Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RTK-WGM

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
 • Content Count

  1,592
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

RTK-WGM last won the day on June 1 2014

RTK-WGM had the most liked content!

Community Reputation

202 Entuzjasta zegarmistrzostwa

1 Follower

About RTK-WGM

 • Rank
  Wiceprezes Zarządu
 • Birthday 12/16/1976

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  44462
 • Strona WWW
  http://www.rtk.org.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  WGM / RJA

Recent Profile Visitors

1,229 profile views
 1. RTK-WGM

  AuroChronos Festival

  until
  AuroChronos Festival 2022 Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków to ponad 50 marek zegarków z 16 krajów świata!
 2. Ostatnio patrząc na forum, liczbę wystawianych ostrzeżeń, punktów karnych - stwierdzam, że ludzie chyba stają się coraz bardziej nerwowi, nie lubią stosowania się do zasad, a jedyną zasadą jaką starają się wyznawać to brak zasad, lub jak kto woli - stosują wolną amerykankę. Nie piszę to tutaj do nikogo personalnie, po prostu ludzie na wszelkich forach, mediach społecznościowych, w komentarzach na portalach jadą równo! Nie wszyscy, nie generalizuję, ale wszystko zaczyna być moim zdaniem na tyle przytłaczające, że da się odczuć to mocno. Taka moja prywatna opinia. @Jash pewne zasady w regulaminach powstały po to, by w wariackim czasie i świecie wprowadzić jakiś poziom bezpieczeństwa, pewności. Zdarzały się sytuacje w których kupujący na forum, mieli pretensje do klubu, zarządu, że kupiony zegarek nie spełnia wymogów opisu i domagali się od nas "gwarancji" zwrotu pieniędzy, pomimo, że jasno stoi w regulaminie, że my jako klub nie dajemy takiej gwarancji. Zawsze można na spokojnie do nas napisać, porozmawiać. Nikt nie stawia spraw pod ścianą i KONIEC... Wystarczy napisać do Zarządu. Jak widzisz Eugeniusz podał swój numer, by móc swobodnie porozmawiać i wytłumaczyć wszystko. Dlatego proszę Cię, ze względu również na Twój staż na forum, wiedzę tutaj przekazaną, abyś nie podejmował szybkich decyzji. Tak jak napisali koledzy powyżej, nie pal mostów, bo życie różne ciekawe drogi przed nami stawia.
 3. until
  Miejsce: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków Adres: Kraków. ul. Galicyjska 9 Termin: 2022-06-02 - 2022-06-04 w godzinach 10:00 - 18:00 Wystawcami targów są firmy z Polski oraz zagranicy – producenci, importerzy, hurtownicy, designerzy branży jubilerskiej i zegarkowej. Zakres wystawców: biżuteria złota i srebrna biżuteria z bursztynem biżuteria z kamieniami szlachetnymi i jubilerskimi biżuteria fantazyjna kamienie szlachetne zegarki i zegary półprodukty i półfabrykaty opakowania narzędzia i maszyny stowarzyszenia, organizacje i branżowa prasa
 4. CAMY zegarek z lat 40-tych (patrząc na styl) firma prawdopodobnie Stroun Frères SA / Camy Watch SA / Cronel Watch SA, Uhren, Uhrenteile; Genf und Grenchen, Schweiz; firma zarejestrowana 23.2.1923 Na deklu oznaczenia BREVET 217547 czyli zapewne Szwajcarski patent z roku 1941. Co dodatkowo sugeruje, że zegarek jest z lat 40 (41 i później, nawet pięćdziesiątych) Kieszonka ARSA, Manufacture d'Horlogerie A. Reymond SA / ARSA, Uhren, Uhrenteile; Tramelan-Dessus, Schweiz; firma zarejestrowana 21.2.192 - dane wg. Mikrolisk.
 5. Z związku z nową funkcjonalnością zwaną KALENDARZEM istnieje możliwość włączenia pokazywania w kalendarzu dat urodzin użytkowników forum. Jak zapatrujecie się na taką opcję?
 6. Zmiana czasu zimowego na letni! Czas letni środkowoeuropejski w 2022 roku zostanie wprowadzony dnia 27 marca o godzinie 02:00 czasu środkowoeuropejskiego (01:00 Uniwersalnego Czasu Koordynowanego UTC). Zmieniamy wskazania zegarów z godziny 02:00 na godzinę 03:00, która będzie godziną początkową czasu letniego środkowoeuropejskiego, tym samym nasza noc będzie krótsza o godzinę. Designed by Freepik
 7. Tylko Zarząd będzie mógł wprowadzić wydarzenie. Wolimy uniknąć niespodzianek. Jeśli ktoś z Was ma jakieś wydarzenie do umieszczenia prosimy przesłać w wiadomości prywatnej do Zarządu i niezwłocznie zostanie umieszczone.
 8. Dziś kolejna rocznica śmierci współtwórcy Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków - prof. dr hab. inż. Zdzisława Mrugalskiego. (1930 - 2017) fot. zegarkiipasja.pl Prof. Zdzisław Mrugalski przez wiele lat był dziekanem Wydziału Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej oraz dyrektorem Instytutu Konstrukcji Przyrządów Precyzyjnych i Optycznych PW. Był również członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Współtworzył i kierował największym stowarzyszeniem zegarkowych pasjonatów – Klubem Miłośników Zegarów i Zegarków. Wielką miłością darzył zegar na wieży Zamku Królewskiego w Warszawie. Czuwał nad opracowaniem konstrukcji oraz nadzorował wykonanie i montaż jego mechanizmu. Potem przez wiele lat sprawował nadzór nad eksploatacją tego zegara. Przestawianie wskazania zegara z czasu letniego na zimowy i z zimowego na letni zawsze wykonywał osobiście, lub było to przeprowadzane w jego obecności.
