Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RTK-WGM

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
 • Content Count

  1472
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

RTK-WGM last won the day on June 1 2014

RTK-WGM had the most liked content!

Community Reputation

122 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About RTK-WGM

 • Rank
  Wiceprezes Zarządu
 • Birthday 12/16/1976

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  44462
 • Strona WWW
  http://www.rtk.org.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  WGM / RJA

Recent Profile Visitors

673 profile views
 1. Chyba nie wiesz o czym piszesz. Umowy są tak skonstruowane, że ciężko przed nimi uciec. Duże firmy mają inną pozycję negocjacyjną niż mniejsi gracze. Choćby LPP właściciel kilku marek może sobie pozwolić na "udane negocjacje" ale już taka marka 4F ma z tym problem o czym pisał właściciel. O niewielkich firmach nie wspomnę. Są na przegranej pozycji chyba, że stworzą większą grupę podmiotów. Co w warunkach polskich jest trudne.
 2. Całe forum jeszcze jest w trakcie "indeksacji" tak było wczoraj, może dajmy mu trochę czasu aż się cała baza ustabilizuje i błędy dostrzeżone zostaną zlikwidowane. No i ... 1. Cytowałem w tym temacie posty na stronie 7, po kliknięciu na następną stronę zniknęły z edytora. Czy to właściwe? Czy cytując kilka wiadomości musimy wysłać wiadomość przed przejściem do następnej strony wiadomości tak, aby ich nie utracić? 2. Kwestia reklam na stronie głównej forum. Windows 7 i Firefox 75 x64 wygląda to tak jakby niektóre reklamy się nie wczytały, ale na Google Chrome 81.0.4044.129 już działa właściwie A już na Windows 10 i Firefox 75 x64 wygląda normalnie A te "serduszka" zamiast "łapki w górę" to nie jest to?
 3. Wszystkie jakie widziałem to miały. Czy były bez, możliwe, ale nie ma źródeł by to potwierdzić. Korzystali z różnych mechanizmów innych marek, ale sygnowania były. Może ktoś podmienił płytę lub koła i masz już bez sygnowania... Miłośnik marki Enicar.
 4. Zegarek z lat 40-tych, brak sygnowania mechanizmu, dekiel od wewnątrz powinien być również z napisem Enicar lub Racine. Miłośnik marki Enicar.
 5. Pierwsze klikasz "WIĘCEJ OPCJI" następnie wczytujesz zdjęcie z komputera z pomocą "PRZEGLĄDAJ" i wystarczy już tylko kursor umieścić tam gdzie chcesz i wcisnąć "ZAŁĄCZ TEN PLIK" Czy to nie działa?
 6. Tak było, zmieniło się (założono Stowarzyszenie - osobę prawną) tylko po to, by móc w majestacie prawa rozwijać dalej forum. Stowarzyszenie prowadzi dwie działalności (statutową) wpływy ze składek czy wpłat sympatyków z opisem "na działalność statutową" - nieopodatkowaną, oraz poboczną (działalność gospodarczą) z której płaci podatki. Nie ma znaczenia czy są na tej działalności pobocznej duże obroty czy małe. Tutaj księgowane są wpływy z faktur za reklamy i od sponsorów. Po co następną Spółkę prawa handlowego jak właśnie po to jest Stowarzyszenie. Następne koszty na księgowość, opłaty? Na Spółce jest jedna księgowość opodatkowana i Spółka temu nie służy. Ktoś po to wymyślił stowarzyszenia, spółdzielnie....
 7. Temat był założony z myślą o dyskusji i możliwości pozyskania wpływów od użytkowników forum. Tak żeby mieć furtkę do utrzymania forum. Faktycznie, temat rozpoczął się bardzo spontanicznie. Do rozliczeń i spowiedzi doszło szybko i nie byliśmy przygotowani. Po pierwsze, w czerwcu 2018 objęliśmy Zarząd w Stowarzyszeniu, po drugie nie sądziliśmy, że rozmawiając o przyszłości będziemy tłumaczyć się z przeszłości. Jedno jest pewne forum musi zostać darmowe, ponieważ podzielam przytoczone tutaj opinie. Wyjątek stanowi bazarek.
