Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Schioedtei

Stowarzyszenie
 • Content Count

  1049
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

126 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Schioedtei

 • Birthday 08/28/1990

Kontakt

 • Strona WWW
  https://2gwatchblog.com/pl/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  MMA, książki, zegarki

Recent Profile Visitors

1279 profile views
 1. Dostałem kod zniżkowy z Aquatico dla czytelników naszego bloga i użytkowników KMZIZ - kod "2gwatchblog" daje 10% zniżki z okazji dnia ojca i działa od 20.05. do 21.06. Obiło mi się o uszy, że darmowa wysyłka SF Express idzie długo, ale jest w Polsce przetwarzana przez jakiegoś pośrednika i chyba przez to omija urząd celny https://aquaticowatch.com/
 2. Dostałem kod zniżkowy z Aquatico dla czytelników naszego bloga i użytkowników KMZIZ - kod "2gwatchblog" daje 10% zniżki z okazji dnia ojca i działa od 20.05. do 21.06. Obiło mi się o uszy, że darmowa wysyłka SF Express idzie długo, ale jest w Polsce przetwarzana przez jakiegoś pośrednika i chyba przez to omija urząd celny https://aquaticowatch.com/ Brąziaki mają moim zdaniem bardzo fajne więc myślę, że po zniżce tym bardziej warto.
 3. Dostałem kod zniżkowy z Aquatico dla czytelników naszego bloga i użytkowników KMZIZ - kod "2gwatchblog" daje 10% zniżki z okazji dnia ojca i działa od 20.05. do 21.06. Obiło mi się o uszy, że darmowa wysyłka SF Express idzie długo, ale jest w Polsce przetwarzana przez jakiegoś pośrednika i chyba przez to omija urząd celny https://aquaticowatch.com/
 4. Mamy już komplet, ale jeśli jesteś zainteresowany to mogę dać ci znać kiedy będę zwalniał moj slot na super early bird, żebyś mógł od razu go zająć.
 5. Ja chętny! Aktualnie mam juz Zarezerwowane super early bird ale 3 sztuki wychodzą dużo taniej i bym zrezygnował na korzyść zamówienia grypowego. Do mnie gada rozmiar zegarka, 40mm szerokość i 10mm grubość w zegarku z brązu to ewenement, i jeszcze w takiej kasie. Poza tym fajne wr - 100m , czyli nie za mało i nie za dużo...można pływać a uszczelnienie będzie mógł bez problemu zrobić w miarę ogarnięty zegarmistrz.
 6. Zdjąłem mu jednak tą patynę bo odpadało coraz więcej i wyglądał nieładnie
 7. Moje doświadczenie z wielesiarczkiem potasu. Odtłusciłem zegarek acetonem, przygotowałem roztwór - rozpuscilem wielosiarczek w ciepłej wodzie. Nalałem do osobnego naczynia bardo mała ilość bo chciałem barwić tylko bezel. Roztwór po sekundzie zabarwial brąz na czarno, ale trzymałem dłużej , ok minutę. Czyscilem wodą , wycierałem papierem i znowu zanurzałem. Tak kilka razy. Powstała gruba, czarną jak smoła patyna. O taka. efekt bardzo fajny, jak powloka pvd. Ale teraz wyszedłem na spacer z zegarkiem na ręce i po kontakcie z bluzą bardzo szybko patyna zaczyna odpadać. co zrobiłem źle? Za mocny roztwór? Za krótko leżał w nim zegarek?
 8. A i d w wersji z białymi subtarczami.
 9. Ok, zamówiłem na allegro, zobaczymy co z tego będzie
 10. Ogólnie my strasznie żałowaliśmy, że nie przysłali nam niebieskiego do recenzji
 11. Czyli co, normalnie zegarek położyć na wątróbkę? A siarka? Jakoś rozrabiać z wodą czy po prostu zeskrobać z zapałki i taka suchą?
 12. Panowie w jaki sposób w domowych warunkach przyspieszyć patynowanie brązy? Tak żeby patyna była czarna.
 13. Ostatnio na wyprzedaży Christophera Warda było kilka sztuk C1 Grand Malwern (-50%) za ok 2 900zł. To zegarek z inhausowym mechanizmem Christophera Warda z 5 dniową rezerwą chodu, były wersje w automacie i z ręcznym naciągiem. Jeśli lubisz takie porównania to zegarek z wyglądu jak Uno w cenie Golfa z silnikiem Porsche. Generalnie właśnie Ch Ward ma dużo takich zegarków z rewelacyjnym inhausowym mechanizmem, albo niezwykle zmodyfikowane, szczególnie jak upolujesz na wyprzedaży albo Nearly New gdzie ceny są -30% albo -50% . Poniżej kilka przykładów: https://www.christopherward.co.uk/c9-me-109-spc-100-piece-limited-edition-1?fbclid=IwAR0w0GfPss4wShsf94wYZrV9PYbWi_CDDYUeOqUvlHz0uPvJYvN3-OLbavA (to jest sztos - Unitas przerobiony na chronograf w dodatku monopusher...) https://www.christopherward.co.uk/c60-apex-limited-edition-3 https://www.christopherward.co.uk/watches/limited-editions/c65-trident-diver-sh21-limited-edition-range https://www.christopherward.co.uk/c8-bentley-tm-b-limited-edition-1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.