Skocz do zawartości

Ogłoszenie

RELACJE FILMOWE - X Jubileuszowe Spotkanie Klubu

Na około tydzień lub dwa wyłączamy definitywnie tapatalk na forum.

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    czakiii

-no przecież nagrałem Ci się na pocztę -hehe ale ja ją mam i tak zapchaną i nie używam -to sobie ją * wyłącz!!!!!!!!!!! Po co ludziom poczta głosowa skoro nie potrafią z niej korzystać? #boldupyzrana

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zegarek Sterowany Falami Radiowymi ...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_KAMIEŃ_*

Gość_KAMIEŃ_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2006 - 12:25

WITAM Wszystkich fanow wszelkiego rodzaju czasomierzy !

To jest moj debiut na forum - ale tylko ze strony piszacego...
Czesto tutaj zagladam w roli czytajacego i zainteresowanego tematem...
Postanowilem sam sie odezwac, gdyz pomimo wielkich poszukiwan w sieci nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi na kilka waznych dla mnie pytan. Mianowicie: - Napalilem sie i kupilem do swojej kolekcji zegarek sterowany falami radiowymi - CITIZEN AS 2031-57E PROMASTER Eco Drive PILOT Radio Controlled... Chcialem miec zegarek, ktory bylby wzorcem do ustawien innych moich zegarkow.
Na dolaczonej fotce przedstawiam ow model ...
Wszystko jest OK z malym 'ale' ... Jak przynioslem go do domu, to dzialal bez zarzutu. Ale postanowilem sprawdzic jak bedzie sam sie ustawial i dzialal?
Przestawilem go: date, godzine, minuty i sekundy.
No i czekam ... czekam i NIC. I tak juz dwa dni. Zegarek chodzi jak chce - sam sie nie przestawia a i moje mozliwosci w jego ustawieniu sie skonczyly. Nie wiem co jest tego powodem?
Wiem na pewno, ze NIE PSUJE SIE RZECZY DOBRYCH - jak mowi chinskie przyslowie i w tym przypadku jet to potwierdzenie tej zasady. Ale potraktowalem to jako test, ktory trwa bezustannie...
Moze ktos z Was wie - jak go mozna ustawic? Czy jest moze jakas opcja, ktora pozwala na zsynchronizowanie go z nadajnikiem lub inna metoda, ktora 'nakazalaby' mu przestawic sie w danej chwili? Czy pozostaje mi czekac... Az sam sie przestawi...
Niestety producent uszczesliwil mnie instrukcja obslugi we wszystkich jezykach, tylko nie w polskim - bo dopiero tlumacza ...
Dodam jeszcze, ze mieszkam w Warszawie i co do zasiegu nadajnika powinno byc OK ...

POZDRAWIAM
KAMIEŃ
  • 0

#2 grzesiek

grzesiek
  • Użytkownik
  • 4099 postów

Napisano 19 luty 2006 - 12:36

A kolega nie kupił czasem na allegro czy innym ebayu amerykańskiej wersji?
  • 0

#3 Gość_KAMIEŃ_*

Gość_KAMIEŃ_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2006 - 12:44

Aby uchronic sie przed roznymi rodzaju naciagaczami itp. rzeczami kupilem go w salonie w Warszawie.
Takze w razie ostatecznosci moge podjechac do nich...
Ale nie przypuszczam, ze jest on popsuty - raczej wynika to wszystko z mojej niewiedzy...
I licze na to, ze ktos zna temat i mi pomoze.
  • 0

#4 grzesiek

grzesiek
  • Użytkownik
  • 4099 postów

Napisano 19 luty 2006 - 12:53

Zapytałem, bo wersje na USA działają na innej częstotliwości. Skoro kupiłeś w salonie to masz chyba do niego jakąś instrukcję.
  • 0

#5 Gość_KAMIEŃ_*

Gość_KAMIEŃ_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2006 - 12:57

Oczywiscie, ze mam. Ale jest to instrukcja ogolna - bez podania czestoliwosci. Przeznaczona jest na rynek europejski, tak jak zegarek i wytycznym nadajnikiem jest ten, obok Frankfurtu nad Menem ...
Takze powinno byc wszystko OK - a nie jest...
  • 0