 8. Chciałbym, aby zaufanie królowało, jednak jeśli nie napiszemy nic to będzie źle, napiszemy też niedobrze, sam nie wiem jak to zrobić, by wszystkich zadowolić. Staramy się jak możemy, jest niewielka grupa osób aktywnych, każda ma swój "kawałek tortu". Zapraszaliśmy do aktywnego udziału, ale odzew jest można powiedzieć - żaden. Nie ma w moim tłumaczeniu sarkazmu. Poprosiłeś o wytłumaczenie, dużo już razy pisaliśmy o tym co nadmieniłem ponownie. Rozumiem, że skoro zapytałeś, to nie przeczytałeś wcześniejszych odpowiedzi, lub w sposób mało jasny je podaliśmy. Słowo użyte przez Ciebie "impreza" jest w tym wypadku nie na miejscu, mi kojarzy się jednoznacznie z baletami. Choć muszę przyznać, że użyłem go wcześniej do dużych spotkań rocznego i w Centrum Ptak. Warsztaty są potrzebne i będę. Zapraszam na takie spotkanie. Wtedy można zobaczyć co i jak. Te warsztaty są właśnie szerzeniem wiedzy (misją Klubu). Niestety i tutaj wirus pomieszał szyki, bo spotkanie w Krakowie odwołane, w Toruniu pewnie (99%) również zostanie odwołane. Pozostałe nie wiem. Chcielibyśmy wyjść do ludzi jeszcze szerzej, niestety nikt nie siedzi w wieży a stara się pracować wspólnie z gromadką aktywnych ludzi. Facebook niestety rozleniwił ludzi, każdy woli pokazać zegarek na dłoni i ... napisać np. stary szwajcar. (np. Tomasz (@wasyl) aż żal, że nigdy nie napiszesz kilka rzeczowych zdań, nie chodzi o epopeje, ale o jakiś przyczynek, marchewkę, która spowoduje dalszy głód wiedzy). Tekstów merytorycznych brak.
 9. ...a chętnie się potłumaczę, by inni mieli co poczytać. Stowarzyszenie ma wypracowane środki, NAPISZĘ TO PONOWNIE wykrzykując, BUFOR NA PEWIEN OKRES JEST ZAPEWNIONY, ale temat był poruszony po to, by nie obudzić się z ręką w nocniku i nie wywiesić tabliczki zamknięte w PRZYSZŁOŚCI mając na uwadze OBECNY czas! Czas trudny dla wszystkich, bo jeśli firmy (Sponsorzy) nie ZAROBIĄ to kto zapłaci Ci za faktury? Wystawienie faktury za usługę/towar nie gwarantuje Ci wpływu! Na pewno zagwarantuje zapłatę podatków (VAT, dochodowego) do US/KAS. Nie IMPREZY a WARSZTATY o których możesz poczytać w odpowiednim dziale. Są organizowane dla wszystkich, lista takich warsztatów zawsze zostaje wywieszona do publicznej wiadomości WSZYSTKICH na forum. Każdy kto się zapisze może brać udział. Organizowane są również w różnych miejscach w Polsce. Byłeś chociaż na jednym z takich spotkań? Wiesz o czym rozmawiamy? Jak one wyglądają? Gdzie przeczytałeś, że warsztaty pochłaniają wszystkie pieniądze? Pisaliśmy jakiś czas temu jeśli, ktoś z Was ma ochotę na współorganizacje warsztatów w Waszym regionie prosimy o informację. Tak, aby nie było zarzutów, że tylko "centrum się organizuje" No tak, imprezki służą Zarządowi na picie, balowanie i ogólnie pojętą zabawę, bo nic innego nie mamy do roboty tylko bawić się za cudze. Prezesie żałuj, że nie możesz pić, więcej zostanie dla nas! Echhh W statucie jasno masz napisane czemu służą spotkania i może wskaż (jak nie Ty to ktoś kto był) chociaż jedno spotkanie, które skończyło się baletami i "pod stołem" zamiast szerzenia szeroko pojętego zegarmistrzostwa. Wg Ciebie, skoro uważasz, że mam się tłumaczyć - wszystkie prelekcje na tych jak zwiesz "imprezach" były o wszystkim tylko nie o tematach związanych z czasem i zegarmistrzostwem. Te "jakieś imprezy" prowadzili ludzie mający niesamowitą wiedzę, którą chcąc dzielić się z innymi. Zapraszam Cię na jakiekolwiek spotkanie pod hasłem WARSZTATY, zobaczysz i może zrozumiesz ich sens.
 10. I dobre wrażenie miałeś, chcieliśmy podyskutować o utrzymaniu forum, jak przeczytasz pierwszy post to powinieneś to doczytać. Eugeniusz napisał również, że może jakaś firma z branży się "pochyli". Z drugiej strony Klub to nie Korpo, gdzie pod hasłem misja czy wizja realizowane są cele. Do tego mając na uwadze, to co się dzieje wokół nas, to Prezes napisał ten post. Tak, forum nie działa od dzisiaj, ani od wczoraj. Jak w każdej dziedzinie życia są lata "tłuste" i "chude", dlatego po spotkaniu Zarządu na przełomie tego i zeszłego roku podjęliśmy decyzję o zrobieniu bufora finansowego i taki FIZYCZNIE istnieje. Ta dyskusja jest bardziej o przyszłości, niż przeszłości, ale skoro wyrobiłeś sobie zdanie na podstawie dyskusji to znów wracasz do przeszłości. Wiem, że