Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Enicar_lover

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Dzięki za podzielenie się swoim zegarkiem! Super ta tarcza się prezentuje, jak i cały zegarek. Czy poleciłbyś fachowca od regeneracji tarczy, i jeśli to nie problem opowiedział o kosztach z tym zabiegiem, czasem oczekiwania itp? Pozdrawiam serdecznie Oskar!
  2. Wielkie dzięki za odpowiedź!;) Byłem u zegarmistrza i również odradzał odnawianie tej tarczy, i wspominał o problemie z prostowaniem koperty. Podobno jest to dość rzadki mechanizm stosowany w Ultrasonicach , zostawiłem go do czyszczenia i konserwacji. Jak się okazało trzeba wytoczyć oś balansu bo już była zajechana. Wrzucę fotki po konserwacji i filmik z działaniem. Pozdrawiam serdecznie Oskar!
  3. Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum, założyłem konto w celu zgłębienia wiedzy na temat zegarków mechanicznych i automatów które zacząłem kolekcjonować od jakiegoś czasu. W dzisiejszym wątku chciałbym poruszyć temat modelu ENICAR Ultrasonic a konkretniej model na 21 łożyskach (Jewels). Nabyłem ostatnio model jak na zdjęciach i trudno jest mi znaleźć podobne modele chociażby na chrono24 czy na forum. Czy ktoś z Was widział, zna i ma więcej informacji na temat tego modelu? Standardowo spotykany jest model na 17 łożyskach. Dodatkowo pytanie do Was co sądzicie o remoncie tarczy jak mojej? Lepiej zostawić oryginalną, podniszczoną czy zrobić remont żeby była nówka funkiel ? Pozdrawiam serdecznie i czekam na dyskusję.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.