Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wildthink

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

51 profile views
 1. Żeby to sprawdzić zdjęcie musiałoby być zrobione idealnie w osi wskazówek. Na zdjęciu tej czwórki to ewidentnie błąd paralaxy wychodzi.A poza tym jak właścicielowi nie przeszkadza, to nie ma o czym mówić. I oczywiście jeszcze kolejne zdjecie - nurek w nocy.
 2. No nie bardzo, ale odkładałem bardzo delikatnie, bez przesuwania - nie ma śladu, uffff. następnym razem będzie liść. A żeby nie było OT dorzucam zdjęcie.
 3. Zdjęcie robię pod kątem, bo tak lepiej się komponują, światło dobrze pada. Na wprost najczęściej nie wychodzą, odbija się aparat/telefon. Ale specjalnie dla potrzeb ustalenia czy centruje zrobiłem na wprost
 4. Dzisiaj dotarł do mnie wymarzony zegarek. Na żywo wygląda rewelacyjnie. Wykonanie bez zastrzeżeń. Cieszy oko. Na bransolecie sporo waży.
 5. No i zamówienie poszło. Czaiłem się na któryś z nurków Seiko, a ten tez był na liście. Co prawda Great Blue Hole (SPB083J1) i SPB077J1 były wyżej w rankingu, ale cena Twilight Blue była nie do przebicia. Jak tylko dojdzie wrzucam foty. MieszkoMieszko WIELKIE dzięki
 6. Czy w cenie ok 3000 lepiej brać Seiko (np. SPB083J1 Great Blue Hole 1968, SPB097J1 Twigliht Blue czy inny z tych podanych przeze mnie w pierwszym poście) bez ceramiki, już z szafirem, ale prawdopodobnie z drugiej ręki, czy coś z podanych wcześniej microbrandów, za to już ceramiczny bezel i nowa sztuka? Bo wizualnie to podchodzą mi zarówno jedne i drugie.
 7. A coś więcej na temat dokładności (i trwałości) werków. Bo o ile kwestie wyglądu są indywidualną sprawą i tu sam coś sobie wybiorę, to mechanizm może być lepszy i gorszy. Sam Zelos oferuje zegarki z Seiko NH35, ETA 2892, Sellita SW200, Steinhart ma też ETA, ale w wersji Elabore. W Seiko i nie tylko to bogactwo własnych konstrukcji: m.in. 7S26, 4R35, 4R36, 6R15. Gdzieś tam jeszcze Miyota się trafi i Orient ze swoim 40N5A. Mając dylemat pomiędzy kilkoma zegarkami być może zadecyduje to, co siedzi w środku.
 8. Czyli w moim przypadku dość istotna cecha, bo nie dość że noszony będzie codziennie, to jeszcze czeka go nurkowanie. Zelos ma również niezłą ofertę, niestety większość modeli wyprzedana. Czy są jakieś reedycje, czy szukać trzeba na rynku wtórnym?
 9. Na większość Twoich pytań jest odpowiedź w moim poście . Tak, microbrandy są akceptowalne, używane zegarki również, ale w nienagannym stanie. Co do ceramicznego bezela to zadałem pytanie w czym jest on lepszy od innych, dlatego też znalazły się tam modele Seiko bez ceramiki. Generalnie modele które przytoczyłem to takie "wzorce", wybrane na zasadzie: " o... ten mi się podoba, proszę zapakować", kupione tylko oczami . Pytanie jaki werk wybrać, który najdokładniej "chodzi". Oferta Steinharta oczywiście przejrzana i jak najbardziej brana pod uwagę. Obawy mam co do tytanu. Dokładność na plus. Napisz jeszcze coś o dokładności i jakości wykonania.
 10. Cześć wszystkim Szukam divera, który będzie używany na co dzień, nie do kolekcji. Będzie pierwszym (od długiego czasu) i jedynym zegarkiem, chciałbym więc żeby cieszył oko za każdym razem, gdy będę go zakładał. Podstawowe założenia: -diver (będzie schodził pod wodę) -dokładność chodu -precyzja wykonania -szafir (raczej) -ceramiczny bezel -dobra luma -data -budżet tak 2000 do 3000 zł To tak z grubsza. Chciałbym, żeby był dokładny (tak max kilka sekund na dobę, im mniej tym lepiej), nie pytajcie dlaczego, taki fix na tym punkcie, poszukiwania zacząłem nawet od solarów z synchronizacją czasu, gps itp. Ostatecznie jednak stanęło na automacie. Precyzja wykonania - będę go nosił codziennie, nie chciałbym patrzeć na niecentrujący bezel, indeksy czy co tam jeszcze może się nie udać. Szafir myślę że obowiązkowy, a z ceramicznym bezelem to już Was chcę zapytać, w czym on lepszy od innych. Zegarek nowy lub używany, ale w b.dobrym stanie. Co do marek nie mam uprzedzeń, może być znana marka, mogą być też microbrandy. Na pewno nie modowe. Nadgarstek mam 18-18,5 cm, raczej "płaski", więc raczej nie za duże zegarki, ważne żeby dobrze się nosił. Swoje poszukiwania naturalnie zacząłem od Seiko, Wśród moich typów znalazły się SPB097J1, SPB083J1, SRPC91K1, SRPD21K1. Niestety część z nich wykracza poza budżet (nowe), Potem, po przeczytaniu tematu "nurasy - fanclub" znalazłem wiele innych, ciekawych propozycji. Problem w tym, że wybrać muszę (chcę) tylko jeden zegarek i tu liczę na Waszą pomoc. Wiem, że budżet ogranicza i być może wymagania są zbyt wysokie, ale liczę, że pomożecie wybrać coś najlepszego w tej cenie. Dzięki.
 11. Witam serdecznie. Tomek po tej stronie ekranu. Forum czytam już jakiś czas, pojawiają się pytania stąd moja obecność tutaj. Może to jeszcze nie pasja, ale zainteresowanie zegarkami już tak. Przygoda z zegarkami zaczęła się ( i w zasadzie skończyła) pewnie jak większości od ... komunii. Nawet za bardzo nie pamiętam co wtedy dostałem za zegarek, pewnie radziecki, bo to te czasy były. Oczywiście nie mogłem go nosić od razu, bo za młody byłem (zgubię, zepsuję itp.) Po roku wreszcie mogłem go nosić, a po kilku latach przestał się podobać bo nastała era zegarków "elektronicznych", którego zresztą nigdy nie miałem. Na studiach kupiłem sobie Casio illuminatora ze wskazówkami, żeby na autobus się nie spóźniać. I to w zasadzie wszystko. Casio służył dzielnie kilka lat, potem wylądował w szufladzie. Odkopałem go w tym roku, ale już nie ożył. No i zaczęło się. Czytam, szukam... Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.