Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

gislan77

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący
 1. Tak zrobię w poniedziałek. Najważniejsze jest to, że znów jest na mojej łapie i sprawia przyjemność jak spoglądam na niego.
 2. Dzień dobry. Wracam z tematem mojego Vostok Europe Gaz-14 Limousine. Wczoraj wrócił z drugiego pobytu w serwisie. Przypomnę: nadmiernie przyspieszał ponad 60 sekund na dobę plus zmiana daty o 6 rano. Obecnie zegarek spóźnia ok 20 sekund na dobę. Z dwója złego wolę w te stronę. Lepiej wskazówki przesunąć do przodu. Data jeśli dobrze zauważyłem przesuwa się ok 23:30. Dla mnie może być. Najdziwniejsze natomiast jest brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej z serwisu. Na gwarancji zero nowych dopisków. Zero pomiarów. Trochę mało profesjonalnie. Mam nadzieję, że zegarek będzie już u mnie cały czas. Pozdrawiam
 3. Dziękuję za odpowiedź. Co do serwisu i kolejnych problemów to mam tak, jak pisałeś. Ale skoro wysyła się zegarek z jednym problemem, to wydawałoby się, że jednak nie wróci on z dwoma problemami. Co do kwestii przyspieszenia, to ja to rozumiem, że są różne warunki wpływające na jego prace. Niemniej jest to odchylenie znacznie przekraczające normy podane w instrukcji, czyli towar niezgodny z opisem. Wiem, to skrótowe myślenie. Ale skoro mam gwarancję to chce z niej skorzystać jeśli jest możliwość poprawy i naprawienia błędów, które się pojawiły po serwisie. Ogólnie niesmak pozostaje i patrząc teraz na zegarek zamiast się nim cieszyć jest raczej... hmm
 4. Dziękuję za odpowiedź. Niestety przez kolejną noc ponownie przyśpieszył. średnio jest już ponad 40 sekund na dobę przyśpieszenia. Niestety ale nadal zmienia datę koło godziny 6 rano - dziś sprawdziłem to raz jeszcze, aby upewnić się czy nie był to jednorazowy przypadek. Dziś pakuje zegarek ponownie na serwis w ramach gwarancji. Masz rację, Wiedziałem kupując, z czym będę miał do czynienia jeśli chodzi o zegarek mechaniczny. Gdyby przyśpieszenie było stałe np 20 sekund na dobę to ok. Ale one ciągle przyspiesza. Dziś z rana było już średnio 40 sekund na dobę. Do tego jak wyżej napisałem, zmiana daty następuje o godzinie 6 rano, a nie jak wcześniej o 2. Mam kwarcowy zegarek w domu, w dodatku z funkcją synchronizacji falami radiowymi. Działa zawsze prawidłowo - ale tak jak pisałem wcześniej - byłem świadomy zakupu zegarka mechanicznego, tylko za te pieniądze chciałbym zegarek bez tak dużych odchyłów i to w dodatku bardzo zmiennych. Pozdrawiam
 5. Witam ponownie. Zegarek wrócił z serwisu. Dostałem wydruk, z którego wynika, że powinien przyspieszać do 10 sekund na dobę. Niestety w ciągu 3 dni zegarek przyspiesza już ok 30 sekund na dobę. Po pierwszej nocy zatrzymał się na godzinie 3 w nocy. Przy ustawianiu wskazówek do prawidłowej godziny, data przekoczyla dopiero przy godzinie 6. Ale to może dlatego, że był już na rezerwie. Nie znam się. Co do przyspieszenia, to najbardziej jest to zauważalne jak zegarek jest na ręku. Potrafi w ciągu dwóch godzin na spacerze przyspieszyć o 6 sekund. Jestem zniesmaczony. Co robić dalej?
