Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Janusz_P

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odpuszczanie aby nawiercić (skąd wiertło 0,2 mm) i hartowanie. Dziękuje za rady (przerosły mnie). Przystawka idzie do kosza.
 2. Zamieszczam zdjęcie otworu na czop (na szczęście nie złamał się i nie został w środku). Średnica drugiego czopa 0,2 mm. Skąd wziąć taki czop?
 3. Jak usunąć resztę czopa? Wiercąc rozkalibruję gniazdo (powstanie mimośrodowy otwór- stalowa oś jest twardsza niż gniazdo czopa).
 4. Faktycznie coś krótki ten czop. W jaki sposób go wydłużyć? Po dokładnym oglądnięciu brakuje/wyłamana oś w gnieździe czopa. Rozwiercać gniazdo?
 5. Koło zębate na osi zespołu przystawki balansowej poluzowało się i obraca się niezależnie od osi. Czy można było zablokować koło kropelką kleju cjanopanu?.
 6. Witam ponownie,Panie Januszu mam taką

  IMG_20210727_170419.jpg

  1. Janusz_P

   Janusz_P

   Witam

   Jaka cena?

 7. Dziękuje za fachową poradę dla użytkownika liho. Natomiast użytkownikowi PM1122 "dziękuje" nie za poradę (bo takiej nie dostałem) tylko pouczenie nic nie wnoszące do sprawy.
 8. Z niecierpliwością czekam na wyjaśnienia użytkownika: liho
 9. Witam Posiadam zegar kominkowy mechaniczny Hermle. Zegar idzie ale bije tylko połówki godzin kiedy ramię spada z ślimakowej krzywki większej a po pół godzinie ramię ślizgające się po krzywce ślimakowej mniejszej spada ale nie uruchamia bicia. Zamieszczam zdjęcie mechanizmu. Założyłem blaszkę (widać ją- kolor biały) aby podnosiła jednym ramieniem drugie ale nic to nie dało.
 10. Witam Kupiłem zegar kominkowy z napędem elektrycznym HERMLE 540-020. Po włożeniu baterii R20 zaczyna bić i rusza balans ale... nie przestaje bić, tylko bez przerwy bije. Po wyjęciu baterii idzie dalej przez parę godzin i nie bije. Czyli sprężyna naciągnięta przez silnik. Co zrobić aby bił tylko o pełnych godzinach i połówkach?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.