Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RTK-WGM

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
 • Content Count

  1,479
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

RTK-WGM last won the day on June 1 2014

RTK-WGM had the most liked content!

Community Reputation

123 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About RTK-WGM

 • Rank
  Wiceprezes Zarządu
 • Birthday 12/16/1976

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  44462
 • Strona WWW
  http://www.rtk.org.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  WGM / RJA

Recent Profile Visitors

700 profile views
 1. Panowie koszty utrzymania Forum niestety są stałe, wpływy z reklam spadają. Bazarek powstał nie jako główne narzędzie do walki z podróbkami a jako dział dla kolekcjonerów. Forum to nie miejsce do uskuteczniania handlu, od tego są portale aukcyjne. I nie piszę tutaj o osobach okazjonalnie wystawiających swoje ogłoszenia, a o osobach próbujących wykorzystać następne miejsce dla swojego celu, nic nie wnosząc. Nie ma to nic do rzeczy w kwestii walki z podróbkami. Platformy sprzedażowe są płatne i nie piszcie proszę, że to niby KMZiZ jest złe, bo bazarek został ograniczony. Co ma wspólnego walka z podróbkami, do wykorzystywania przez Was jako następnego miejsca handlu! Było kiedyś takie sławne powiedzenie: "Kredyt umarł, kryzys żyje, kto nie płaci - ten nie pije!" I zapewniam, choć myślimy o wprowadzeniu SYMBOLICZNYCH opłat, to pierwsze chcieliśmy ograniczyć "czystym" handlarzom - wyłącznie handel, jak zwykłym użytkownikom. Proszę nie szukać drugiego dna, że niby to KMZiZ wygania na "złe" portale, gdzie podróbki królują! Nie, chcemy ograniczyć handel, a tym samym wnieść merytorykę na forum!
 2. OK. @Wacor to może 10 lipca porozmawiajmy osobiście. Ja jestem/byłem zdania, by osoby aktywnie uczestniczące komunikowały się. Ciągle słyszę tylko krytykę, bo ta jakoś zawsze "lepiej" przedziera się przez ogół informacji. Mam wrażenie, że przez to co dzieje się w polityce, całość przenosi się na naród. Nikt nie słucha, a każdy krzyczy! Nikt nie chce wspomóc/pochwalić, ale do krytyki jest wielu! Chętnie porozmawiam, staram się również pracować dla Stowarzyszenia, jednak jak widać nie zawsze to wychodzi. W kwestii konsultacji forumowych uznałem, że Moderatorzy to będzie ostatnia grupa, w której będzie konsultowany regulamin. Patrząc na tematy z projektowaniem zegarków to wiem, że ten regulamin nie powstałby nawet za rok, gdyby go konsultować na ogólnym forum.
 3. Panowie nowy regulamin na bazie starego, choć to za duże słowo, stworzyłem ja. Z góry zaznaczam, że ze mnie humanista żaden, jestem prosty technik. Stąd pewnie ta stylistyka. Polska choć "trudna język" to jednak w żadnym stopniu nie usprawiedliwia mnie! No cóż zawsze biję się w pierś. Pierwotnie regulamin był konsultowany w Zarządzie. Następnie w wiadomości prywatnej od początku marca br. konsultacje odbywały się wśród moderatorów łącznie 12 osób było zaproszonych do wyrażenia swojej opinii. 