#6 grzesiek

grzesiek
  • Użytkownik
  • 4099 postów

Napisano 19 luty 2006 - 13:23

No ale może w tej instrukci jest jak go ustawić?
  • 0

#7 Tomasz Sitkowski

Tomasz Sitkowski
  • Stowarzyszenie
  • 429 postów

Napisano 19 luty 2006 - 13:34

Cześć :!:
Z podobną intencją kupilem około roku temu zegarek sterowany falami radiowy aby stanowił wzorzec czasu, z tym, że mój zegar (ścienny) sam się nastawia. Pisałem już otym, że zmartwiałem, gdy chciałem wymienić baterie. Po wyjęciu starych baterii zegarek sam się roztroił i nie wiedziałem co robić, ale za jakiś czas po wymianie baterii sam się ustawił.
Myślę, że jeżeli masz gwarancję, najlepiej podjechać do sklepu z zapytaniem lub reklamacją.
Tomek
  • 0

#8 Gość_Jacek123_*

Gość_Jacek123_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2006 - 16:39

Kamień-mam identyczny model zegarka.
Zanim zaczniesz się bawić poczytaj instrukcję.
Ustaw zegarek w oknie , godziną 9 na poł-zach.
wciśnij i przytrzymaj przycisk "a" aż krótsza strono sekundnika zatrzyma sie na indeksie "no" a później przeskoczy na "rx".
W tym momencie zaczyna się synchronizacja, nie ruszaj zegarkiem przez kilka lub kilkanaście minut w zależności od siły sygnału. Po synchronizacji zegarek zacznie normalnie pracować.Jeśli wtedy wciśniesz "a" , krótsza strona sekundnika pokaże ci siłę sygnału.
Zegarek automatycznie synchronizuje się o 3, 4 rano.
Pamiętaj , że włączony telewizor, komputer lub komórka przy zegarku skutecznie zakłóca sygnał.
  • 0

#9 Gość_KAMIEŃ_*

Gość_KAMIEŃ_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2006 - 17:36

WIELKIE Dzieki Jacku za fachowa rade. Zrobilem tak jak napisales i poczekam do jutra - moze sie przestawi...?
Chcialbym bo mam go juz od dwoch dni i czuje sie jakbym znalazl na strychu stary zegarek pra, pra, pradziadka - zapomniany i calkowicie rozkalibrowany...
A zapewniano mnie, ze kupuje naj, naj... cud techniki...
Licze, ze sie wreszcie ustawi - chociaz wczoraj wieczorem takze polozylem go na oknie i czekalem do dnia dzisiejszego...
Niestety bezskutecznie...

Jezeli bylbys taki mily i uprzejmy, to Prosze przyslij mi na e-mail,a swoj nr telefonu - zadzwonilbym do Ciebie o rade co do tego sprzetu...
Bo jakos intuicyjnie czuje, ze w sklepie i w serwisie nie dadza mi satysfakcjonujacych odpowiedzi...
Co juz nie raz sie potwierdzilo...

POZDRAWIAM
Grzegorz ; kaminski.foto@wp.pl
  • 0

#10 grzesiek

grzesiek
  • Użytkownik
  • 4099 postów

Napisano 19 luty 2006 - 17:48

Cieszę się, śe znalazłeś pomocną dłoń. Czy my wszyscy mamy taki yraz do wszelkiej maści serwisów?
  • 0

#11 Medyk

Medyk
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 28 luty 2006 - 19:34

Mam też zegarek sterowany w ten sposób.Ale kiedyś leżał obok telefonu komórkowego i "odebrał sygnał" jak komórka się logowała i wyzerował się..Od tego czasu trzeba go ustawiać a sam nie chce "załapać godziny".
  • 0

#12 Gość_feleksc_*

Gość_feleksc_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2006 - 20:32

Mam też zegarek sterowany w ten sposób

Medyk
co to za zegarek?
jakiej marki?masz foty?
8)
  • 0

#13 procol

procol
  • Użytkownik
  • 832 postów

Napisano 28 luty 2006 - 20:59

NIE PSUJE SIE RZECZY DOBRYCH - jak mowi chinskie przyslowie

Widocznie roleksy nie sa wystarczajaco dobre. ;) :) :)
Procol
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych