Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mrcinn

Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Mrcinn

  Parnis

  Użyłem słowa 'repliki' w odniesieniu właśnie do tego, że na Ali mogą być składaki gorszej jakości. Np bez szkła szafirowego. Mi się podobają indeksy, co do dokładności wykonania nie mam zastrzeżeń. Jedynie do wskazówki dni miesiąca, mogłaby być bardziej precyzyjna bo zastanawiam się czy dziś jest 19 czy jednak 18 kwietnia. Koronka bardzo topornie idzie, w stosunku do mojego Orient Stara jest spora różnica ale przecież to nie problem. To, że wahnik jest głośny to nawet + tego zegarka, czymś się wyróżnia i wiadomo, że pracuje. 15s na 3 dni jest akceptowalne. Ja w swoim testuje w jakim ułożeniu w nocy najmniej się spieszy. Na razie koronką do dołu jest najlepiej. Fajnie byłoby porównać te zegarki z Ali i ze strony parnisa. Może ktoś ma oryginał?
 2. Doszedł z Ali, sprawia dużo radości
 3. Mrcinn

  Parnis

  A ja doczekałem się po priawie 3 tygodniach dostawy z Ali. Zegarek robi bardzo dobre wrażenie, budowa, indeksy, wskazówki nie są najwyższych lotów ale za tą cenę to i tak dobrze. Mechanizm po 3 dniach +10 - 15s/dobę. Mam nadzieję, że się uspokoi. Wahadło kręci się jak szalone, niezła zabawa z tego jest. Mechanizm dość głośny. Dałem jakieś 62$. Warto było, zastanawiam się właśnie jak bardzo różnią się repliki z ali i z parnis.org. Tam ten model stoi za 500 zł.
 4. Zakup na aliexpress czy przez oficjalną stronę Parnisa?
 5. Nie, Retrograde ale z tego co widzę, ten też będzie miał podobne podświetlenie.
 6. A to tuż przed zmianą czasu, zgadnijcie, który model
 7. VAT 23% powinieneś zapłacić także może naliczyli od niższej kwoty. Mój orient retrograde sde00003b0 spieszy się średnio 5-8 sekund na dobę po prawie 2 tyg noszenia. Zauważyłem, że jak leży koronką do góry to spieszy ok 4s.
 8. Ja bym dzwonił do nich. 2 razy już dzwoniłem, żeby przekazali mój nr kurierowi bo zazwyczaj jadą dostarczyć na ślepo wcześniej nie pytając czy ktoś odbierze paczkę. Obsługa bardzo pomocna.
 9. Trochę poszperałem i wniosek jest taki, że nowsze produkcje mają EPSON na deklu. https://www.saatsmediacloud.com/img5a1815ab2fd12_l.jpg Ten model to ORIENT STAR RK-DK0003B, ma szafirowe szkło a nie ma o tym wzmianki.
 10. A masz napis EPSON? Może to jakieś nowsze modele i coś pozmieniali w produkcji.
 11. Kurier dotarł, od odprawy do dostarczenia minęło ok 24h. A cała przesyłka zmieściła się w 4 dniach. Naliczony VAT 23% i chyba 3 zł za przedstawienie od odprawy. Paczka była bardzo dobrze zabezpieczona.
 12. Dotarł dziś do mnie Orient. Myślałem, że będzie większy. Bardzo niepozornie z daleka wygląda ale może to i dobrze Ogólnie bardzo ładnie się prezentuje, nosiłem kilka godzin i prawie nakręcony na full. Co ciekawe, na deklu w moim zegarku np. nie ma info o szafirowym szkle. Kod zegarka też jest inny. Ktoś mógłby to skomentować?
 13. Mój zamówiony w sobotę w nad ranem, dziś już po odprawie. Może na stanie nie mieli.
 14. To proszę mnie zacytować. Napisałem, że ładnie sobie liczą za obsługę celną. Potwierdza to kolega Zbyszek swoim wpisem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.