5 czerwca br. wysłałem ponownie regulamin z poprawkami do wszystkich zaproszonych w prywatnej wiadomości. Padło znów trochę zdań. Starałem się je uwzględnić, jednak dowiedziałem się, że jednak to bubel na buble, gniot nad gnioty zarówno pod względem merytorycznym jak i stylistycznym. No cóż, 1o lipca jest walne, w kwestii tegoż regulaminu również będzie dyskusja. Nie wiem czy ja czy ktoś inny będzie już go poprawiał i precyzował. Chciałem, by reguły na bazarku panowały klarowne i jasne. Niestety życie pokazało, że nie wyszło. Dołożę starań, by po 10 lipca najszybciej jak to możliwe, poprawiony i jasny regulamin został opublikowany! EDYCJA: W kwestii nudy, dla mnie to ciężki czas. Mam na głowie własną firmę z 10 osobami na pokładzie. Nie chcę by w tym ciężkim okresie zarówno ja i pracownicy stracili utrzymanie. Więc Kolego @Wacor skoro nie lubisz być rozliczany ze swojego czasu, to nie rozliczaj innych. Bardzo proszę zaangażuj się w jakiś temat dla Stowarzyszenia. Może weźmiesz pod skrzydła forumowy bazarek? Ja z krytyką nie mam problemu, zawsze mnie czegoś uczy. Nie mam problemu z przyznaniem się, że to ja stoję za tym "gniotem", próbowałem, nie wyszło! Nie jest to powód do radości dla mnie, ale jeszcze jedna życiowa nauczka. Spróbuj, krytyka nie boli fizycznie, ale uczy dużo!
 4. Chyba nie wiesz o czym piszesz. Umowy są tak skonstruowane, że ciężko przed nimi uciec. Duże firmy mają inną pozycję negocjacyjną niż mniejsi gracze. Choćby LPP właściciel kilku marek może sobie pozwolić na "udane negocjacje" ale już taka marka 4F ma z tym problem o czym pisał właściciel. O niewielkich firmach nie wspomnę. Są na przegranej pozycji chyba, że stworzą większą grupę podmiotów. Co w warunkach polskich jest trudne.
 5. Całe forum jeszcze jest w trakcie "indeksacji" tak było wczoraj, może dajmy mu trochę czasu aż się cała baza ustabilizuje i błędy dostrzeżone zostaną zlikwidowane. No i ... 1. Cytowałem w tym temacie posty na stronie 7, po kliknięciu na następną stronę zniknęły z edytora. Czy to właściwe? Czy cytując kilka wiadomości musimy wysłać wiadomość przed przejściem do następnej strony wiadomości tak, aby ich nie utracić? 2. Kwestia reklam na stronie głównej forum. Windows 7 i Firefox 75 x64 wygląda to tak jakby niektóre reklamy się nie wczytały, ale na Google Chrome 81.0.4044.129 już działa właściwie A już na Windows 10 i Firefox 75 x64 wygląda normalnie A te "serduszka" zamiast "łapki w górę" to nie jest to?
 6. Wszystkie jakie widziałem to miały. Czy były bez, możliwe, ale nie ma źródeł by to potwierdzić. Korzystali z różnych mechanizmów innych marek, ale sygnowania były. Może ktoś podmienił płytę lub koła i masz już bez sygnowania... Miłośnik marki Enicar.
 7. Zegarek z lat 40-tych, brak sygnowania mechanizmu, dekiel od wewnątrz powinien być również z napisem Enicar lub Racine. Miłośnik marki Enicar.
 8. Pierwsze klikasz "WIĘCEJ OPCJI" następnie wczytujesz zdjęcie z komputera z pomocą "PRZEGLĄDAJ" i wystarczy już tylko kursor umieścić tam gdzie chcesz i wcisnąć "ZAŁĄCZ TEN PLIK" Czy to nie działa?
 9. Tak było, zmieniło się (założono Stowarzyszenie - osobę prawną) tylko po to, by móc w majestacie prawa rozwijać dalej forum. Stowarzyszenie prowadzi dwie działalności (statutową) wpływy ze składek czy wpłat sympatyków z opisem "na działalność statutową" - nieopodatkowaną, oraz poboczną (działalność gospodarczą) z której płaci podatki. Nie ma znaczenia czy są na tej działalności pobocznej duże obroty czy małe. Tutaj księgowane są wpływy z faktur za reklamy i od sponsorów. Po co następną Spółkę prawa handlowego jak właśnie po to jest Stowarzyszenie. Następne koszty na księgowość, opłaty? Na Spółce jest jedna księgowość opodatkowana i Spółka temu nie służy. Ktoś po to wymyślił stowarzyszenia, spółdzielnie....
