Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Grisza Hak

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący
 1. Dzięki wielkie. Mała przerwa wakacyjna. Na pewno skorzystam. Dzięki za namiar. Problem w tym, że moja mołnia ma koronkę na 12 i niewiele gotowych kopert jest do tego przygotowana.
 2. Próbowałem, wygląda jak mówią Rosjanie krupnie i nie do końca o to mi chodzi Z gotowej koperty korzystam przy przeróbce innej Molnij, model z klapką. Tą chciałbym zachować w oryginalnej kopercie. Dzięki, nabyłem kopertę i wsadzę w nią mechanizm z innej Molnij, takiej z klapką. Wielkie dzięki. Trop ze spawaczem może być tym czego szukam. Wbrew pozorom złotnicy omijają stal szerokim łukiem. I tak też wygląda. To naprawdę spory zegarek i sama pochewka na niego przekracza roboczą powierzchnię mojego nadgarstka. Poza tym chciałem czegoś subtelniejszego a rozwiązanie z takim paskiem jest dość pancerne.
 3. Dzień dobry, mam na imię Grzegorz i to mój debiut na forum. Ostatnio wpadłem na pomysł wykorzystania dość licznej kolekcji radzieckich zegarków. Wobec czego proszę pozostałych forumowiczów o małą radę. Chcę przerobić zegarek Molnija (Молния) 3602 model produkowany od 1980 do najprawdopodobniej połowy lat 90' ubiegłego wieku (bez klapki, duża i gruba koperta, jakiś motyw z wilka na deklu, spotkałem się z nazwą Gruba Molnija) z kieszonkowca na rękę. W moim rodzinnym Wrocławiu wszyscy fachowcy, do których się zwróciłem odmówili udziału w tym pomyśle. Twierdzili, że przerabia się owszem ale starsze cieńsze modele, że to nie opłacalne, łatwo można zepsuć. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że doprawienie uszek na pasek nie powinno stanowić większego problemu. Do tego bowiem sprowadza się wymyślona przez mnie przeróbka. Nie chcę poza tym w żaden sposób ingerować w zegarek. Niczego zmieniać, przestawiać, przekręcić. Koronką i tarcza pozostają na swoich miejscach. Jedynym utrudnieniem może być wymóg uszu z teleskopami. Chciałbym zastosować dwuczęściowy pasek o szerokości 20mm. Czy ktoś mógłby mi wskazać fachowca, najlepiej z Dolnego Śląska, który podjął by się takiej przeróbki. Z góry serdecznie dziękuję.
 4. Dzień dobry, mam na imię Grzegorz i to mój debiut na forum. Ostatnio wpadłem na pomysł wykorzystania dość licznej kolekcji radzieckich zegarków. Wobec czego proszę pozostałych forumowiczów o małą radę. Chcę przerobić zegarek Molnija (Молния) 3602 model produkowany od 1980 do najprawdopodobniej połowy lat 90' ubiegłego wieku (bez klapki, duża i gruba koperta, jakiś motyw z wilka na deklu, spotkałem się z nazwą Gruba Molnija) z kieszonkowca na rękę. W moim rodzinnym Wrocławiu wszyscy fachowcy, do których się zwróciłem odmówili udziału w tym pomyśle. Twierdzili, że przerabia się owszem ale starsze cieńsze modele, że to nie opłacalne, łatwo można zepsuć. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że doprawienie uszek na pasek nie powinno stanowić większego problemu. Do tego bowiem sprowadza się wymyślona przez mnie przeróbka. Nie chcę poza tym w żaden sposób ingerować w zegarek. Niczego zmieniać, przestawiać, przekręcić. Koronką i tarcza pozostają na swoich miejscach. Jedynym utrudnieniem może być wymóg uszu z teleskopami. Chciałbym zastosować dwuczęściowy pasek o szerokości 20mm. Czy ktoś mógłby mi wskazać fachowca, najlepiej z Dolnego Śląska, który podjął by się takiej przeróbki. Z góry serdecznie dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.