Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

arek22

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. arek22

  Seiko 4R36A

  Mam dwa pytania do fachowców na forum: Pierwsze dotyczy instrukcji do tego mechanizmu. Jest tam napisane: "Mechanizm zegarków mechanicznych różni się od mechanizmu zegarków kwarcowych. Ustawiając czas pamiętaj, aby ustawić wskazówkę minutową nieznacznie po żądanym czasie, a następnie przesuń ją we właściwą pozycję." Czy to jest przyzwolenie na delikatne cofanie wskazówkami? Jak to rozumieć? Drugie pytanie dotyczy cofania wskazówek. Ten mechanizm posiada stop sekundę. W momencie ich cofania wskazówka sekundnika cofa się o 1s. Czy to normalne?
 2. Nie dawno zakupiłem model zegarka podany w temacie w jednym ze sklepów. Model sprzedawany jako nowy. Czy możliwa jest ingerencja sprzedawcy w mechanizm zegarka przed zakupem? Patrząc przez szklany dekielek widać jakby rysy albo zabrudzenia na mechanizmie. Co o tym myślicie? Dodam, że chodzi w miarę w porządku - w sensie śpieszy ok. 4-5 s na dobę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.