Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Piotrek Orynczak

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzień dobry. Proszę o pomoc, mam zamiar podjąć próbę ustawienia odległości młotków od gongu prętowego, ale zanim zacznę doginać młotki to czy nie ma innego sposobu jak gięcie młoteczków? Może w zegarze jest jakaś śruba regulująca te odległość albo czy nie można byłoby trochę przypiłować skóry młotka tak aby nie dotykał gongu?
 2. Witam. Opisze rozwiązanie mojego problemu. Pod tarcza na osi minutowej znajduje się krzywka odpowiadająca za ilość gongów o danej godzinie a pod nią na samym dole jest jeszcze mniejsza krzywka odpowiadająca za wybijanie połówek lub całych godzin zluzowała ja aby można było ja swobodnie obrucic u mnie w prawo aby przyspieszyć wybijanie godziny. Dziękuję za pomoc teraz zegar bije tak jak powinien wybijać godziny.
 3. Dziękuję za szybkie odpowiedzi:)
 4. Już znalazłem gdzieś na forum jak pisałeś dla kogoś że chodzi właśnie o tulejkę w skazowce a nie cała wskazówkę:) jednak u mnie chyba nie ma tej tulei tylko jest zwykle kwadratowe wycięcie. P.S. Widziałem na forum na jednym z tematów twoj zegar Piotrze i bił idealnie😊
 5. Dokładnie taki ma. Ale próbowałem cofnąć wskazówkę minutowa o pół minuty ale to nic nie daje... Dokładnie tak było kołeczek wypadł ale udało się go znaleść.
 6. A możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić? Wskazówka minutowa nie ma tulei, minutowa jest osadzona na czpieniu, który wychodzi z tulei na której jest osadzona wskazówka godzinowa. Całość wychodzi z tarczy i zakończone jest podkładka pod którą podłożyłem dzisiaj podkładkę wykonana własnoręcznie z foli aluminiowej celem zniwelowania luzu wskazówki minutowej a całość zabezpieczone jest malutkim bolczykiem który dzisiaj wypadł z powodu właśnie tego luzu.
 7. Dobry wieczór wszystkim. Pociągnę dalej swój temat...może ktoś z forumowiczów napisać jaki mam mechanizm bicia dzwonu w tym zegarze? Chciałbym go wyregulować bo gong się spóźnia tak gdzieś o pół minuty zarówno na 12 jak i na 6. Postaram się to zrobić samemu ale nie wiem jaki mam w nim mechanizm i na jaki rodzaj mechanizmu szukać informacji w sieci.
 8. Widziałem gdzieś w internecie zdjęcia takiego samego mechanizmu z data właśnie na chyba 1924 ale nie mogę go teraz znaleść. Miał właśnie taki dziwny tryb z głębokimi wcięciami pomiędzy zębami, a później to 4 młotki do wybijania gongów oraz gołe sprężyny. Chyba już wiem to co chciałem wiedzieć, dziękuję za pomoc.
 9. A to po czym poznajesz? a co do wahadła to chyba może byc oryginalne bo nie wiadomo jaka była wcześniej tarcza.
 10. Tarcza jest raczej dorabiana zreszta sprzedający mówi o tym że jest nowa, ale sądząc po sposobie mocowania na małe kątowniki widoczne na zdjęciu obok tarczy, poza tym w tarczy jest kilka niepotrzebnych dziur. Ale to już wiem jeszcze tylko potrzebuje potwierdzenia co do wahadła. Może skrzynia jest trochę inna bo na mechanizmie jest 42 rok produkcji? Dziękuję za zainteresowanie tematem, nigdzie nie mogę znaleźć takiego samego zegara w takiej skrzyni.
 11. Dzień dobry. Zakupiłem zegar przez internet ale szukając informacji w internecie dochodzę do wniosku, że zakupiłem składaka i mam pytanie czy takie wahadło było montowane z takim mechanizmem i w takiej skrzyni? Wydaje mi się że wahadło powinno być czyste bez graweru.
 12. Dzień dobry. Chciałbym odświerzyłem temat, jaki zegar wahadłowy wybrać aby posłużył mi wiele lat? Lepiej kupić nowy ? Zobacz ofertę: Zegar wiszący KAMIL https://allegro.pl/oferta/zegar-wiszacy-kamil-10464204670 Zobacz ofertę: Zegar wiszący Tomek ze srebrnymi dodatkami https://allegro.pl/oferta/zegar-wiszacy-tomek-ze-srebrnymi-dodatkami-10464214424 czy może stary? Zobacz ofertę: Cudownie rzeźbiony Gustav Becker ! Rarytas ! https://allegro.pl/oferta/cudownie-rzezbiony-gustav-becker-rarytas-9964900065 Zobacz ofertę: KiENZLE Zegar żyłkowy 1910r Piękna smukła skrzynia https://allegro.pl/oferta/kienzle-zegar-zylkowy-1910r-piekna-smukla-skrzynia-9683695091 Zobacz ofertę: Hermle rzeźbiony zegar wiszący https://allegro.pl/oferta/hermle-rzezbiony-zegar-wiszacy-10507964422 Przykładowe zegary mi się podobają ale nie musi to być jeden z nich szczególnie ze ten ostatni jest zegarem kwadransowym co rozumiem ze bije co 15 min a to chyba za dużo i ciężko by było wytrzymać z takim czymś w domu:) Dokładniej to chodzi mi o to ze mam obawy co do kupna starego zegara jeżeli nawet byłby po przeglądzie to czy w teorii powinien on chodzić dłużej od tego nowego? Dziękuję za odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.