Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RTK-WGM

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
 • Content Count

  1,595
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

RTK-WGM last won the day on June 1 2014

RTK-WGM had the most liked content!

Community Reputation

207 Entuzjasta zegarmistrzostwa

1 Follower

About RTK-WGM

 • Rank
  Wiceprezes Zarządu
 • Birthday 12/16/1976

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  44462
 • Strona WWW
  http://www.rtk.org.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  WGM / RJA

Recent Profile Visitors

1,343 profile views
 1. I ja dziękuję za super warsztaty i możliwość docenienia eksponatów bliżej niż jest to możliwe na co dzień. Ponadto dziękuję za możliwość poznania tajników fotografowania zegarków. No i oczywiście miło było Was zobaczyć.
 2. RTK-WGM

  Warsztaty nr 4

  until
  Dzięki comiesięcznej edycji klubowego konkursu foto, szykuje się wyjątkowe spotkanie w Krakowie. Po kilkuczęściowym teoretycznym przewodniku fotografii przygotowanym przez "Gio" przyszedł czas na zajęcia praktyczne ! Miejsce spotkania to oczywiście Kraków, termin 9 -11 września. Szczegóły sukcesywnie będą przekazywane w tym wątku przez Andrzeja i Jana. Swoją pomoc w organizacji spotkania zadeklarował też Shreq. Szykuje się foto - uczta w Krakowie ! Informacje: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/203069-warsztaty-zegarmistrzowskie-4-2022/
 3. until
  Jeden z naszych aktywnych i klubowo zaangażowanych kolegów - Hecke - wybiera się w podróż po USA, zabiera ze sobą zegarki Ball i zamierza z tej wyprawy przygotować i wydać w postaci albumu relację ze wszystkich miejsc które odwiedzi. Zegarki Ball cały czas będą obecne w tle tej wyprawy. Wszystko trochę będzie się ocierało o kolejnictwo czyli to co Ball'owi jest bardzo bliskie. W Nowym Sączu 7 - 8 października, podczas naszego spotkania przedstawiciel marki Ball zaprezentuje nowości, podczas prezentacji marki. Hecke opowie nam o wyprawie po USA z Ballem w kieszeni i na nadgarstku. Ale, to nie wszystko, bo skoro zegarki i kolej, to odwiedzimy fabrykę i zobaczymy produkcję ... ale, to część niespodzianek 😜 Będziemy też w Miasteczku Galicyjskim, a tam jest też coś zegarkowego ! Informacje: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/202028-warsztaty-zegarmistrzowskie-5-2022/
 4. RTK-WGM

