Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

nowyUser

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Przeglądałem wczoraj trochę oferty polskich sklepów; generalnie bardzo słabo z tą ofertą zegarków mechanicznych z ręcznym naciągiem. Dominują bardziej skomplikowane mechaniczne automaty które są relatywnie tańsze od tych nakręcanych. Kwarców zatrzęsienie. I odnoszę wrażenie że współcześnie produkowane męski zegarki to już element biżuterii, muszą mieć różne ozdobniki, błyszczeć się w jakiś sposób wizualny przyciągać wzrok. Tak jak wiele rzeczy dzisiaj, taki trend. Mi to niezbyt się podoba, lubie prostotę , minimalizm, umiarkowany minimalizm. Co do tych z metalową bransoletą - mam wrażenie , że przez to taki zegarek jest cięższy w noszeniu i sprawia wrażenie pancernego, ale może tylko ja tak myślę.
 2. Dzięki za propozycje. Moje kryteria - czym się kieruje - niezbyt grube, eleganckie, wyraźne wskazówki, przejrzysty estetyczny cyferblat. No i obwód mojego nadgarstka to 19 cm. Moje pytanie odnośnie mechnizmów ; tak jak na wspomnianym atlanticu były wypisane zabezpieczenia to przy tych zegarkach nie znalazłem informacji czy są jakieś stosowane - jedynie zastosowany mechanizm (pomijam wodoodporność czy szafirowe/mineralne szkiełko) . Co w noszeniu jest lepsze skórzany pasek czy bransoleta ? Jeszcze jedno, czym jest dzisiaj marka zegarka , skoro producent mechanizmu jest też inny ? fidelio czy moglbys doprecyzować swoją wypowiedź bo nie do końca rozumiem co pisałeś 'piloty od Stenka na Unitasie, czy Xicorr F125 na Seagullu' Unitas czy Seagull - to producent mechanizmu , a Stenka ?
 3. Mam na myśli stosowane wspólcześnie zabezpieczenia przed uszkodzeniem takiego zegarka jak wspomniany wcześniej mechanizm incabloc , antimagnetic w atlanticu.
 4. Cześć Wam Ponieważ odwiedza to forum wiele osób proszę o podzielenie się opiniami odnośnie sklepu gdzie dokonaliście zakupu - w kraju czy poza granicą ? Co polecacie? Mam na myśli nie tylko samą cenę , ale i obsługę klienta oraz ewentualny serwis gwarancyjny /zwrot . dziękuje za odpowiedzi.
 5. Cześć Wszystkim Proszę Was o poradę. Chciałbym zakupić zegarek mechaniczny do kwoty 1-1.5k zł, prosty , niezawodny, na lata, taki z duszą i płynącą wskazówka. W 80% jestem zdecydowany na naciąg ręczny sprężyny zamiast automatycznego. Nie za bardzo jestem w temacie, ale np mój ojciec miał kiedyś atlantica worldmaster i pisało na nim antimagnetic, incabloc, waterproof i generalnie podobał mi się. Jakie są teraz stosowane zabezpieczenia wsród zegarków mechanicznych w podanym przedziale cenowym? Gdzie o tym poczytać ? Co polecacie?Jakie marki ? I w jakim sklepie? Czy ktoś wie o jakiś promocjach? Dziękuje za odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.