 6. Cześć. Przepraszam za odgrzebanie tematu, ale sprawa dotyczy tego właśnie modelu. Zanim przeczytałem recenzje tutaj zamieszczona, martwiła mnie ta sytuacja z sekundnikiem przy mocniejszym trzepnięciem ręki. Myślałem, że to wada zegarka, że sekundnik potrafi się zatrzymać. Mój model spieszy prawie 30 sekund na dobę. Ale gdybym miał go na ręku cały czas to pewnie i więcej. Takie są moje obserwacje. Ale jeszcze jedna sytuacja nie daje mi spokoju. Czy w Waszym modelu również wahnik ma opory w prawą stronę, a w lewo kręci się lekko? Pisałem z jednym użytkownikiem tego modelu i to samo zauważył. Mam ten zegarek dopiero od 3 tygodni i nie wiem już sam czy wysyłać go na serwis czy może ten mechanizm tak ma? Bardzo proszę o wyrozumiałość w sprawie odgrzewania tematu, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi użytkowników tego modelu. Pozdrawiam Michał.
 7. Dziękuję. Czyli jednak skorzystać z gwarancji. Szkoda ☹️. Ale widać, że jednak jest coś na rzeczy. Napisałem w tej sprawie do Poljot Euro. Zobaczymy co dalej.
 8. A co w sytuacji opisanej przeze mnie powyżej. Wahnik lekko kręci się w lewo, a ma opory krecenia w prawo. Czy to normalny objaw?
 9. Mam jeszcze pytanie. Bo gdy oglądam dekielek i Wahnik to on bez problemu kręci się w przeciwna stronę (w lewo) ale w prawo ma spory opór. Czy tak powinno być?
 10. Może przetestuję bez żadnego dokręcania przez kilka dni. Wtedy też będę wiedział, czy w ogóle jest potrzeba dokręcania przy takim trybie pracy jaki mam obecnie. Czyli mało ruchu.
 11. Teraz dłużej obserwowałem wskazówkę. Po takim zatrzymaniu wskazówka ma problemy z płynnością tak jakby coś powodowało jej opór. Tak jest przy godzinie 4. Po około dwóch minutach wskazówka jest już płynna.
 12. Dziękuję. Zauważyłem, że te zatrzymywanie nie ma wpływu na średnią spieszenia się na dobę. Myślałem, że zatrzymywanie się o sekundę, powinno zmniejszyć o te sekundę przyspieszenie na godzinę. A tego nie ma.
 13. A czy zatrzymująca się wskazówka sekundnika to powód do zmartwień? Wcześniej tego nie było. A teraz prawie za każdym razem jak szybko trzepnę ręka to wskazówka zatrzymuje się na ok sekundę. Wiem, za bardzo analizuje. Ale mam tak, że jak coś nie funkcjonuje tak jak powinno, to będzie mnie gryzło w środku cały czas. Samo przyspieszenie w tym wypadku już tak nie denerwowało jak ta wskazówka.
 14. Cześć. Z zegarkiem jest gorzej. Nie dość, że przyspiesza ponad normę, to dziś po ręcznym dokręceniu go 10 obrotów koronką, zauważyłem, że przy szybkim ruchu ręka, wskazówka sekundnika zatrzymuje się na ok sekundę. Mimo tego i tak spieszy ponad 2 sekundy na godzinę. Czy reklamować czy udać się do zegarmistrza? Zamiast cieszyć się nowym zegarkiem, jest frustracja. Co może być z nim nie tak?
 15. Dziękuję - też czytałem, że nowy musi się rozchodzić. Mam go dopiero 2 tygodnie. Dopiero się z nim poznajemy. Jak go założyłem od rozpakowania, to nic nie nakręcałem. Po dwóch dniach przyśpieszał ponad 50 sekund. Trochę mnie to zdziwiło. Ale postanowiłem go nakręcić ok 20 obrotów koronką. Od tamtej pory już spowolnił do ok 25 sekund. Czyli według instrukcji jest ok. Tak naprawdę nie chciałbym go oddawać do zegarmistrza, bo jeśli ten typ tak ma, to ok. W końcu to automat - taki ich urok. Ale jak czytam o mniejszych odchyłach to jednak gdzieś tam czuć żal. Ale zobaczę jak będzie w najbliższych tygodniach. Zegarek mimo to i tak jest dla mnie niesamowity. Ciągle lubię jak mam go na ręku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.