 10. Temat był założony z myślą o dyskusji i możliwości pozyskania wpływów od użytkowników forum. Tak żeby mieć furtkę do utrzymania forum. Faktycznie, temat rozpoczął się bardzo spontanicznie. Do rozliczeń i spowiedzi doszło szybko i nie byliśmy przygotowani. Po pierwsze, w czerwcu 2018 objęliśmy Zarząd w Stowarzyszeniu, po drugie nie sądziliśmy, że rozmawiając o przyszłości będziemy tłumaczyć się z przeszłości. Jedno jest pewne forum musi zostać darmowe, ponieważ podzielam przytoczone tutaj opinie. Wyjątek stanowi bazarek.
 11. Chciałbym, aby zaufanie królowało, jednak jeśli nie napiszemy nic to będzie źle, napiszemy też niedobrze, sam nie wiem jak to zrobić, by wszystkich zadowolić. Staramy się jak możemy, jest niewielka grupa osób aktywnych, każda ma swój "kawałek tortu". Zapraszaliśmy do aktywnego udziału, ale odzew jest można powiedzieć - żaden. Nie ma w moim tłumaczeniu sarkazmu. Poprosiłeś o wytłumaczenie, dużo już razy pisaliśmy o tym co nadmieniłem ponownie. Rozumiem, że skoro zapytałeś, to nie przeczytałeś wcześniejszych odpowiedzi, lub w sposób mało jasny je podaliśmy. Słowo użyte przez Ciebie "impreza" jest w tym wypadku nie na miejscu, mi kojarzy się jednoznacznie z baletami. Choć muszę przyznać, że użyłem go wcześniej do dużych spotkań rocznego i w Centrum Ptak. Warsztaty są potrzebne i będę. Zapraszam na takie spotkanie. Wtedy można zobaczyć co i jak. Te warsztaty są właśnie szerzeniem wiedzy (misją Klubu). Niestety i tutaj wirus pomieszał szyki, bo spotkanie w Krakowie odwołane, w Toruniu pewnie (99%) również zostanie odwołane. Pozostałe nie wiem. Chcielibyśmy wyjść do ludzi jeszcze szerzej, niestety nikt nie siedzi w wieży a stara się pracować wspólnie z gromadką aktywnych ludzi. Facebook niestety rozleniwił ludzi, każdy woli pokazać zegarek na dłoni i ... napisać np. stary szwajcar. (np. Tomasz (@wasyl) aż żal, że nigdy nie napiszesz kilka rzeczowych zdań, nie chodzi o epopeje, ale o jakiś przyczynek, marchewkę, która spowoduje dalszy głód wiedzy). Tekstów merytorycznych brak.
 12. ...a chętnie się potłumaczę, by inni mieli co poczytać. Stowarzyszenie ma wypracowane środki, NAPISZĘ TO PONOWNIE wykrzykując, BUFOR NA PEWIEN OKRES JEST ZAPEWNIONY, ale temat był poruszony po to, by nie obudzić się z ręką w nocniku i nie wywiesić tabliczki zamknięte w PRZYSZŁOŚCI mając na uwadze OBECNY czas! Czas trudny dla wszystkich, bo jeśli firmy (Sponsorzy) nie ZAROBIĄ to kto zapłaci Ci za faktury? Wystawienie faktury za usługę/towar nie gwarantuje Ci wpływu! Na pewno zagwarantuje zapłatę podatków (VAT, dochodowego) do US/KAS. Nie IMPREZY a WARSZTATY o których możesz poczytać w odpowiednim dziale. Są organizowane dla wszystkich, lista takich warsztatów zawsze zostaje wywieszona do publicznej wiadomości WSZYSTKICH na forum. Każdy kto się zapisze może brać udział. Organizowane są również w różnych miejscach w Polsce. Byłeś chociaż na jednym z takich spotkań? Wiesz o czym rozmawiamy? Jak one wyglądają? Gdzie przeczytałeś, że warsztaty pochłaniają wszystkie pieniądze? Pisaliśmy jakiś czas temu jeśli, ktoś z Was ma ochotę na współorganizacje warsztatów w Waszym regionie prosimy o informację. Tak, aby nie było zarzutów, że tylko "centrum się organizuje" No tak, imprezki służą Zarządowi na picie, balowanie i ogólnie pojętą zabawę, bo nic innego nie mamy do roboty tylko bawić się za