Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pali2@wp.pl

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
  1. Bardzo dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam .
  2. Witam serdecznie. Pytanie mam odnośnie zegarka zamieszczonego na zdjęciach. Co nieco przeczytałem na forum i wiem że to amerykańska produkcja . Ale chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej. Teraz krótka historia : Zegarek to pamiątka po moim dziadku urodzonym 1908 r. pod Warszawą . Dziadek był bardzo mało wylewny nie opowiadał o swoim życiu,i o pamiątkach , stąd moje zainteresowanie. Dziadek pracował całe życie na rol, najpierw na kresach ( obecnie Białoruś ) Potem osiedlił się w okolicach Kalisza. Pod koniec swego życia dziadek przeniósł się na Śląsk. Dziadek był żołnierzem w latach między wojennych ( stopień plutonowego) , po wybuchu drugiej wojny światowej został zesłany na sybir, a po kilku latach zsyłki zaciągnął się do Kościuszkowców . Przeszedł cały szlak bojowy od Lenino aż do Berlina . Po wojnie osiadł w centralnej Polsce ( logika była taka że jak najbardziej w środku Polski, po doświadczeniach kresowych ) i najprawdopodobniej w tym okresie zegarek znalazł się w posiadaniu mojego dziadka. I to cała historia , mnie by interesowało skąd takie ( amerykańskie ) zegarki znalazły się w Polsce? Jakie były losy takich zegarków? Zegarek nigdy nie był używany w naszej rodzinie, zawsze był zaliczany do rodzinnych skarbów, pokazywany młodzieży od święta jako wielki skarb. Jest to jedyna pamiątka po moim dziadku, teraz przyszła moja kolej przekazania go młodszemu pokoleniu i stąd chciałbym wiedzieć nieco więcej. Zdaje sobie sprawę że samochodu ani domu się nie kupi za ten zegarek, tak w zasadzie to jest on bezcenny i nie do sprzedawania . Zastanawiam się tylko czy warto poddawać go odnowieniu , czy zostawić takim jaki jest Do kompletu brakuje mu tylko szkiełka mechanizm tyka po lekkim nakręceniu . wydaje mi się że właśnie w takim stanie ma większą wartość zwłaszcza sentymentalną . Mam jeszcze inne pamiątki ( zegarkowe ) ale to już po drugim dziadku ze Lwowa i tu historie znam Wszelkie sugestie z wielką przyjemnością poczytam A i o wiek zegarka grzecznie zapytam. Pozdrawiam Piotr z Opola.
  3. Witam wszystkich pasjonatów i zakręconych na zegarki Jestem Piotr i mieszkam w opolu Mam kilka pytań odnośnie swoich starych zegarków więc będę w odpowiednich wątkach pytał. Pozdrawiam
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.