Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

grzesiek

Użytkownik
 • Content Count

  4040
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

Recent Profile Visitors

554 profile views
 1. Podrabiają bańki i leja jakiś tani olej z beczki do tego. Z tego co mówił znajomy sprzedawca części i chemii najczęściej Mobil (w PL popularny i dosyć drogi) oraz Lotos (tani ale bardzo popularny). Mi ostatnio sprzedał bańkę półsyntetyka (taki potrzebuję) Organiki Łódź - spełnia wymagania, a tak tani i mało popularny, że nikomu do łba nie przyjdzie podrabiać. To samo twierdzi o Lukoil.
 2. Jedna uwaga co do olejów Mobil - to chyba najczęściej podrabiane oleje. Trzeba kupować w zaufanych sklepach, które maja krótki łańcuch dostaw.
 3. ASO'y na ogół nie ogarniają automatycznych skrzyń. Trzeba podjechać do fachowca od takich skrzyń (np. jedyny mi znany nie robi niczego innego tylko skrzynie aut.).
 4. Majster mówi, że wszystkie części i robocizna powinny się zamknąć poniżej 2tyś (w tym chyba wysprzęglik) i ponoć starczy na zawsze. Znaczy tylko sprzęgło się będzie zużywać (ale, sprawdzone, sprzęgło się świetnie i tanio regeneruje). Chodzą słuchy, że taki zestaw ze sztywnym kołem ostrzej "bierze" i niektórzy twierdzą, że trochę telepie samochodem na niskich, ale innym nic nie telepie.
 5. Koleżanka ma Mondeo, jakiś 2002-2004 rocznik, 2.0TDCi. I jam jest pan, który ją wywiódł z ASO, domu finansowej niedoli. Dzięki temu zamiast kupować nowe ma regenerowane wtryski i sprężarkę (taką co się nie da regenerować, bo ma zmienna geometrię ). Teraz przyszła kryska na dwumas i sprzęgło. Sam nie wiem namawiać ją by założyła dwumas (zmiennik, chyba LUK) czy tez zasugerować zestaw Valeo z jednomasowym kołem zamachowym i dopasowanym do tego (pod względem tłumienia drgań skrętnych) sprzęgłem? Robił ktoś taka konwersję?
 6. Oj nie każdy, właśnie znam przypadek jak sie "kółko przekręciło" pomimo uzycia blokady - ludzki błąd. Działo sie to w ASO, samochód był (na szczęście) pogwarancyjny. Skończyło się wizytą u przysłowiowego pana Mietka, który - używając narzędzia mierzącego położenie tłoka i danych z książki - poustawiał wszystko jak należy. W ASO Peugeota sa tacy mistrzowie - pewnie by chcieli wymienić silnik na nowy Karczochrulez, tylko nie ruszaj klocków hamulcowych w nowych samochodach - walić zaciski, można stracić dłoń.
 7. Karczochrulez - koleżance znów sie spaliła żarówka w Clio, może wpadniesz i wymienisz Ogólnie trzeba podchodzić rozsądnie. Wiadomo, że jak ktos cos robi często to ma wprawę i (prawdopodobnie) narzędzia. Z drugiej strony samochód (jakiej by nie był klasy) to nie wielki zderzacz hadronów i myślący, zaufany mechanik powinien sobie poradzić. Taki rozrząd - lepiej jak mechanior nie ma hipernarzedzia do blokowania 2 kółek ale wie o co chodzi. Czasem ten "wyspecjalizowany, autoryzowany" nie wie co zrobić jak mimo tego przyrządu cos sie jednak przesunie (bo miał gorszy dzień i źle załozył). Faktem jest, że teraz elektronika wymusza specjalizację, wymusza tez kupowanie nowszych samocodów, bo sie podejrzanie często sypie (co uważam za celowe działanie producentów).
 8. Saabinę miałeś fajniejszą. I, przy okazji, gdzie byłeś jak Cie nie było?
 9. Oglądałem dziś Peugeota 405 Mi16x4. Świetne auto, sprawne mechanicznie ale z budą bym się chyba na śmierć zaspawał.
 10. grzesiek

  Jest okej

  "Wygrałem" G-shirta + G-mana + G-okulary przeciwsłoneczne
 11. grzesiek

  Jest okej

  Film znośny, da się obejrzeć. Zwłaszcza mi się podoba ostatnia scena
 12. Michalop też klasowym fotografem jest. Tylko opuścił nasze grono.
 13. Co sądzicie, może miał ktos kontakt, o Ssang Yong Rexton I, oprócz tego, że niezbyt ładny. Jak z częsciami do tej egzotyki?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.