Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Enicar_lover

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Enicar_lover

  1. Dzięki za podzielenie się swoim zegarkiem! Super ta tarcza się prezentuje, jak i cały zegarek. Czy poleciłbyś fachowca od regeneracji tarczy, i jeśli to nie problem opowiedział o kosztach z tym zabiegiem, czasem oczekiwania itp? Pozdrawiam serdecznie Oskar!
  2. Wielkie dzięki za odpowiedź!;) Byłem u zegarmistrza i również odradzał odnawianie tej tarczy, i wspominał o problemie z prostowaniem koperty. Podobno jest to dość rzadki mechanizm stosowany w Ultrasonicach , zostawiłem go do czyszczenia i konserwacji. Jak się okazało trzeba wytoczyć oś balansu bo już była zajechana. Wrzucę fotki po konserwacji i filmik z działaniem. Pozdrawiam serdecznie Oskar!
  3. Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum, założyłem konto w celu zgłębienia wiedzy na temat zegarków mechanicznych i automatów które zacząłem kolekcjonować od jakiegoś czasu. W dzisiejszym wątku chciałbym poruszyć temat modelu ENICAR Ultrasonic a konkretniej model na 21 łożyskach (Jewels). Nabyłem ostatnio model jak na zdjęciach i trudno jest mi znaleźć podobne modele chociażby na chrono24 czy na forum. Czy ktoś z Was widział, zna i ma więcej informacji na temat tego modelu? Standardowo spotykany jest model na 17 łożyskach. Dodatkowo pytanie do Was co sądzicie o remoncie tarczy jak mojej? Lepiej zostawić oryginalną, podniszczoną czy zrobić remont żeby była nówka funkiel ? Pozdrawiam serdecznie i czekam na dyskusję.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.