  AuroChronos Festival

  until
  AuroChronos Festival 2022 Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków to ponad 50 marek zegarków z 16 krajów świata!
 5. Ostatnio patrząc na forum, liczbę wystawianych ostrzeżeń, punktów karnych - stwierdzam, że ludzie chyba stają się coraz bardziej nerwowi, nie lubią stosowania się do zasad, a jedyną zasadą jaką starają się wyznawać to brak zasad, lub jak kto woli - stosują wolną amerykankę. Nie piszę to tutaj do nikogo personalnie, po prostu ludzie na wszelkich forach, mediach społecznościowych, w komentarzach na portalach jadą równo! Nie wszyscy, nie generalizuję, ale wszystko zaczyna być moim zdaniem na tyle przytłaczające, że da się odczuć to mocno. Taka moja prywatna opinia. @Jash pewne zasady w regulaminach powstały po to, by w wariackim czasie i świecie wprowadzić jakiś poziom bezpieczeństwa, pewności. Zdarzały się sytuacje w których kupujący na forum, mieli pretensje do klubu, zarządu, że kupiony zegarek nie spełnia wymogów opisu i domagali się od nas "gwarancji" zwrotu pieniędzy, pomimo, że jasno stoi w regulaminie, że my jako klub nie dajemy takiej gwarancji. Zawsze można na spokojnie do nas napisać, porozmawiać. Nikt nie stawia spraw pod ścianą i KONIEC... Wystarczy napisać do Zarządu. Jak widzisz Eugeniusz podał swój numer, by móc swobodnie porozmawiać i wytłumaczyć wszystko. Dlatego proszę Cię, ze względu również na Twój staż na forum, wiedzę tutaj przekazaną, abyś nie podejmował szybkich decyzji. Tak jak napisali koledzy powyżej, nie pal mostów, bo życie różne ciekawe drogi przed nami stawia.
 6. until
  Miejsce: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków Adres: Kraków. ul. Galicyjska 9 Termin: 2022-06-02 - 2022-06-04 w godzinach 10:00 - 18:00 Wystawcami targów są firmy z Polski oraz zagranicy – producenci, importerzy, hurtownicy, designerzy branży jubilerskiej i zegarkowej. Zakres wystawców: biżuteria złota i srebrna biżuteria z bursztynem biżuteria z kamieniami szlachetnymi i jubilerskimi biżuteria fantazyjna kamienie szlachetne zegarki i zegary półprodukty i półfabrykaty opakowania narzędzia i maszyny stowarzyszenia, organizacje i branżowa prasa
 7. CAMY zegarek z lat 40-tych (patrząc na styl) firma prawdopodobnie Stroun Frères SA / Camy Watch SA / Cronel Watch SA, Uhren, Uhrenteile; Genf und Grenchen, Schweiz; firma zarejestrowana 23.2.1923 Na deklu oznaczenia BREVET 217547 czyli zapewne Szwajcarski patent z roku 1941. Co dodatkowo sugeruje, że zegarek jest z lat 40 (41 i później, nawet pięćdziesiątych) Kieszonka ARSA, Manufacture d'Horlogerie A. Reymond SA / ARSA, Uhren, Uhrenteile; Tramelan-Dessus, Schweiz; firma zarejestrowana 21.2.192 - dane wg. Mikrolisk.
 8. Z związku z nową funkcjonalnością zwaną KALENDARZEM istnieje możliwość włączenia pokazywania w kalendarzu dat urodzin użytkowników forum. Jak zapatrujecie się na taką opcję?
 9. Zmiana czasu zimowego na letni! Czas letni środkowoeuropejski w 2022 roku zostanie wprowadzony dnia 27 marca o godzinie 02:00 czasu środkowoeuropejskiego (01:00 Uniwersalnego Czasu Koordynowanego UTC). Zmieniamy wskazania zegarów z godziny 02:00 na godzinę 03:00, która będzie godziną początkową czasu letniego środkowoeuropejskiego, tym samym nasza noc będzie krótsza o godzinę. Designed by Freepik
 10. Tylko Zarząd będzie mógł wprowadzić wydarzenie. Wolimy uniknąć niespodzianek. Jeśli ktoś z Was ma jakieś wydarzenie do umieszczenia prosimy przesłać w wiadomości prywatnej do Zarządu i niezwłocznie zostanie umieszczone.
 11. Dziś kolejna rocznica śmierci współtwórcy Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków - prof. dr hab. inż. Zdzisława Mrugalskiego. (1930 - 2017) fot. zegarkiipasja.pl Prof. Zdzisław Mrugalski przez wiele lat był dziekanem Wydziału Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej oraz dyrektorem Instytutu Konstrukcji Przyrządów Precyzyjnych i Optycznych PW. Był również członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Współtworzył i kierował największym stowarzyszeniem zegarkowych pasjonatów – Klubem Miłośników Zegarów i Zegarków. Wielką miłością darzył zegar na wieży Zamku Królewskiego w Warszawie. Czuwał nad opracowaniem konstrukcji oraz nadzorował wykonanie i montaż jego mechanizmu. Potem przez wiele lat sprawował nadzór nad eksploatacją tego zegara. Przestawianie wskazania zegara z czasu letniego na zimowy i z zimowego na letni zawsze wykonywał osobiście, lub było to przeprowadzane w jego obecności.
 12. Cykl "Spotkanie z Autorem" Beniamin Czapla autor książki "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" 26 luty 2022 Warszawa, sali konferencyjnej na V piętrze w budynku siedziby SM Służew Nad Dolinką przy ul. Mozarta 1 na Mokotowie Koszt udziału: w trakcie ustalania Podczas spotkania zostanie zaprezentowana książka pt. "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" wydawnictwa Iskry. Na miejscu będzie można zdobyć egzemplarz z osobistą dedykacją autora. Spotkanie nie będzie miało ograniczeń czasowych. W jego ramach będziemy mogli dyskutować, zadawać pytania autorowi czy też chwalić się swoimi Patkami.
 13. Zarząd Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa, zaprasza na pierwszą edycją wydarzenia o charakterze handlowym „It's All About Watches - Targi zegarmistrzowskie”. Wydarzenie będzie miało charakter giełdy zegarów, zegarków oraz narzędzi zegarmistrzowskich, podobnie jak podczas Festiwalu Zegarów i Zegarków "It's All About Watches" Instytut Europejski / The European Institute ul. Piotrkowska 262/264 90-001 Łódź Z wyrazami szacunku Prezes SPiRZ - Piotr Łukasiński
 14. Tarcza malowana w kraju już wskazanym, typowa robota z tamtego kierunku, do tego przetoczony niedbale dekiel celem odświeżenia. Typowa robota z Indii, zazwyczaj i mechanizmy są tam kiepskiej jakości tzn. zmęczone życiem, ale zazwyczaj oryginalne. Na zatoce jest tego od groma i wszystkie mają wspólną cechę, kiepsko odmalowana tarcza w jednym stylu w różnych kolorach oraz przetoczony dekiel.
 15. Może trochę późno odpowiadam, ale moja tarcza była dosłownie zajechana, nie było szans nic innego z nią zrobić. Twoja jest całkiem przyzwoita. Te zegarki to już tzw vintage, więc muszą mieć jakieś niedoskonałości. Jeśli jednak będziesz chciał zrobić, co odradzam, to na mogę podać namiar na dobrego fachowca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.