Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oliwia

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To jeszcze pytanie techniczne - w którą stronę kręcić koronką żeby go "dokręcić"? Kręcąc w górę, po około połowie obrotu pojawia się opór. Pytanie czy ten opór wynika właśnie z tego dokręcania, czy jest po to aby w tę stronę w ogóle nie kręcić? Kręcenie w dół nie ma oporu. Koronka maksymalnie dociśnięta. Datę ustawiliśmy odciągając koronkę o jeden i kręcąc w górę. Kręcenie w dół coś daje? Godzinę - po odciągnięciu koronki maksymalnie i kręcąc wskazówkami do przodu. Tutaj kolejne pytanie. Nie można zmieniać godziny kiedy zegar wskazuje między 22 - 2, a czy można taką godzinę ustawić ręcznie?
 2. Jego wybór to wyłącznie wasza zasługa. Dodam, że łączny koszt z ekspresową przesyłką lotniczą wyniósł 1700 zł. Można go było obniżyć, ale przewalutowania były niekorzystne i zależało nam na czasie. Przez burze piaskowe jego podróż przez Stany trwała dłużej niż do Polski.
 3. Dzisiaj do nas dotarł. Pasek już zmieniony. Wydaje się być większy niż w specyfikacji, ale na szczęście mieści się pod mankietem.
 4. W takim razie wstrzymamy się z zakupem, a jeśli jednak będzie potrzebny, na pewno przyjrzymy się bliżej propozycji @Perpetuum Mobile. Ponownie wam dziękuję!
 5. Okej, a więc paski z Cheapestnatostraps dotarły błyskawicznie, dziękuję! Zegarek dzisiaj rozpoczął swoją podróż do Polski, więc w ciągu kilku najbliższych dni powinien do nas dotrzeć. Teraz pojawia się pytanie dotyczące obsługi - czy w przypadku jeśli zegarek będzie noszony rzadziej (aktualna sytuacja raczej nie napawa optymizmem i na chwilę obecną najbliższe miesiące również będą spod znaku pracy zdalnej) - warto rozważyć zakup rotomatu? Te, które cieszą oko - smucą kieszeń, a superbudżetowe wersje z allegro pewnie są rozwiązaniem na chwilę (?) Poza tym, w którą w ogóle powinien się kręcić stronę i jak szybko?
 6. @Perpetuum Mobile, faktycznie jego ceny w Polsce znacznie przekraczają budżet, ale podlinkowany tu sklep (chyba nawet przez Ciebie) Ashford, zaproponował w przeliczeniu cenę nieco ponad 1200 zł (licząc już z podatkiem stanowym, ponieważ faktycznie Tissot nie wysyłają do Polski). Zakup z darmową dostawą do przyjaciółki w Stanach i stamtąd wysyłka do nas @Hogg, tak kupiliśmy na bransolecie. Przyszły mąż wychodzi właśnie z tego założenia, że taniej dobrać pasek, które z resztą preferuje, niż później bransoletę, gdyby jednak naszła ochota Pozostaje więc czekać na przesyłkę, a w tym czasie znaleźć właśnie pasek. Swoją drogą to również nie będzie taka łatwa sprawa, bo tak jak mówił @cordi7, w tym rozmiarze wybór nie jest zbyt oszałamiający.. może jest jakiś sklep, którego ofertę powinnismy sprawdzić?
 7. I właśnie na Tissot padło. Ostatecznie Le Locle T0064281103801. Czekamy na przesyłkę i pewnie podzielimy się wrażeniami! Dziękuję za pomoc!
 8. Przejrzałam kolejne Orienty Bambino i wizualnie podoba się tylko ten jeden https://zegarownia.pl/zegarek-orient-meski-bambino-automatic-ra-ag0002s10b , ale obawiam się tego wypukłego szkła, szczególnie po obejrzeniu wielu fotek z forum i o wiele cieńszych zegarków pod mankietami. I właśnie - przy mierzeniu koszuli nie było możliwości zapiąć mankietu bez ściągania tego smartwatcha, więc jednak trzeba nam czegoś cieńszego. Zaproponowane Certiny i Citizen wcześniej sprawdzone, ale to jednak baterie, a chodzi właśnie o tę wspomnianą magię. Zupełnie nie zależy na takiej precyzyjnej dokładności. Gdyby jednak nie udało się znaleźć zegarka mechanicznego to pewnie skusimy się na tego Tissot Gentelman. W wizualnie świetny jest ten automatyczny Gentelman, ale niestety znacznie poza budżetem, chociaż w Kruku dostępny w cenie 2500...
 9. Polecany Orient Bambino ma więc bardzo zbliżone parametry (1mm cieńszy). Czy lepiej szukać wersji na baterię ale ze szkłem szafirowym, np https://zegarownia.pl/zegarek-meski-roamer-superior-3h-gents-508833-41-15-05 ?
 10. Montage wyglądają ciekawie - szkoda, że z tym mechanizmem nie ma jasnej/białej tarczy. Ktoś podpowie coś o podlinkowanym wcześniej Zeppelinie?
 11. A coś takiego? https://odczasudoczasu.pl/p/zeppelin-atlantic-automatic-ze-8466-5/ Co jeśli zegarek nie będzie noszony przez dłuższy czas i minie ta rezerwa chodu? To będzie szkodliwe dla jego żywotności? Edit: Właśnie po krótkim przeszukiwaniu forum pokazałam mu Orient Bambino w różnych wersjach, ale w ogóle się nie podoba.
 12. Cześć wszystkim! Dla przyszłego męża poszukuję zegarka na prezent z okazji ukończenia studiów. Na co dzień od ponad pół roku nosi smartwatch Fossila (wersja na bransolecie, ale od razu przeszedł na pasek) - i są to raczej maksymalne wymiary na jego nadgarstku. Wcześniej miał jakiegoś Lorusa, ale narzekał na niego i nie chce już nic na baterie. Zawsze mówił o Atlanticu, ale właśnie z uwagi na niechęć do baterii i ślub za miesiąc - wybór staje się ograniczony. Podobają mu się niektóre zegarki Epos i Longines, ale są poza zasięgiem cenowym. Ostatnio zauważył markę Zeppelin, ale nigdzie nie mieliśmy okazji ich przymierzyć, więc jest trochę obawa, a podobno różnie jest z ich jakością (?). Aha i najważniejsze - szukamy zegarka do garnituru, noszonego raz/dwa w tygodniu. Ważne też żeby nie był zbyt wysoki i mieścił się pod francuski mankiet. Po przeczytaniu kilku postów wiem, że trzeba obniżyć zakładany budżet, bo w Waszych propozycjach mogą pojawić się daleko idące odstępstwa Załóżmy więc do 1000 zł Edit: Jeszcze kolorystyka! Raczej unikamy koloru złotego. Skórzane części garderoby nosi najczęściej brązowe. Natomiast spinki itp. srebrne. Tarcza jasna, ewentualnie niebieska jeśli nie będzie zbyt dużym odstępstwem od "zasad" elegancji (?)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.