Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RTK-WGM

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
 • Content Count

  1,531
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

RTK-WGM last won the day on June 1 2014

RTK-WGM had the most liked content!

Community Reputation

172 Entuzjasta zegarmistrzostwa

1 Follower

About RTK-WGM

 • Rank
  Wiceprezes Zarządu
 • Birthday 12/16/1976

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  44462
 • Strona WWW
  http://www.rtk.org.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  WGM / RJA

Recent Profile Visitors

1,039 profile views
 1. To co dobre kończy się szybko. Bardzo dziękuję za wspólny weekend, za rozmowy, za zdobyte nowe doświadczenia, za nowe znajomości... Dziękuję@cjareck za Twoje zaangażowanie i przekazaną wiedzę. Miłośnik marki Enicar.
 2. Toruń Warsztaty Szybka relacja foto w trakcie... Miłośnik marki Enicar.
 3. W Guide były dwa typy koronki z tzw. hashem i logo oraz z samym logo. Jak rozpakuję kolekcję po ostatnich pokazach to Ci pomierzę. Jaką wersję masz tej Guide? Mark 1, 2, 3 czy 4? Będzie ciężko znaleźć dawcę dla tego mechanizmu, bo jest go niewiele dostępnych na aukcjach, ale pamiętaj cierpliwość popłaca.
 4. kluczem do tego pudełka są finanse, niestety ostatnio ceny poszybowały i czekam... ale mówią, że taniej to już nie będzie.
 5. Enicar głównie z serii Star Jewels. Miłośnik marki Enicar. No i trochę innych Enicar'ów. Miłośnik marki Enicar.
 6. I ja tam byłem i coś pokazałem, przemyślenia choć tylko po jednym dniu, chciałbym przekazać. Na wstępie podziękowania dla Stowarzyszenia SPIRZ za organizację imprezy, @Piotr - kornik na Twoje ręce podziękowania za trud dla wszystkich zaangażowanych i dziękuję za zaproszenie mojej osoby. Otóż bezsprzecznie takie wydarzenie jest konieczne (nie tylko moja opinia), to miejsce spotkania miłośników wszelkiej maści czasomierzy, które gromadzi wiele osób w jednym miejscu. Mała liczba profesjonalnych wystawców wiąże się z wieloma czynnikami. Dlatego rozumiem organizatorów, wszyscy byśmy chcieli zobaczyć jak najwięcej, ale tutaj czasami trudno poskładać wszystkie klocki w całość. Oprócz miłych rozmów ze stałymi już bywalcami festiwalu, zdarzały się nowe osoby. Miłym doznaniem jest to, że świadomość co do mojej ulubionej marki rośnie! Pokazywałem zainteresowanym modele, przymierzali i dotykali, bo wiemy, że najlepiej przed zakupem zobaczyć na żywo. Tym samym cieszę się z udziału. Jedna rzecz jednak moim zdaniem na minus, zauważona przez wielu uczestników festiwalu, a wyrażana wszech-obecnie to połączenie sprzedaży z kolekcjonerami. Powstało mylne wrażenie, że kolekcjoner = handlarz. A wiemy, że tak nie jest. Dużo ludzi podchodziło i pytało mnie o ceny, pytało się: po co tu jestem skoro nie sprzedaję? Parafrazując klasyka "żeby minus nie przysłonił plusów" których było znacznie więcej, życzę powodzenia w organizacji następnego Festiwalu It's all about watches 2022.