 9. Cykl "Spotkanie z Autorem" Beniamin Czapla autor książki "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" 26 luty 2022 Warszawa, sali konferencyjnej na V piętrze w budynku siedziby SM Służew Nad Dolinką przy ul. Mozarta 1 na Mokotowie Koszt udziału: w trakcie ustalania Podczas spotkania zostanie zaprezentowana książka pt. "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" wydawnictwa Iskry. Na miejscu będzie można zdobyć egzemplarz z osobistą dedykacją autora. Spotkanie nie będzie miało ograniczeń czasowych. W jego ramach będziemy mogli dyskutować, zadawać pytania autorowi czy też chwalić się swoimi Patkami.
 10. Zarząd Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa, zaprasza na pierwszą edycją wydarzenia o charakterze handlowym „It's All About Watches - Targi zegarmistrzowskie”. Wydarzenie będzie miało charakter giełdy zegarów, zegarków oraz narzędzi zegarmistrzowskich, podobnie jak podczas Festiwalu Zegarów i Zegarków "It's All About Watches" Instytut Europejski / The European Institute ul. Piotrkowska 262/264 90-001 Łódź Z wyrazami szacunku Prezes SPiRZ - Piotr Łukasiński
 11. Tarcza malowana w kraju już wskazanym, typowa robota z tamtego kierunku, do tego przetoczony niedbale dekiel celem odświeżenia. Typowa robota z Indii, zazwyczaj i mechanizmy są tam kiepskiej jakości tzn. zmęczone życiem, ale zazwyczaj oryginalne. Na zatoce jest tego od groma i wszystkie mają wspólną cechę, kiepsko odmalowana tarcza w jednym stylu w różnych kolorach oraz przetoczony dekiel.
 12. Może trochę późno odpowiadam, ale moja tarcza była dosłownie zajechana, nie było szans nic innego z nią zrobić. Twoja jest całkiem przyzwoita. Te zegarki to już tzw vintage, więc muszą mieć jakieś niedoskonałości. Jeśli jednak będziesz chciał zrobić, co odradzam, to na mogę podać namiar na dobrego fachowca.
 13. Cykl "Spotkanie z Autorem" Beniamin Czapla autor książki "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" 26 luty 2022 Warszawa, Hotel Platinum, ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej 12 (Wilanów) (z Dworca Centralnego do Branickiego kursuje autobus linii 522) Koszt udziału: w trakcie ustalania Eugeniusz Szwed +1 Romuald Kociuba Gio +1
 14. W dniu 11.01.2022 roku w Warszawie odbyło się spotkanie Zarządów Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa i AuroChronos Festival. Jest to nasza wspólna inicjatywa, o której wielokrotnie rozmawialiśmy wcześniej przy różnych okazjach. Celem spotkania było omówienie oraz wypracowanie wspólnych kierunków działań dotyczących wzajemnych relacji, możliwości wspólnych warsztatów, wystaw oraz spotkań branżowych, jak również ich tematykę i zakres, na rok bieżący oraz lata następne. Było to pierwsze nasze spotkanie w takim gronie. Wspólnie jesteśmy przekonani, że w wielu przypadkach razem będziemy mogli zrobić więcej dla wszystkich sympatyków szeroko pojętej sztuki zegarmistrzowskiej i kolekcjonerów zegarów i zegarków.
 15. U mnie oba mają różne mechanizmy jednak wspólnie oznaczone są napisami "Schneider & Schluep" Pod tarczą mają logo firmy AM, Adolf Michel SA, (Fabrique d'Ebauches, Grenchen, Schweiz). W okolicy balansu jeden ma cyfrę 2 a jeden cyfrę 3. Już ustalałem co nie co wcześniej. Wyżej w wątku podałem szczegóły, tutaj trochę nadmienię: W sieci znalazłem takie informacje, które pasują. Zegarek kupiłem w USA, więc zapewne to dwa egzemplarze z 30.000, które zostały wysłane przez Schluep'a Fritz Schluep urodził się około 1895 r., A od 1919 r. Założył w Grenchen u podnóża Jury małe studio zegarów z trzema pracownikami. Nazwa marki pierwotnie nazywała się Felco, a później została przemianowana na Felca. Po roku firma zatrudniała 15 osób. Aby zagwarantować przyszłość fabryki, potrzebował większej klienteli i zaczął eksportować zegarki do Niemiec, Ameryki i Japonii. W 1920 roku firma stała się znana dzięki kolekcji zegarków Art Deco. W 1938 r. Do pracy przyjechał syn Fritza Schluepa, Bruno Schluep, wyszkolony zegarmistrz z centrum technicznego w Le Locle. Podczas drugiej wojny światowej firma dostarczyła armii amerykańskiej 30 000 zegarków. Na temat AM Adolf Michel S.A. znalazłem takie informacje AM, Adolf Michel SA, (Fabrique d'Ebauches, Grenchen, Schweiz) 1916: First registered patents for movement components and manufacturing technology. 1923:Production of ebauches and watches with the brand Favoris. 1925: Joining the Ebauche SA as movement manufacturer. 1974: latest recognised activities. AM produced self designed calibres, but also some based on Felsa ebauches. These usually hat the same calibre designator, and most parts are interchangable. Więc wnioskują po datach to bardziej IIWW niż IWW.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.