Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

DamianWW

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Potwierdzam odczucia eisbar03 w temacie branzoletek Breitlinga, wczoraj miałem na ręce Navitimer 8. Branzoletka wydaje się tandetna, wiotka, bardzo ciężko odpina się to zabezpieczenie. W zegarku za 30k spodziewałem się czegoś bardziej dopracowanego.
 2. Big Crown ProPilot Timer GMT to mój EDC od grudnia 2020 bardzo lubię ten zegarek dlatego też stawiam na nr.1
 3. wymagania średnio precyzyjne, polecam zegarki Hamilton do 5 tyś, Oris w niektórych modelach nieco ponad budżet.
 4. Mały update Zegarek Seiko kupiony przez chrono24 w Singapurze w czwartek 18.11, został dostarczony wczoraj 23.11. DHL podsyła informację ile przelać podatku i tyle w temacie. Bardzo prosta operacja.
 5. Dołączę do pytania Chce kupić zegarek przez Chrono24 cena 1500 PL z Singapuru. Google informuje że zgodnie z nowa umową od roku 2019 nie ma cła pomiedzy UE a Singapurem ( poza niektórymi produktami ale zegarków w nich nie widzę ). google "Singapur zniesie obowiązujące jeszcze cła na niektóre produkty pochodzące z UE i zobowiązuje się do utrzymania niezmienionego obecnego bezcłowego dostępu dla wszystkich innych produktów unijnych. W dniu wejścia w życie Umowy handlowej ponad 80% przywozu z Singapuru zostanie objęte bezcłowym dostępem do rynku UE.6 lis 201" Pytanie: 1. To jak to jest w końcu z tym cłem dla zegarków ? 2. Jeżeli tak to jaki ... % i kto ogarnia odprawę celną, DHL ? 2. kiedy płaci się VAT
 6. Hej Zadaje sobie nie co inne pytanie, czy w waszej opinii producenci zegarków w najbliższym czasie podniosą ceny drastycznie ?. Planuje zakup kolejnego zegarka do kolekcji budżet około 20 kPLN, poważnie myślę nad Omegą Seamaster Diver 300 oraz IWC Pilot Top Gun 41 . Patrząc co dzieje się na rynku z cenami w produktach podstawowych, inflacją oraz dostępnością towarów, zastanawiam się czy planowanego zakupu zegarka na grudzień nie zrealizować już teraz. Produkcja zegarków to nie energochłonna manufaktura, jest to jednak dobro luksusowe a w niedalekiej przyszłości średniej klasy zegarek z Szwajcarii warty będzie tyle co 3-4 tony węgla albo używany iPhone. Co do wskazanych modeli zdaje sobie sprawę że to całkowicie różnie typy zegarków, jednak zwyczajnie podoba mi się ich wygląd.
 7. Witam Nazywam się Damian, na forum zarejestrowałem się jakiś czasu temu. Powód mój zegarek po 11 latach zatrzymał się i szukałem wiedzy w temacie nowego zegarka. W roku 2009 po zakończeniu studiów magisterskich kupiłem sobie Citizena Eco Drive, którego mam do dziś. W listopadzie tego roku zatrzymał się wymagając nowego akumulatora. A w związku z faktem iż w tym roku również skończyłem studia MBA, postanowiłem sobie sprawić drugi zegarek ( Citizena oczywiście przywróciłem do żywych wymianą akumulatora, dalej bardzo lubię ten zegarek ). Nowy nabytek to Oris Big Crown PROPILOT, mam go tydzień na razie jaram się nim niesamowicie. Jakiś specjalistą w temacie zegarków na pewno nie jestem, ale uczę się, czytam forum by pogłębić swoją wiedzę, szczególnie teraz rozpoczynając przygodę z automatami. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.