Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miirek

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miirek

  Nasze Budziki

  Dziękuję za pomoc w identyfikacji budzika. Super sprawa taki katalog. Zapytam jeszcze jeżeli można jak myślicie dlaczego firmy nie oznaczały w żaden sposób swoich produktów? Napewno tarcza jest oryginalna, metalowa, młotkowany wzór tak jak na całej obudowie, niezniszczona więc napewno nic się nie wytarli. Wydaje mi się że budzik stary na tamte czasy porządny a brak oznaczeń producenta. Nic kompletnie na całym budziku.
 2. Miirek

  Nasze Budziki

  Dziekuje za pomoc, przyznam że nie szukałem wzoru płyty tylko zniechęciłem się już jak nie znalazłem moich wymiarów. Nie spodziewałem się w zegarmistrzostwie możliwości aż tak dużej rozbieżności wymiarów.
 3. Miirek

  Nasze Budziki

  Szukałem i niestety nie znalazłem tam wymiarów płyt które są w tym budziku. Płyty mają 83.2x58.5. Szukałem i niestety nie znalazłem tam wymiarów płyt które są w tym budziku. Płyty mają 83.2x58.5. Szukałem i niestety nie znalazłem tam płyt o wymiarach takich jak mój budzik: 83.2x58.2
 4. Miirek

  Nasze Budziki

  Dzień dobry i przy okazji wszystkiego najlepszego na nowy rok dla wszystkich na forum. Bardzo ładny ten budzik Duverdrey & Bloque, też obserwuje jego aukcje na serwisach aukcyjnych. Przy okazji pochwalę się moją nową zdobyczą. Niestety bez żadnych szczegółów bo budzik nie posiada żadnych oznaczeń ani numerów, ale napewno ma już ładnych parę latek. Cała obudowa mosiężna tak samo tarcza. Niestety nieoryginalny dzwonek.
 5. Miirek

  Nasze Budziki

  Chciał bym jeszcze wrócić do tematu i pokazać moim zdaniem ciekawy wychwyt w tym budziku. Zabrałem się za rozbiórkę do czyszczenia i jeszcze nigdy nie widziałem takiego wychwytu w budziku. Przynajmniej w tych które posiadam
 6. Miirek

  Nasze Budziki

  Takiego właśnie znalazłem niedawno na jednym z portali aukcyjnych. Po za tym jeszcze kilka podobnych właśnie junghansow. To do swijego będę musiał coś pasującego wymyślić. Dziękuję za odpowiedzi.
 7. Miirek

  Nasze Budziki

  I to jest właśnie dokładnie to co na moim budziku. Jak już znam nazwę to znalazłem kilka postów na ten temat jednak niewiele jest informacji na temat firmy a już wogóle nigdzie zdjęć jak ten budzik powinien wyglądać. Brak mu chyba jednej wierzyczki.
 8. Miirek

  Nasze Budziki

  Mechanizm na zdjęciu piękny . Napewno wiele pracy włożone w takie odnowienie. Super budzik.
 9. Miirek

  Nasze Budziki

  Tak na mechanizmie jest dokładnie takie samo logo jak na tarczy Może przesadziłem że dokładnie takie samo ale chodziło mi o to że takie U tam jest.
 10. Miirek

  Nasze Budziki

  Dzień dobry wszystkim. Chce się pochwalić moim nowym nabytkiem i prosić o identyfikacje producenta. Jest to mój pierwszy drewniany budzik i pierwszy raz widzę logo wyglądające jak by trzy razy literka U. To samo logo na płycie mechanizmu i na tarczy budzika. Niestety brak chyba drugiej wierzyczki a po za tym chyba kompletny. Jeszcze niesprawny ale mechanizm tez wygląda na kompletny. Może ktoś ma jakieś zdjęcie jak powinien wyglądać brakujący element.
 11. Miirek

  Nasze Budziki

  Właśnie sprawdziłem i niestety wcale nie świecą tylko troszeczkę w tym kwadratowym. Dziękuję za podpowiedź. Czy może jeszcze ktoś mi powie coś na temat Junghansa ze zdjęć? Do czego służy dźwignia i dodatkowa zębatka na kole pośrednim? Budzik dzwoni całkiem normalnie a ta dźwignia nawet nie sięga do zębnika Przepraszam nie załadowałem zdjęć już się poprawiam
 12. Miirek

  Nasze Budziki

  Nie myślałem że są aż setki tego? Obserwując popularne serwisy aukcyjne nie widziałem zbyt wielu takich jak moje ale może się mylę. Pytałem tylko orientacyjnie o lata produkcji. Domyślam się że drugi pochodzi z podobnego okresu skoro ma taki sam mechanizm. Taka informacja zupełnie mi wystarczy. Chciałem tylko dla siebie wiedzieć co mam w kolekcji. Dziękuję za pomoc.
 13. Miirek

  Nasze Budziki

  Dzień dobry. Po raz kolejny proszę o jakieś informacje na temat moich nowych zakupów. Niedawno udało mi się zdobyć dwa ładne budziki Kienzle i już są uruchomione. Chciałbym dowiedzieć się o latach produkcji tych modeli. Mechanizmy dokładnie takie same w obu budzikach.
 14. Miirek

  Poszukuję

  Witam. Chciałbym uratować zegar który niedawno udało mi się kupić. Właściwie to kupiłem szafkę, wahadło, tarcze i płyty. Mechanizm kompletnie rozgrabiony. Poszukuję mechanizmu takiego jak na zdjęciach. Jeżeli ktoś ma coś takiego do sprzedania proszę o kontakt
 15. Miirek

  Nasze Budziki

  Też mam taka malutka rakietę i widzę że też z podobnym problemem. Brakuje mi przycisku do wyłączania budzika. Może ktoś miał by do sprzedania taki?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.