Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Irek 1975

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Irek 1975

  1. Witam. Pozwoliłem sobie dołączyć do wątku ponieważ i ja wszedłem w posiadanie Enicara z serii Saturn. Sam zegarek jest wiekowy a przynajmniej sprawia takie wrażenie. Jednak jestem laikiem w temacie dlatego proszę o fachową opinię i pomoc w renowacji i naprawie czasomierza. Dołączę zdjęcia zegarka w razie konieczności. Czekam na pomoc i z góry za nią dziękuję.
  2. Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem Klubu jednocześnie w potrzebie. Ale zacznę od początku. Kilkanaście lat temu złapałem zegarkowego bakcyla. Zacząłem budować swoją kolekcję zegarków kupując zegarki nowe, stare i używane, te na baterię i te z duszą. Przy wyborze kierowałem się własnym upodobaniem i sentymentem. Jednak samemu nie mając wiedzy, narzędzi i przede umiejętności, zmuszony byłem naprawy czy renowacji dokonywać u znajomego zegarmistrza. Jednak nie zawsze naprawa czy renowacja przypadały mi do gustu. Dlatego pomyślałem, że zasięgnę porady i pomocy na tym szacownym forum. W czym rzecz. W ostatnim czasie syn będąc na bułgarskim targu staroci znalazł dla mnie zegarek, Junghans Trilastic 16 jewels ( zdjęcia w załączniku ) oraz Enicar z serii Saturn, co prawda dość mocno nadgryziony zębem czasu ( ale to forum Junghansa więc dość o Enicar ) . Przechodząc do sedna, chciałbym prosić o opinię na temat zegarka Junghans oraz informacje o samym czasomierzu jak również prosić o pomoc w kwestii renowacji tego zegarka, czyszczeniu, regulacji, odnowieniu koperty itd.. Jako laik zdaję się całkowicie na Wasze sugestie, opinie i rady. Może będzie ktoś w stanie pomóc mi z tym. Z góry dziękuję za pomoc.
  3. Mam na imię Irek. Moja przygoda z zegarkami zaczęła się bardzo dawno temu, choć formę kolekcjonerstwa przyjęła stosunkowo niedawno, jakieś kilka lat temu...i chociaż nie mam fachowej wiedzy o mechanizmach od zawsze mnie fascynowała dusza każdego z czasomierzy. W mojej kolekcji obecnie znajduje się około 25 egzemplarzy różnej "maści" i pochodzenia, od elektronicznych multitooli, przez kilkudziesięcioletnie sztuki, egzemplarz Seiko Arnie, po Orisa Sixty Five Bronze, który jest moim ostatnim nabytkiem. Chciałbym móc zdobywać w tym zacnym klubie i szacownym forum wiedzę o wszystkim co związane z zegarkami tymi zarówno ekskluzywnymi jak i prostymi czasomierzami. Będę wdzięczny za każdą pomoc, radę i informację.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.