Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dżem

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolejny mój rówieśnik urzekł mnie swoim wyglądem. Ciężko mu się poruszać, więc poszedł do czyszczenia a w tym czasie trzeba znaleźć mu Pasek o odpowiednim rozmiarze. Roamer Searock 20210906_134612.mp4
 2. Czeka w kolejce. Terminy w Lublinie dopiero na wrzesień. Chciałem czymś penetrującym zapsiurać żeby łatwiej zszedł w serwisie potem.
 3. No jednak chciałbym żeby zegarek był w pełni sprawny i dlatego chcę uruchomić bezel.
 4. To co proponujesz? Olej parafinowy do oliwienia maszyn do szycia?
 5. Odkopię temat. W wiekowym Carawelle 666 bezel mam jak zaspawany. Czy można go przed próbą demontażu zapsikać WD40, czy ten preparat może uszkodzić uszczelnieniea tego starego nurka?
 6. Bulova Caravelle 666FEET
 7. Dżem

  Prostota

  Nie jest to automat. Widziałem go po otwarciu i nie ma tam żadnego pierścienia stabilizującego werk podobnie jak w innych modelach podpatrzonych w necie a wygląda jak by to właśnie cały mechanizm latał. Przed zdjęciem bezela pomyślałem że warto by go spanetrować czymś żeby potem łatwiej poszło.
 8. Dżem

  Prostota

  Zegarek już po pierwszych oględzinach u zegarmistrza i czeka w kolejce na przegląd. Podobno jest w świetnym stanie i wygląda na to że to jego pierwsze otwarcie po wyjściu z fabryki. Zastanawia mnie dlaczego przy potrząsaniu se środka koperty wudobywa się hałas. Podobnie przy nakręcaniu, też się tłucze 😕 Druga sprawa to zablokowany bezel. Czy zanim trafi na serwis mogę go spryskać WD40 żeby się zluzował czy to mu zaszkodzi i lepiej nic nie ruszać? Bo stoi jak zaspawany.
 9. Dżem

  Prostota

  Dziękuję za odpowiedzi. Caravelle już do mnie jedzie. Kolega mi dziś go odebrał. Bardzo jestem ciekawy stanu zwnętrznego oraz stanu mechanizmu. Trochę szkoda że bez datownika ale....cóż. Jednak bateria dla mnie to nie to. Wolę własnoręcznie (nawet już nie rotomatem) wkładać do zmagazynowania energię kinetyczną do zegarka Tak wiele prostych czynności robią już za nas maszyny że przynajmniej jeszcze zegarek sobie ponakręcam.
 10. Dżem

  Prostota

  No cóż. Chyba upatrzyłem coś co mi się podoba Bulova Caravelle 666. Zobaczymy czy uda się sfinalizować transakcję.
 11. Dżem

  Prostota

  Witam. Posiadamy w naszej familii kila zegarków napędzanych mechanizmem mechanicznym Borealis, Atlantic, i coś bardzo niszowego w złocie (leży nie noszone, pamiątka rodzinna). O elektronice nie wspomnę bo to nie ma duszy. Mój diver Borealisa jest fajny ale....chciałbym posłuchać jak cyka coś jeszcze prostszego, coś co trzeba dokręcać ręcznie. Znam tylko Atlantic. Proszę o sugestie czego szukać. Nie automat, mechanizm z duszą, może troszkę odporniejszy mechaniczne niż Atlantic, półka cenowa przed tysiącem, oczywiścue użtwka.
 12. Witam, Ostatnio pochwaliłem się zegarkiem Gigandet Gold. Wyszperałem jeszcze starego Atlantica żony z czasów liceum i mocno zmęczony Atlantic po teściu. Interesuje mnie właśnie ten podniszczony. Z tego co znajduję w internecie wyglądem przypomina model De Luxe ale na cyfrblacie nie ma takiego oznaczenia. Ponadto na jednej z aukcji niemal identyczny też z oznaczeniem nr na dekielku 9287 sprzedawca określa iż jest pozłacany. Napiszcie mi coś na temat rodzinnych zegarków mojej żony. Jakieś podpowiedzi co do zgodności z oryginałem, okres produkcji? Oba poszły do przeserwisowania w polecanym lubelskim serwisie na Majdanku. W planach: Czyszczenie, przegląd i regulacja mechanizmów. Wymiana szkiełek na hartowane. Rekonstrukcja mechanizmu nakręcania w żółtym. Nie odważyłem się na czyszczenie cyferblatów a tym bardziej na ich wymianę wraz z kopertą tego bardziej zniszczonego 😕 Zastanawia mnie ta czerwona wskazówka sekundnika w żółtym. Ciekawy jestem czy to faktycznie model De Luxe. Poszły do serwisu i nie mam zdjęć mechanizmów. Tu się najwięcej dowiedziałem: https://www.catawiki.com/l/35728609-atlantic-worldmaster-super-de-luxe-as-1604-9287-men-1950-1959
 13. Witam, Dostałem w spadku zegarek firmy Gigandet GOLD 18K. Tak wygląda (zdjęcie z internetu) https://d.allegroimg.com/s1024/0ccf88/5 ... 457105f43d Z materiałów w sieci wiem tylko że może to być zegarek z lat 60. Zegarek nie odmierzyła ani godziny. Jest to nówka leżak, przywieziony z Francji jako lokata kapitału. Interesują mnie oipinie pasjonatów na temat tego zegarka oraz gdzie w Lublinie mogę go oddać do przeglądu lub innym mieście jeżeli tu lokalnie nie ma zaufanych zegarmistrzów żeby go przeserwisować. W tym momencie pracuje tylko sekundnik małej tarczy. Główny mechanizm jest unieruchomiony. Na odwrocie optócz próby złota są również dwa nr.: 158 w obwiedni symbolizującej młotek i czyba numer seryjny: 1375 Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.