 7. Koledzy, pierwszy post powstał w 2017 roku, od tego czasu trochę wody upłynęło i w Wiśle i w Odrze a i inne rzeki nie stały w miejscu, dlatego: Może na początku ludzie się wzajemnie nie znali?! no bo nie wszyscy się znają, a nawet jak się znają to nie zawsze pozdrowienia wzajemne wymienią... Eugeniusz jak również ja miałem okazję poznać się z osobami tworzącymi Aurochronos. Ja osobiście poznałem kolegów po pierwszym festiwalu. Były nawet wspólne plany, które pokrzyżowała pewna pandemia. @dariusz chlastawa czasami jest tak, że nie wszystko uda się zrealizować. Coś powstanie i potem upadnie. Czasami zdarzy się, że po dłuższej przerwie pomysł wstaje jak przysłowiowy Feniks z popiołu. Czasami czas pomaga zrozumieć przeszłość i pomóc w przyszłości. Nie przekreślajmy czegoś czego nie jesteśmy autorem, bo autor może nas jeszcze zaskoczyć. Czasami można również źle zacząć, ale dobrze dalej działać. Dlatego życzę autorom jak najlepiej, nie przekreślajmy pomysłów, a wspierajmy ludzi, którzy coś tworzą. Nie każdy pomysł to sukces, ale sukcesem są próby tworzenia czegoś dobrego i pożytecznego dla ogółu. Otoczenie biznesowe związane z zegarkami nie jest już tak chętne do wydawania pieniędzy na reklamę i organizowanie stoisk na wydarzeniach zegarkowych, duże marki mają już ugruntowaną pozycję na rynku polskim. Nie ma co ukrywać, w dodatku nasz narodowy charakter "przeszkadza" w interesach. Lubimy mieć wyimaginowane 75% rabaty, które de facto nie są prawdziwymi rabatami, bo kto sprzeda produkt za ułamek wartości. Kulturę przy zakupach można zobaczyć na wielu filmach z otwarcia SUPERMarketów, promocji różnych rzeczy. Koledzy nie piszmy nakręcając bezsensowne komentarze a działajmy w dobrej wierze. Nie każdy pomysł kończy się sukcesem, ale sukcesem możemy nazwać każdą aktywność.
 8. Chwila oddechu od zamknięcia COVIDOWEGO. Wawerskie Centrum Kultury oraz Zarząd KMZiZ zaprasza wszystkich klubowiczów całymi rodzinami na wydarzenie kulturalno - artystyczne, które odbędzie się w dniu 2 października 2021 o godzinie 12:00. Miejsce Radość, ul. Powojowa 2 (Warszawa - Wawer). W ramach programu wiele atrakcji dla dzieci. Program umieszczony na plakacie poniżej.
 9. Hotel opłacony, pociąg również - do zobaczenia na miejscu!
 10. No to jeszcze TVN nadaje, można również dowiedzieć się skąd wziął się pomysł na pomnik. https://tvn24.pl/bialystok/piaski-szlacheckie-przywracaja-pamiec-po-antonim-patku-jego-zegarki-nosil-albert-einstein-i-walt-disney-5413108
 11. Oprócz firm wystawia się kilku kolekcjonerów ze swoimi kolekcjami! Myślę, że warto zobaczyć kilka fajnych kolekcji w jednym miejscu. Zwłaszcza, że będą wystawiali koledzy z forum. Lista wystawców na tegorocznym Festiwalu Longines Seiko Grand Seiko Junghans Oris Frederique Constant Lip Yema Błonie Chopin Watches Balticus Xicorr Gerlach Spinnaker Meccaniche Veneziane Ciga Watches AVI-8 Electricianz Augustin Matei Flume Cape Cod Mapka sytuacyjna
 12. Zarezerwuj datę 25-26 września 2021 i spotkaj się z nami w Łodzi, na V edycji festiwalu "It's all about watches" tym razem pod hasłem "Watches in sports" Zobacz film promujący spotkanie -> https://youtu.be/9Gjl38a1Oyk
 13. https://support.casio.com/en/manual/manualsearch.php?cid=009&MODULE=3452&submit= Po angielsku może być ? Sprawdź proszę czy to tylko ten moduł 3452 https://support.casio.com/en/manual/manuallist.php?cid=009
 14. Muszę jeszcze te wskazówki wymienić i tak się reprezentuje po renowacji tarczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.