Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

etomee

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Dzięki za odpowiedź Zeno. Rzeczywiście zaraz po zakupie obserwowałem dokładność zegarka bo mnie w jednym ze sklepów sprzedawca nastraszył, że z "automatem to same problemy". Mój egzemplarz przy normalnym użytkowaniu (kiedy go codziennie zakładam) śpieszy się około 8-10 sekund na tydzień. Nakręcany ale nie noszony załapuje taką sama obsuwę ale w tył. Generalnie jak dla mnie to jest super dokładnie wiec absolutnie nie narzekam. Nie wiedziałem tylko o tych niuansach związanych z położeniem zegarka więc dzięki raz jeszcze za wyjaśnienie.
 2. A dlaczego w zasadzie tak się dzieje? Jestem świeżo upieczonym posiadaczem automatu i właśnie zauważyłem, że po tygodniu "odstawki" zegarek zaczął się spóźniać około 10 sekund na dobę. Po kilku dniach pracy powrócił do swojej oryginalnej punktualności.
 3. etomee

  Witam

  Witam wszystkich uczestników Forum. Bywam tu raczej okazjonalnie. Mam jednak od dłuższego czasu słabość do zegarków. Paradoksalnie nie noszę ich na co dzień i traktuję bardziej jako "biżuterię". Niemniej nie wyobrażam sobie nie mieć kilku sztuk w kolekcji by założyć okazjonalnie na wyjście do miasta, rodzinną imprezę, do ubioru służbowego czy choćby na plażę. Posiadam kilka sztuk i zawsze chciałem mieć choć po jednym egzemplarzu z różnym rodzajem "napędu" . Tak więc w stajni znalazły się kwarc/kinetic, automatic, nakręcany i kwarc/bateria. Jeszcze tylko jakiś ładowany światełkiem pozostał i będzie komplet (chyba🤔). Pozdrawiam.
 4. Witam Koleżanki i Kolegów, Wkrótce czeka mnie występ w eleganckim garniturze (ślub:) i chciałbym dobrać do niego odpowiedni zegarek. Na co dzień noszę raczej sportowe czy mniej eleganckie modele. Jednym z nich jest czarny Longines Conquest ale jest wielki (43 mm) i na bransolecie. Początkowo planowałem wstawić mu na tę okazję czarny pasek ale za bardzo "wybija" się pod mankietem i chyba się nie nada. Zresztą zakup i założenie paska na jedną (albo jedną z niewielu okazji) to raczej overkill. Dlatego przyszła mi do głowy myśl, żeby wykorzystać pamiątkowy zegarek, który dostałem po dziadku. Zakupiony był 60-70 lat temu. Zegarmistrz odrestaurował go choć niewiele o nim mógł powiedzieć (oprócz tego, że ma całkiem dobry mechanizm - podobno...). Moje pytanie jest takie - czy ten zegarek się nadaje na występy przy takiej okazji? Czy pasuje do niego czarny pasek (ten który jest założony to jakaś tania robota, byle był). Jeśli tak to czy celować w jakieś gładkości, czy z przeszyciami? Prosiłbym o jakąś poradę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.