Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Mr Orange

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

125 profile views
 1. Przymierzyłem z gumowym paskiem. Zdjęcie niezbyt, zwłaszcza jeśli chodzi o kolory, za co przepraszam. Rzeczywiście grubas i to póki co powstrzymuje mnie zakupem... Co powiecie?
 2. W Kruku masz tego Rado za dużo lepszą cenę. https://wkruk.pl/zegarki/rado/zegarek-rado-hyperchrome-64 Kto wie, może i jeszcze dasz radę nieco utargować?
 3. Moim zdaniem zdecydowanie lepszą opcją są Hamiltony z serii Khaki Field. Na plus: szafir, marka z historią, swiss made. Iron Annie/Zeppelin to ta sama firma, ale to taki typowo marketingowy wytwór niemający nic wspólnego z zegarkami lotniczymi. Odwołują się do historii, ale to nie jest ich historia. Fajne są jeszcze Victorinoxy, też moim zdaniem lepszy wybór niż IA/Z: https://zegarownia.pl/zegarki-victorinox/zegarki-meskie-victorinox/mechanizm_fz:kwarcowy?order=price_asc
 4. Zgadzam się z kolegą. Zegarek wygląda jak kostka cukru posypana pudrem i polana lukrem. AnneB - nie obraź się, ale z uporem godnym lepszej sprawy upierasz się przy zegarkach modowych. Raczej nikt ich tu nie poleci, bo za podobne pieniądze bez problemu znajdzie się zegarek sprawdzonej marki, lepszy i spełniający wszystkie wymagania. Jeśli ma być słodko, to zwróć uwagę na Casio Sheen - jest sporo wariacji w różnych cenach. Mnie do gustu przypadł choćby ten:
 5. Ech, ochłodziliście mój entuzjazm, zwłaszcza że mam szczupły nadgarstek... Z drugiej strony producent ma wersje i na gumie, i na pasku (granatowym). Chyba będę musiał rozejrzeć się za stacjonarnym sklepem albo zamówić i zwrócić, jeśli nie podpasuje.
 6. Dzięki za odzew. Perpetuum Mobile - a przymierzałeś z jaką tarczą? Bo są 43 i 41 mm. Ja celuję w 41.
 7. Drodzy, mocno skłaniam się ku zakupowi tego oto zawodnika: https://www.czaszegarkow.pl/longines-conquest-vhp-niebieski-stal-o41-mm-p-317497.html Z tym że od razu myślę, żeby sprawić do niego pasek. Zawsze podobała mi się kombinacja: niebieska tarcza-brązowy pasek. Myślałem o odcieniu camel, ale chętnie zobaczyłbym Wasze propozycje - w jakim odcieniu widzielibyście pasek do tego zegarka? Wiem, że użytkownicy tego forum mają świetny gust i pomysły, dlatego proszę popuścić wodze fantazji i wyobraźni :). Jednocześnie byłbym bardzo wdzięczny za podanie jakichś sprawdzonym producentów, bo zupełnie nie mam doświadczenia w tym temacie.
 8. Dzień dobry, interesuje mnie Airman w kwarcu, ale z tego co widzę, to rzadkość jak jednorożce :). Znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/glycine-airman-gmt-gl0151-9241772920, ale ze względu na to, że prawie w ogóle nie można znaleźć tego modelu w internecie, pojawia się wątpliwość co autentyczności. Czy ktoś miał styczność z takim modelem (lub innym kwarcem Airman), ewentualnie może rozwiać moje wątpliwości co do oryginalności tego zegarka? Wewnętrzny głos podpowiada, że Glycine raczej nie są atrakcyjnym kierunkiem do podrabiania. Dzięki z góry.
 9. Jeśli Alpina, to może to: https://www.zegarki.pl/pl/alpina-al-280n4s6 Nie ma problemu z przejrzystością i czytelnością. Są też inne wersje kolorystyczne. Ewentualnie w tym samym klimacie Aerowatch: https://e-zegarek.pl/zegarki-aerowatch/20518-aerowatch-renaissance-aviateur-quartz.html Marka jakoś często pomijana i w sumie nie wiem, dlaczego. Jak była promocja świąteczna, można było go dostać za ok. 1700 zł, więc myślę, że można sporo utargować z ceny.