cudze. Prezesie żałuj, że nie możesz pić, więcej zostanie dla nas! Echhh W statucie jasno masz napisane czemu służą spotkania i może wskaż (jak nie Ty to ktoś kto był) chociaż jedno spotkanie, które skończyło się baletami i "pod stołem" zamiast szerzenia szeroko pojętego zegarmistrzostwa. Wg Ciebie, skoro uważasz, że mam się tłumaczyć - wszystkie prelekcje na tych jak zwiesz "imprezach" były o wszystkim tylko nie o tematach związanych z czasem i zegarmistrzostwem. Te "jakieś imprezy" prowadzili ludzie mający niesamowitą wiedzę, którą chcąc dzielić się z innymi. Zapraszam Cię na jakiekolwiek spotkanie pod hasłem WARSZTATY, zobaczysz i może zrozumiesz ich sens.
 13. I dobre wrażenie miałeś, chcieliśmy podyskutować o utrzymaniu forum, jak przeczytasz pierwszy post to powinieneś to doczytać. Eugeniusz napisał również, że może jakaś firma z branży się "pochyli". Z drugiej strony Klub to nie Korpo, gdzie pod hasłem misja czy wizja realizowane są cele. Do tego mając na uwadze, to co się dzieje wokół nas, to Prezes napisał ten post. Tak, forum nie działa od dzisiaj, ani od wczoraj. Jak w każdej dziedzinie życia są lata "tłuste" i "chude", dlatego po spotkaniu Zarządu na przełomie tego i zeszłego roku podjęliśmy decyzję o zrobieniu bufora finansowego i taki FIZYCZNIE istnieje. Ta dyskusja jest bardziej o przyszłości, niż przeszłości, ale skoro wyrobiłeś sobie zdanie na podstawie dyskusji to znów wracasz do przeszłości. Wiem, że przychody za poprzednie lata były duże. Natomiast były również duże imprezy, które kosztowały. Przychody to nie tylko kliknięcia i reklamy (o których już pisałem wcześniej, że nie można podejść do przeliczania tak wprost), ale również przychody od reklamodawców, reklamujących się na tych właśnie imprezach. Chcielibyśmy, aby temat powracał, tak - co kilka miesięcy. Nie chcemy nikogo zmuszać na siłę do wpłat. Raczej myślimy o poczuciu wspólnej odpowiedzialności za forum, klub, czy stowarzyszenie (tak, upierał się będę, że stowarzyszenie w obecnym stanie prawnym musi istnieć). Każdy może korzystać, z powstałej tutaj wiedzy. Podkreślę to jeszcze raz, wszyscy w Klubie pracują "pro bono publico" i tak zostaje! A cel zbiórki tylko jeden - forum i jego utrzymanie na przyszłość Organizacje pożytku publicznego mają szereg szczególnych uprawnień oraz obowiązków w porównaniu do innych organizacji pozarządowych, dlatego myślę, że do dnia dzisiejszego Klub nie jest OPP. Niestety chętnych do wolontariatu w klubie jest niewiele osób, ostatnio prosiliśmy o zgłaszanie się chętnych i ... I tutaj zakończmy tę część wypowiedzi. Ponadto jest wiele szczytniejszych celów, np. dzieci chorych (na forum są aukcje dla takich dzieci) czy hospicja. Mając na uwadze wszystko to myślę, że "wszystkie koszty" nie zostaną pokryte z wpłat 1%. Kwota wynikająca z 1% podatku to nie jest jakaś duża kwota. Wiem, pewnie ziarnko do ziarnka i byłaby miarka. Jednak co proste na papierze, nie jest już takie proste w życiu.
 14. Dlatego już rok temu spotkanie roczne zorganizowane zostało w innym miejscu (znacznie tańszym), w tym roku chcieliśmy połączyć je z jednym z wydarzeń we wrześniu. Mam nadzieję że się uda. Wszystko to by uwzględnić przychody jakie są na bieżąco. Spotkania wszystkie, czy też warsztaty są organizowane dla wszystkich a nie tylko dla stowarzyszenia. Miłośnik marki Enicar.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.