Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wojciech-świeżak

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
  1. Właśnie wracam z serwisu, żadnej usterki nie ma, powód to urok mechanizmu - małe łożysko + duży rotor.
  2. Dziękuję za rady, jeżeli sytuacja się pogroszy albo dźwięk będzie mocno uciążliwy, to w wolnej chwili podskoczę z nim dla świętego spokoju do autoryzowanego serwisu.
  3. Wczoraj odebrałem nowy zegarek automatyczny Maurice Lacroix seria les classiques. W środku siedzi zmodyfikowana Sellita SW-200. Jestem świeżakiem i jest to mój pierwszy mechanik, wobec tego obejrzałem go z każdej strony i również słuchałem. I tu pojawił się "problem". Przy gwałtownych ruchach, czy poruszaniu w lewo, prawo oraz delikatnym stukaniu w dekiel zegarka mam wrażenie, że wahnik brzęczy. Dźwięk brzęczenia przypomina upadającą monetę, która drga jeszcze przez chwilę... oczywiście częstotliwość drgań jest rzadsza Jestem prawie pewien, że jest to wahnik, bo jakby brzdękanie jest zsynchronizowane z jego poruszaniem się, chociaż oczywiście nie wykluczam innych przyczyn, ale przez przeszklony dekiel nie widać luzów w mechaniźmie. Możliwe, że wahnik jest poluzowany/ źle zamocowany? Czy powinienem oddać do serwisu, żeby to sprawdzili? A jeśli tak, to czy to bardzo paląca sprawa i zwlekanie może narobić szkód? Dodam, że wszystkie funkcje zegarka wydają się działać bez zarzutu.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.