegarek kieszonkowy marki Rosskopf&co

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

W moje rece wpadlo takie cudo a raczej dopiero wpadnie. Wlasciciel twierdzi ze tarcza jest ceramiczna (jak widac uszkodzona :-( )

Jedyne co udalo mi sie znalezc na temat marki i jej zegarkow to http://www.musketeer.ch/watches/pocketsundial.html

 

Jest tam sporo wiedzy ale tego zegarka nie ma (wersja z napisem ANTIMAGNETIC)i sub second dial Nie moge go nigdzie znalezc. Moze sa na forum amatorzy zegarkow tej marki i cos mi podpowiedza?

Zegarek byl kupiony 30 lat temu na bazarze Różyckiego :-) i caly czas przelezal w garazu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/abcb48907982e2c0.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/137faa435c659828.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b8af6b389652d95e.html

Czy ktos ma pojecie jaka jest wartosc tego przedmiotu?

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi

Jesli mi sie nie uda wkleic tych zdjec to czy ktos moze cos podpowiedziec jak je wklejac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciciel twierdzi ze tarcza jest ceramiczna (jak widac uszkodzona :-( )

 

Jest ceramiczna i jest uszkodzona.

 

Na stronie tej nie ma jednak mojego modelu (wersja z napisem ANTIMAGNETIC) i nie moge go nigdzie znalezc. Moze sa na forum amatorzy zegarkow tej marki i cos mi podpowiedza?

 

Co to znaczy "model/wersja"? To "modele/wersje" rozpoznaje się po napisie na tarczy? :lol: A gdzie jest zdjęcie mechanizmu?

 

Zegarek byl kupiony 30 lat temu na bazarze Różyckiego :-) i caly czas przelezal w garazu

 

To zaleta, czy wada tego zegarka? :)

 

Czy ktos ma pojecie jaka jest wartosc tego przedmiotu?

 

Przecież napisałeś, że firma robiła (nie starała się, tylko robiła) "1 dolar watch", a z taką zniszczona tarczą to pewnie mniej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "model/wersja"? To "modele/wersje" rozpoznaje się po napisie na tarczy? :lol: A gdzie jest zdjęcie mechanizmu?

Zdjecia nie mam niestety - moze zdobede ale nie wiem czy wlasciciel bedzie wiedzial jak go otworzyc :-):-):-)

 

To zaleta, czy wada tego zegarka? :)

to dygresja :-)

 

 

 

Przecież napisałeś, że firma robiła (nie starała się, tylko robiła) "1 dolar watch", a z taką zniszczona tarczą to pewnie mniej.

Robila ale tamten wygladal zupelnie inaczej. Robila tez duzo dobrej roboty razem z najwiekszymi z branzy. Zamawial u nich BREGUET. Kombinowali tez cos z Philipe. Dostali tez kilka nagrod. Ja nie chce go sprzedac. Jest stary wyjatkowy i piekny :-) Szukam wiedzy. Mam podejrzenie ze to bardzo stara podroba :-) Przynajmniej autor powyzej wspomnianej przeze mnie strony pisze ze zegarki gdzie w nazwisku byly dwie litery SS to podroby. Moze jest na forum amator marki Roskopf :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robila ale tamten wygladal zupelnie inaczej. Robila tez duzo dobrej roboty razem z najwiekszymi z branzy. Zamawial u nich BREGUET. Kombinowali tez cos z Philipe. Dostali tez kilka nagrod. Ja nie chce go sprzedac. Jest stary wyjatkowy i piekny :-) Szukam wiedzy. Mam podejrzenie ze to bardzo stara podroba :-) Przynajmniej autor powyzej wspomnianej przeze mnie strony pisze ze zegarki gdzie w nazwisku byly dwie litery SS to podroby. Moze jest na forum amator marki Roskopf :-)

 

Podaj jakieś przykłady ich dobrej roboty razem z największymi?

 

Pewnie coś niezrozumiale piszę... To że tamten był inny to nie ma żadnego znaczenia. Napis Patent Roskopf świadczy o tym, że mamy tu do czynienia z najgorszym z najgorszych rozwiązaniem mechanizmu zegarka. A ten kto by podrabiał zegarek z takim napisem to byłby największy dureń z największych durni. :lol:

 

Dla większości ludzi zajmujących się zegarkami taki zegarek jest nic nie warty, ale w bardzo dobrym stanie dla jakiegoś zbieracza, który chce mieć w swoich zbiorach wszystkie rodzaje zegarków, to może być warty i jakieś tam pieniądze.

 

Edit.

Użyj forumowej szukajki, na pewno znajdziesz więcej informacji.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze mecze ale tak juz mam ze lubie rzeczy zrozumiec do konca:-)

PATENT oznacza ze to badziewie poniewaz Roskopf to niska jakosc i jak ktos robi na ich patencie to juz totalna masakra czy moze slowo patent ma jakies magicznie negatywne znaczenie o ktorym nie wiem :-)

Nie znam sie na tym dlatego szczerze pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze mecze ale tak juz mam ze lubie rzeczy zrozumiec do konca:-)

PATENT oznacza ze to badziewie poniewaz Roskopf to niska jakosc i jak ktos robi na ich patencie to juz totalna masakra czy moze slowo patent ma jakies magicznie negatywne znaczenie o ktorym nie wiem :-)

Nie znam sie na tym dlatego szczerze pytam

 

Taa... Skąd wogóle pomysł, że słowo patent ma jakieś magiczne znaczenie? Patent to patent.

A patent pana Georga Friedricha Roskopf`a dotyczy wychwytu stosowanego właśnie w zegarkach, o których napisałeś "1 dolar watch" i dlatego bez oglądania mechanizmu mogę uznać ten zegarek za najniższej jakości, bo już nawet do zegarków o niskiej jakości nie ma on zastosowania.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.