przychody za poprzednie lata były duże. Natomiast były również duże imprezy, które kosztowały. Przychody to nie tylko kliknięcia i reklamy (o których już pisałem wcześniej, że nie można podejść do przeliczania tak wprost), ale również przychody od reklamodawców, reklamujących się na tych właśnie imprezach. Chcielibyśmy, aby temat powracał, tak - co kilka miesięcy. Nie chcemy nikogo zmuszać na siłę do wpłat. Raczej myślimy o poczuciu wspólnej odpowiedzialności za forum, klub, czy stowarzyszenie (tak, upierał się będę, że stowarzyszenie w obecnym stanie prawnym musi istnieć). Każdy może korzystać, z powstałej tutaj wiedzy. Podkreślę to jeszcze raz, wszyscy w Klubie pracują "pro bono publico" i tak zostaje! A cel zbiórki tylko jeden - forum i jego utrzymanie na przyszłość Organizacje pożytku publicznego mają szereg szczególnych uprawnień oraz obowiązków w porównaniu do innych organizacji pozarządowych, dlatego myślę, że do dnia dzisiejszego Klub nie jest OPP. Niestety chętnych do wolontariatu w klubie jest niewiele osób, ostatnio prosiliśmy o zgłaszanie się chętnych i ... I tutaj zakończmy tę część wypowiedzi. Ponadto jest wiele szczytniejszych celów, np. dzieci chorych (na forum są aukcje dla takich dzieci) czy hospicja. Mając na uwadze wszystko to myślę, że "wszystkie koszty" nie zostaną pokryte z wpłat 1%. Kwota wynikająca z 1% podatku to nie jest jakaś duża kwota. Wiem, pewnie ziarnko do ziarnka i byłaby miarka. Jednak co proste na papierze, nie jest już takie proste w życiu.
 11. Dlatego już rok temu spotkanie roczne zorganizowane zostało w innym miejscu (znacznie tańszym), w tym roku chcieliśmy połączyć je z jednym z wydarzeń we wrześniu. Mam nadzieję że się uda. Wszystko to by uwzględnić przychody jakie są na bieżąco. Spotkania wszystkie, czy też warsztaty są organizowane dla wszystkich a nie tylko dla stowarzyszenia. Miłośnik marki Enicar.
 12. Jeśli coś zarabia to przynosi przychód a każdy przychód to podatki wg. US. Czy to tak trudno zrozumieć, że osoba fizyczna nie wystawi faktury za te kliknięcia, reklamy? A dla US obecnie KAS jeśli komuś wpływają pieniądze to jest to jego stałe źródło dochodu (dla osoby) nie forum. I tu wchodzisz na grunt prawa podatkowego. Bo urząd ma w nosie, że prowadzisz forum i rozliczyć się z tego przychodu musisz. Osoba fizyczna to nie to samo co osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą i co innego to osoba prawna. Miłośnik marki Enicar.
 13. 1. Ale chyba nie chcesz dopuścić do swojej świadomości, że forum nie będzie istniało bez stowarzyszenia, bo to stowarzyszenie może wystawiać faktury za usługi w myśl prawa podatkowego i powszechnego. Może zaistnieć forum bez stowarzyszenia, jak znajdzie się osoba fizyczna, która wyłoży własną kasę na utrzymanie, lub założy działalność (księgowość dochodzi znów, itp) i wtedy ta firma (działalność gospodarcza) będzie wystawiała faktury dla reklamodawców, by nie było angażowanych własnych środków! Także gdyby nawet kosztowało (mniej) załóżmy 1000 zł/miesiąc utrzymanie samego forum to musisz znaleźć osobę, która wyłoży z własnych środków 12.000 zł rocznie dla pozostałych forumowiczów. Ktoś chętny a może masz kandydata. 2. Forum to nie strona www która waży (20 czy 200 Megabajtów) tylko twór ważący Gigabajty a hosting tych gigabajtów kosztuje (Serwery i ostatnio prąd nie należy do tanich dla firm). Prawdziwa serwerownia zawiera redundancję co zazwyczaj podwaja koszty. Do tego ktoś musi profesjonalnie administrować tym forum, następni moderować. I tym oto sposobem kula śnieżna rośnie. Proszę popatrzcie na to forum szerzej. To nie jest tak, że mamy kawałek strony na, której możemy pisać i skoro reszty nie widzimy to znaczy jej nie ma. Jest!
