Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pawelex

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

About pawelex

 • Birthday 05/26/1964

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Koszalin
 1. Tak. Testy przechodził śpiewająco. Aby było mi bardziej przykro, to zegarek był ponadprzeciętnie dokładny. W okresie miesiąca potrafił utrzymać dokładność do +- 5 sek. Jaki ja byłem dumny Koledze Lunokhod Big Z na tym samym werku gubił ponad 45s /dobę.Dzień dziecka skończył się wraz z walką o uszczelnienie. Zegarek pod koniec swego pobytu u mnie spóźniał ponad 30s/dobę. Nie podejrzewam manipulacji przy nastawach- stawiam na wpływ wilgoci na mechanizm.
 2. Tak też uczyniłem. I zaczeły się schody. Na szczęście nie pokasowałem zdjęć dokumentujących parowanie. Historia była taka,że po drugiej ,nieudanej próbie usunięcia problemu w serwisie zegarek powędrował do producenta na LItwę. Tam przeszedł zabiegi naprawcze i po trzech miesiącach powrócił do mnie. Za każdym razem wykonywano specjalistyczne testy na szczelność, które zegarek zaliczał wzorowo. Kolejne dwa do trzech tygodni spokoju i nawrót parowania. Nie wiem gdzie on tą wilgoć łapał i magazynował. Koronka odkręcana była tylko do ustawienia na moment, a użytkowanie standardowe ( do mycia rąk i pod prysznic nie ściągany, ale to "nurek" ). Zwróciłem się do sprzedawcy o wymianę towaru na wolny od wad. Odrzucone - autoryzowany serwis nie potwierdza występowania usterki. Nie muszę chyba pisać jak się poczułem. Ten sam serwis dokonał wcześniej trzykrotnie próby uszczelnienia i odnotował je w karcie gwarancyjnej. Na poparcie braku wady kolejne testy : Pass. Udałem się do Rzecznika Praw Konsumenta z prośbą o interwencję. Po jego piśmie sprawę przejął właściciel sklepu i doprowadził sprawę do w miarę polubownego zakończenia. Odmówił wymiany na egzemplarz wolny od wad, ale zwrócił mi zapłaconą kwotę. Obawiał się, że kolejny Anchar także może u mnie zaparowywać co nie zamknie tematu. A mnie się ten zegarek naprawdę podoba i chcę go posiadać. Dlatego też poprosiłem Was o opinię w sprawie parowania tego modelu.Jeżeli nie wszystkie są tak "szczelne" to zakupię ponownie.
 3. właściwie to wystarczało wysunięcie zegarka spod rękawa kurtki by pokazał się obłoczek, dziwne wydaje mi się to, iż niewiele mniejszy citizen divers nigdy mi takiego widoku nie pokazał-może nie chodził na fizykę
 4. To i ja podpytam, Zegarek do nurkowania Vostok Anchar użytkowany standardowo, nigdy nie był głębiej niż metr pod wodą, koronka dokręcona , a zegarek zaparowuje na szkle od wewnątrz. Trzykrotne osuszanie i uszczelnianie w serwisie nie dało rezultatów. Zegarek po powrocie z serwisu wytrzymywał bez parowania około dwóch tygodni i znów pokazywał się obłoczek pod szkiełkiem. Mechanizmowi wilgoć nie służy więc uznałem ,że to wada. Sprzedawca zasugerował mi ,że przy tych rozmiarach zegarka to już czysta fizyka i zjawisko należy uznać za normalne. Jakie jest Wasze zdanie ? Czy Wam także parują zegarki o podwyższonej klasie wodoszczelności?
 5. przy zegarku do nurkowania ze sprzętem ? Zegarki o znikomej wodoszczelności nie parują, ale mojego Vostoka to nie obchodziło
 6. mój także parował, a raczej paruje choć już nie mój - ale łatwo nie było
 7. pawelex

  Vostok Anchar

  parowanie zegarka dla nurków
 8. Dlatego właśnie zadałem pytanie do użytkowników , jak jest u Was ? Mój sprzedawca mówi dokładnie o ten sam tekst : prawa fizyki. Dowcip polega na tym, że mój egzemplarz był czterokrotnie osuszany i uszczelniany i po plus minus dwóch tygodniach od takiego zabiegu znów działały na niego " prawa fizyki"
 9. Witam. Na imię mam Paweł i mieszkam w Koszalinie . Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
 10. Witam użytkowników VE i od razu mam pytanie do posiadaczy Vostoków o klasie wodoszczelności do 300m , a najlepiej użytkowników Ancharów. Czy zauważyliście by Vostok Anchar zaparowywał ? Na forach znalazłem dwie wzmianki o takiej dolegliwości. Sam też się z tym spotkałem i nie bardzo wiem czy to mój pechowy egzemplarz czy taka ich uroda.
 11. pawelex

  przeboje z ancharem

  Parę zdjęć wykonywanych przed i po pobycie w serwisie. Oczywiście w celu osuszenia i uszczelnienia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.