Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

matthewkorona

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Co to za model? Sypnie ktoś linkiem, nazwą, etc.? Z góry dziękuję.
 2. Jako fan Laphroaiga skusiłem się ostatnio na wersję "An Cuan Mór", ale bez rewelacji. Ciekawe doświadczenie, ale nie tak dymny, torfowy i szpitalny jak lubię także wolę tradycyjną "10tkę". Piliście?
 3. Tak, automat, chodziło mi o sytuację, w której przestanie działać. Dzięki!
 4. Witajcie! Piszę z dwóch powodów. Po pierwsze stałem się posiadaczem pierwszego w swoim życiu zegarka mechanicznego. Z zadowoleniem przyznaję, że został nim zegarek marki EPOS. Od razu wpadł mi w oko! Drugi powód: gdzie zapytać o EPOSa, jeśli nie tu? Otóż jak już napisałem, to mój pierwszy zegarek mechaniczny. Mam pewne pytanie odnośnie ustawienia zegarka i nakręcania go. Rozumiem, że nakręcam zegarek po prostu kręcąc koronką w stronę PRAWĄ, tj. zgodnie z ruchem wskazówek? Czy można rozbujać go poprzez ruch ręką? Odnośnie ustawienia godziny - odchylam koronkę dwa razy i właśnie - kręcę koronkę w stronę LEWĄ, wskazówki przesuwają się zgodnie z ich naturalnym ruchem. Dobrze wszystko pojmuję? Z góry dziękuję za wyrozumiałość i wszelaką odpowiedź! A oto mój nabytek:
 5. Cześć! Chciałbym zapytać bardziej obeznane grono, gdyż nie miałem jakichś styczności ze sklepami lokalnymi nie w moim regionie ani internetowymi. Czy polecacie sklep Novotime? I odnośnie stricte zegarka: Czemu wszędzie teraz EPOSy są sporo przeceniane? Widzę oferty w różnych sklepach po parę tysięcy rabatu. Chodzi dokładnie o tego: https://novotime.pl/product-pol-3395-ZEGAREK-MESKI-EPOS-EMOTION-3390-155-20-20-25.html?R8851123002#close I jeszcze jedno - czy koperta 8 mm to nie jakaś lekko podchwytliwa grubość? W najgrubszym miejscu rozumiem będzie miała taki wymiar? Gdyż nie chciałbym kupować niczego grubszego a taką jeszcze akceptuję. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam
 6. Ślub to pretekst, żeby sprawić sobie taki zakup. Ale pełna racja, Skeletona kupię od tak, po prostu, a na ślub klasyka. Potwierdziliście w pełni moje przypuszczenia, dziękuję! Nawiązując do Skeletonów - któreś z tych wymienionych przeze mnie różnią się w jakiś znaczny sposób, tj. jedna są lepsze od drugich, marki bardziej renomowane, itp., czy raczej różnią się bardziej wizualnie i nie zwracalibyście większej uwagi na producenta? (EPOS, Aerowatch, Tissot)
 7. Czołem wszystkim! Mam na imię Mateusz, lat 28, w przyszłym roku biorę ślub. Jako że znawcą zegarków nie jestem, postanowiłem odezwać się do Was po poradę. Mam parę zegarków i od jakiegoś czasu zacząłem mieć coraz większego bzika na ich punkcie. Czasem coś przeczytam, poprzeglądam rynek, aczkolwiek nie chciałbym zaliczyć klasycznego Faux Pas z zakupem. Dobra dobra, o co mi chodzi? Mianowicie: w przyszłym roku się żenię i z tej okazji chciałem sobie zakupić zegarek. Od jakiegoś czasu zaczęły podobać mi się zegarki rodzaju Skeleton. Z tym, że pewnie niezbyt dobrze komponują się z koszulą... Czy znacie i polecacie jakieś zegarki tego rodzaju, które będą komponować się i pasować wizualnie do tego dnia i stroju? Kusić się raczej na Automatic, czy Mechaniczny? Czy to tylko kwestia gustu i chęci nakręcania? Jeżeli jednoznacznie stwierdzicie, że Skeleton do garnituru się nie nada, to chętnie przygarnę wszelakie sugestie odnośnie typowych Classiców. Może o moich odczuciach. Podobają mi się Aerowatch, ale z tego co widziałem są dość grube, to samo chyba EPOS? TISSOT cieńsze, a jak jakościowo? Może znacie jeszcze inne marki i rodzaje, o których nie wiem a są godne polecenia? Poniżej dam parę zdjęć zegarków, które mi się podobają wizualnie: EPOS EMOTION 3390.155.20.20.25 Z Classiców to wiadomo, poglądowo wrzuciłem zdjęcie Atlantica - o czymś takim myślę. Za wszelakie opinie i sugestie będę bardzo wdzięczny!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.