 14. Dlatego cały czas dyskutujemy, nie upieram się przy swoim a wskazuję, że niekoniecznie można tak szybko i wszystko wywnioskować. Sucha analiza to moim zdaniem zła droga. Gdyby ktoś analizował podmiot na podstawie tylko danych archiwalnych to daleko by nie zabrnął. Stąd np. biorą się opinie biegłych rewidentów do sprawozdań. Forum pozostaje cały czas darmowe, nie widzę innego sensu jego funkcjonowania jak zresztą chyba wszyscy się wypowiadający. Kwestia bazarku pozostawiam jeszcze pod rozważenie. I jak już to będzie, to nie kwota wyimaginowana a SYMBOLICZNA wspomagająca finansowo miejsce. Z tymi wyświetleniami to też tak arytmetycznie 1:1 bym nie podchodził, bo jak się okazuje dużo osób używa np. 1. Adblock'a, 2. Tapatalk, który wstawia swoje reklamy a nie nasze. Ja wykupiłem wersję komercyjną Tapatalk i w ogóle nie mam reklam, a tam generalnie czytam i przeglądam forum. 3. Forum na telefonie na przeglądarce mobilnej jest już tylko z jedną reklamą, też ludzie korzystają z tej formy. Tak to jest jak szybko mnożymy i wyciągamy wnioski. By efektywniej móc wyświetlać reklamy (i mnożyć wtedy liczbę wyświetleń wskazaną w liczniku forum) musimy pewnie zmienić ich formę wyświetlania co już nie raz było podnoszone przez reklamodawców naszych. Żeby rozwinąć forum, musimy zmienić silnik. Nie tylko by rozwinąć, ale również uchronić się od "dziury", która może spowodować dużo złego. To też są realne koszty m.in. przepisania skryptów i następne wydatki. Tylko czy nie padnie znów pytanie - po co wydawać skoro wszystko działało i obecnie działa?
 15. Szanowne Koleżanki i Koledzy: 1. Moja transparentność nie ogranicza się do 48H, napisałem, że szczegóły dla osób stowarzyszonych. 2. Kolega @vitriol widzę, że na siłę analizuje lata ubiegłe, gdzie odbyły się dwie duże imprezy o których wspomniałem wcześniej (Marriott, Centrum PTAK Nadarzyn) a kolega jakby wypiera ze świadomości. Jak były duże przychody to ówczesny Zarząd pozwolił sobie na większe wydatki w postaci tych np. dwóch imprez. Bazując na analizie za lata ubiegłe, mam wrażenie, że kolega chce na siłę pokazać jak to było i przez to jest obecnie. Wykazać kontynuację, niezmienność świata nas otaczającego. 3. Kolego @vitriol jeśli już analizujesz kto jest kogo filarem, to weź pod uwagę przepisy prawa - kto i jak musi istnieć, by mogło zaistnieć finansowanie kogoś/czegoś. No chyba, że jedna osoba będzie sponsorowała całe utrzymanie forum w ramach swoich fanaberii i możliwości finansowych. Działalność gospodarcza w klubie jest tutaj trochę na wyrost, ale jest od początku i niestety musi zostać. Czyli księgowość staje się nieodłącznym elementem. Można tutaj podać przypadek Spółdzielni (prowadzenie gospodarki na zasobach mieszkaniowych/lokalowych (statutowa działalność) oraz druga działalność gospodarcza). Niestety utrzymanie Spółdzielni również kosztuje, kto mieszka w takich zasobach to wie. 4. Kolego @vitriol jak wiesz Bilans i RZiS pokazuje, jakimi środkami obraca organizacja w danym okresie i na co wydaje pieniądze i ile, bilans natomiast wyjaśnia, co mamy czy jest bogata, biedna, zadłużona czy stabilna i to co wskazałeś dotyczy 2017 i 2018. Kliknięcia pokazują obecny stan rzeczy, przy czym na zachodzie płatne są korzystniej (fora zagraniczne wskazałeś w porównaniu) i pytanie pozostaje ich całkowity sposób finansowania. Poczekaj, już niedługo będzie złożone następne sprawozdanie za 2019 i wtedy wróć do analizy za 2019. Czas pokaże co przyniesie 2020. Jeśli chcesz, mi czy pozostałym członkom Zarządu i Rady Klubu, zarzucić nieuczciwość (nie piszę o złodziejstwu), niewiedzę (brak doświadczenia i domorosłość) oraz próbę wyłudzenia od klubowiczów pieniędzy na nasze "lepsze życie osób stowarzyszonych w klubie wzajemnej adoracji" i uważasz, że jest Was więcej to wybacz, ale ja chyba będę wysiadał i przekażę pałeczkę Wam większości. Poczekam i zrobię suchą analizę. Nie! nie jest to mój FOCH - tylko sucha analiza jak Twoja. Odpisałem w wolnej chwili, wybaczcie ale w obecnej sytuacji sam walczę by jakoś funkcjonować ze swoją Spółką. Czas trudny, więc priorytety trochę inne. W dzień staram się prowadzić firmę, wieczorem szkołę dla dzieci.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.