Skocz do zawartości

Czas na forum odmierza

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Wymiana szkiełka w zegarku Casio

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 CptKonwa

CptKonwa
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 20:32

Witam forumowiczów

Zwracam się do wszystkich z prośbą o porady: mam zamiar wymienić szkiełko w zegarku Casio, który ma dla mnie wartość sentymentalną. Nie chcę oddawać go do zegarmistrza, ponieważ nie lubię jak ktoś za mnie coś robi. Trochę poszukałem na forum, ale nie zdołałem otrzymać satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Chciałbym się dowiedzieć, czy warto brać się za to w warunkach domowych. A jeśli warto, to jakich narzędzi do tego potrzebuję, jak mam się za to wziąć i na co muszę uważać. Oto zdjęcia szkiełka:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#2 piotr123

piotr123
  • Użytkownik
  • 188 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 15:44

Witam
najlepiej zanieś do zegarmistrza
w domowych warunkach będzie ciężko
trzeba uwzględnić dwa warunki
1 jesli szklo jest wciskane prasą
zwykle bywa tak że przy zmianie szkła zegarmistrz ( dobry) zmienia także uszczelkę szkła po to by zegarek zachował swoją szczelność nawet jeśli jeśli jest tylko WR
2 możliwość taka ze szkło było klejone specjalnym klejem jednak bardzo rzadko spotykane przeważnie w szkło klejone były zegarkach seiko i citizen ( tych płaskich cienkich ) zegarmistrz musi dopasować szkło do koperty i przykleić
w domowych warunkach raczej ci odradzam zanieś do zegarmistrza w swoim mieście koszt wymiany szkła około 20zeta
pozdr Dołączona grafika

• 0

#3 Safinowski

Safinowski
  • Stowarzyszenie
  • 727 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 23:40

Przy wersji wciskanej należy nabyć szkło i uszczelkę dobrane wielkością do ramki. Do tego należy jeszcze kupić pierścień, który jest wkładką w prasie, albo zrobić pierścień na tokarce z aluminium. Jak nie mamy prasy to możemy użyć dobrego imadła maszynowego albo tokarki i konika jako prasy.
Przy wersji klejonej używamy kleju dwuskładnikowego. Jeśli jest za gęsty to go rozcieńczamy. Rozcieńczamy jeden składnik, w tym celu możemy użyć rozpuszczalnika nitro, a nawet oliwy do maszyn do szycia. Po rozcieńczeniu dodajemy do siebie oba składniki, mieszamy i nakładamy. Ta metoda zwykle każdemu się udaje. Do kleju dobieramy szkło największe jakie się da włożyć. Można również użyć szkło "zerówkę" okularowe, odpowiednio doszlifowane.
  • 0

#4 CptKonwa

CptKonwa
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 15:10

Dziękuję wszystkim za porady.
  • 0

#5 MaciejN

MaciejN
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów
  • Gadu-Gadu: 9220366

Napisano 14 czerwiec 2012 - 15:06

mam takie pytanie a nie chce zakładać nowego tematu, czy mogę wymienić w moim zegarku szkiełko heksalitowe na mineralne?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych