Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Schioedtei

Stowarzyszenie
 • Content Count

  1,238
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

249 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Schioedtei

 • Birthday 08/28/1990

Kontakt

 • Strona WWW
  https://2gwatchblog.com/pl/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  MMA, książki, zegarki

Recent Profile Visitors

1,741 profile views
 1. Aquatico dodało opcję zakupu Bronze Seastar z tarczami od Seastar v2. Dodatkowo wchodząc na stronę widzę, że po podaniu maila dostaje się 15% zniżki na pierwsze zakupy. Świetna opcja jeśli ktoś szuka dobrze zrobionego brąziaka w niskiej cenie, wychodzi 255$.
 2. Odnośnie tego nowego Tisella, sory że tak późno, ale jakoś dopiero teraz trafiłem tutaj przypadkiem. Ten model nie jest ich własnym projektem. tylko luźno skopiowanym designem Hamiltona.
 3. Dzięki Panowie za feedback, ze śrubkami jest masakra, dzisiaj dokręcałem kolejne 2. Mam nadzieję, że to się w końcu uspokoi bo nie chciałbym, żeby zegarek spadł mi z ręki. Póki co zegarek zostaje ze mną, wrzucę coś za jakiś czas, pewnie niedługo bo patynuje jak szalony i już jest taki jak na tych zdjęciach w recenzji przed czyszczeniem Potwierdzam,pasek gumowy jest słaby,wczoraj założyłem go awaryjnie do Squale i noszenie na nim zegarka nie należało do przyjemnych.
 4. Od kiedy kupiłem pierwszy zegarek z kopertą z brązu (tak się składa że był to Zelos Mako) wiedziałem już, że zaprzyjaźnię się z tym materiałem na dłużej. Przy okazji zakupu kolejnych zegarków, poza plusami tego stopu w postaci ciekawego koloru i faktu patynowania, z czasem zaczęły dawać o sobie znać również minusy brązu. Jednym z nich jest fakt, że materiał jest uczulający oraz, że patynując może pobrudzić rękę, z tego powodu zegarki wykonane z brązu wyróżnia to, że elementy mające bezpośredni kontakt ze skórą (czyli dekiel) mają wykonane ze stali lub tytanu. Bransoleta z brązu byłaby zatem bardzo niepraktyczna, toteż żaden z producentów do tamtego czasu nie zdecydował się na jej produkcję. Ja natomiast bardzo chciałem mieć taką bransoletę, wpadłem na pomysł, jak można rozwiązać ten problem. Rozwiązanie było wręcz oczywiste – bransoleta tak samo jak koperta od dołu musi posiadać element stalowy lub tytanowy. 1 października 2018,w smartfonowym paincie narysowałem projekt ogniwa w którym stalowy element jest połączony z „przykrywką z brązu” poprzez ciasne wprasowanie i wysłałem do Elshana Tanga z objaśnieniem. Elshan odpowiedział, że zorientuje się u swojego dostawcy komponentów, czy jest to wykonalne. Potem była długa cisza… aż w lipcu 2020 roku Elshan pokazał prototypy bransolet wykonanych w zasadzie w 100% według mojego pomysłu. Ostatecznie bransolety z brązu do modelu Swordfish 40mm wraz z tym zegarkiem pojawiły się w sprzedaży w marcu 2021 roku. Czemu trwało to tak długo? Właściciel Zelosa musiał znaleźć dostawcę, gotowego wyprodukować taką bransoletę, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny, ponieważ dotychczasowy producent nie chciał się tego podjąć. To spowodowało, że Zelosa ubiegł nieco Oris, w 2020 roku wypuszczając model Hölstein Edition z kopertą i bransoletą w całości wykonaną z brązu w mocno limitowanej liczbie 250 sztuk. Bransoleta Orisa posiada jednak minusy o których pisałem wcześniej ze względu na fakt, że całe ogniwo, razem ze spodem jest wykonane z brązu, poza tym jest to zupełnie inny kaliber cenowy. Zegarek Zelos Swordfish kupiłem w holenderskim serwisie Serious Watches za 350Euro, sama bransoleta to dodatkowy koszt 200Euro, wszystko razem kosztowało więc mnie ok 2500zł. Czy było warto? To zależy.. Cała recenzja do przeczytania tutaj ----> https://2gwatchblog.com/pl/zelos-swordfish-40mm-bronze-recenzja/
 5. Panowie wiem, że kilku z was ma Orisa 65 w bicolorze stal/brąz, możecie powiedzieć jak się nosi tą bransoletę? Mocno brudzi rękę? Czy swędzi, uwiera? Są teraz mocno przecenione i zastanawiam się nad zakupem.
 6. Kurier = dodatkowo VAT 23% i kilkanascie zł kosztów. SF Expres raczej ominie urząd celny ale wcale nie jest expres - długo idzie.
 7. Aquatico Watches mają 3dniową promocję -20% z kodem MAYDAY21 . https://aquaticowatch.com/ Polecam szczególnie modele Seastar w brązie i Seastar V2
 8. Tak się składa, że miałem też oryginalny chronograf Niemieckich pilotów z czasów 2wś, a skoro zostałem zaproszony do tematu to mogę pokazać jak one wyglądały. Oto moja Tutima Urofa 59. Mając na uwadze stan powyższego zegarka, celowe postarzanie modeli Erbstuck od Laco wygląda bardzo wiarygodnie i nie kojarzę by ktokolwiek na rynku robił coś podobnego na takim poziomie jak Laco. Tutimie bardzo zależało na przywróceniu mechanizmu Urofa 59 do produkcji i bazując na tym mechanizmie w 2017 opracowali własną, troche unowocześnioną wersję pod nazwą T659. Uważam, że jeśli Laco chce wejść na jeszcze wyższy poziom, powinno zrobić to samo, i zrobić własną konstrukcję nawiązująca do mechanizmu DUROWE którą będą mogli montować w swoich modelach Replika 55, wtedy też kwota jaką za nie wołają stanie się bardziej uzasadniona.
 9. Aquatico mają promocję na walentynki -15% z kodem VDAY21. Mają 2 nowe modele których jeszcze nie widziałem na żywo - Dolphin z kopertą 39mm https://aquaticowatch.com/c/dolphin-39mm-0407 I Poseidon z kopertą 44mm https://aquaticowatch.com/c/poseidon-300m-0406
 10. Aquatico Watches mają promocję na walentynki -15% z kodem VDAY21. Mają 2 nowe modele których jeszcze nie widziałem na żywo - Dolphin z kopertą 39mm https://aquaticowatch.com/c/dolphin-39mm-0407 I Poseidon z kopertą 44mm https://aquaticowatch.com/c/poseidon-300m-0406
 11. Dziwne bo jakby z vatem ale jednak VAT nie wliczony w total.
 12. Ch Ward też tak twierdzi na swojej stronie, i dla USA mają ceny niższe o VAT a dla nas normalne, już sam nie wiem. Może nie zaktualizowali po prostu?
 13. Vat bo kupując z UK importujesz spoza UE.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.