 10. Kolega używa znacznych skrótów i uproszczeń odnośnie terrorystycznych nalotów Luftwaffe na Londyn. Niby prawda, ale wyjęta z kontekstu ma wartość mniej więcej taką, jak stwierdzenie: Polacy zabijali Żydów. To pewnie nie miejsce na szczegółową analizę działań powietrznych, ale warto zaznaczyć, że Luftwaffe nie dorosło nawet do pięt Aliantom w kwestii bombardowań, które określasz mianem terrorystycznych. Oczywiście nie mam tu intencji propagować jakiegoś mitu o kryształowej Luftwaffe, chodzi mi tylko o prawdę historyczną.
 11. No tak, z reguły kupuje się te, które najbardziej się podobają . Tylko że liczyłem na jakąś bardziej rzeczową poradę na temat tego modelu i ogólnie firmy oraz porównanie z podanymi modelami. Kto wie, może zmieniłbym zdanie i wybrał jednak inny? Jeszcze takie coś znalazłem: https://www.czaszegarkow.pl/hamilton-khaki-czarny-skora-o40-mm-p-280457.html Wprawdzie nie klasyczny pilot, ale dość zbliżony. No i nie chciałbym przekraczać kwoty 2 tys.
 12. Dzień dobry, z racji lotniczych zainteresowań przybieram się do zakupu zegarka typu "Pilot/Aviator". Ważne, żeby był na skórzanym pasku i kwarc - do mechaników chyba jeszcze muszę dorosnąć . Stawiam też na Swiss Made. Obecnie pierwszym wyborem jest Aerowatch: https://e-zegarek.pl/zegarki-aerowatch/20518-aerowatch-renaissance-aviateur-quartz.html Co sądzicie? Ma ktoś doświadczenie z tą firmą? Trafia idealnie w mój gust, ale nie ukrywam, że trochę drogo. Może ktoś orientuje się i ma doświadczenie, ile można by wytargować u sprzedawcy? Jak na złość wszędzie jest w tej samej cenie, nigdzie nie można znaleźć taniej. Inne modele, które rozważałem, to: Alpina AL-280n4s6 - jeszcze fajniejszy, ale jak dla mnie za duży (44 mm) no i jeszcze droższy: https://www.zegarki.pl/pl/alpina-al-280n4s6 Hamilton - nie trafia jednak do mnie, jak dwa poprzednie: https://www.czaszegarkow.pl/hamilton-khaki-aviation-czarny-skora-o42-mm-p-29887.html Laco Flieger - mineralne szkło, no i nie Szwajcar: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-laco-flieger-zurich-la-861806 Aviator - fajny, ale nieco odstręcza mnie rosyjskie pochodzenie i kapitał i... gigantyczna koronka: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-aviator-airacobra-p42-v-1-22-0-149-4 Alpina AL-240N4S6 lub AL-247B4S6 - tu musiałbym zmienić na skórzany pasek, bo nylonowe jakoś mnie nie przekonują: https://www.czaszegarkow.pl/alpina-startimer-niebieski-tkanina-o42-mm-p-312027.html https://www.chrono24.pl/alpina/startimer-pilot-gmt--id11104188.htm - tu chyba dobra cena, ale zakup za granicą... Co sądzicie o tych modelach? Może macie coś innego wartego polecenia? Dzięki.
 13. Panowie, widzę, że dyskusja się rozjeżdża. Może jednak jakieś opinie o tych dwóch zegarkach podanych wcześniej? Ewentualnie sugestie spełniające kryteria: na co dzień (lekko sportowy), kwarc, swiss, pasek, 1000 zł lub nieco ponad. A takie coś: https://twojezegarki.com.pl/pl/p/Zegarek-meski-Davosa-Vireo-Dual-Time-16249245-darmowa-dostawa/38018 Trochę drogi jak dla mnie, ale na znanym portalu aukcyjnym: https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-davosa-vireo-dual-162-492-45-wyprz-7780863282
 14. Ciąg dalszy poszukiwań. Budżet nieco wyższy, zegarki zupełnie różne, ale oba mi się podobają. Poproszę o opinie. https://www.zegarki-diament.pl/produkt/zegarek-tissot-perpetual-calendar-t063637.16.057.00Sysu7e3J4 https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c010.410.16.051.00.html Tissot bardziej elegancki, ale nie wiem, czy nie zbyt skomplikowany - a przez to potencjalnie bardziej awaryjny. Certina bardziej uniwersalna, ale chyba malowana na czarno, więc bardziej podatna na uszkodzenia. Co sądzicie?
 15. Jeszcze takie coś znalazłem. Zastanawia mnie tylko ta cena - bardzo korzystna. Czy to nie podróba? Ktoś może się wypowiedzieć? Jakieś doświadczenia z tym sklepem? https://montres.pl/produkt/tissot-prc200-chrono-t055-417-16-047-00/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.