Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mahlon

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Spróbowałem i jak na razie króluje tam Nomos. Może z posta da się odnieść takie wrażenie, że bardziej ciągnie mnie do Seiko, ale to raczej kwestia tego że je widziałem i wiem czego się spodziewać. Co do Nomosa mam pewne wątpliwości, ale tak pozytywne opinie skłaniają mnie w jego stronę. Orient Star też są atrakcyjne, ale jednak nie ciągnie mnie jakoś w ich stronę. Może jakbym pomacał na żywo to bym zmienił zdanie. Z takimi opiniami się głównie spotykam i chyba zdecyduje się na Nomosa. Nie ukrywam, że wolałbym nie brać go w ciemno, ale chyba się nie zawiodę. Dzięki Panowie za liczne odpowiedzi, dam sobie jeszcze trochę czasu na zastanowienie.
  2. Zastanawiam się nad kolejnym zegarkowym zakupem i jak na razie wyłoniłem wstępnie dwóch (dosyć różnych ) kandydatów: Nomos Club Campus Plusy: - ładnie wykończony mechanizm in-house (niestety w tańszej wersji zasłonięty) - niszowa marka kojarzona głównie przez entuzjastów - oryginalny design Minusy: - proste wykończenie (koperta cała polerowana, tarcza z nadrukowanymi indeksami) - cena ok. 4500zł na chrono24 (droższy ok. 1000zł od Seiko) Seiko SPB165J1 Plusy: - bransoleta (wolę kupić zegarek na bransolecie i później ewentualnie samemu dokupić pasek) - ciekawie wykończona tarcza - ładne wykończenie polerowaniem i szczotkowaniem - podobny do wymarzonego GS Snowflake Minusy: - mechanizm 6R35 - dosyć spora cena jak za "tylko Seiko" Seiko kusi głownie podobieństwem do GS Snowflake i ciekawym wykończeniem, natomiast użyty mechanizm trochę zniechęca. Nie mam niestety możliwości zobaczyć Nomosa na żywo, a zastanawia mnie czy rzeczywiście czuć różnicę, że jest to zegarek klasę wyżej względem Seiko, które jednak ma bardziej złożone wykończenie, ciekawszą tarczę, nakładane indeksy i ładną bransoletę. Czy Nomos rzeczywiście jest zegarkiem lepiej wykończonym pomimo swojej prostoty? Z innych propozycji myślałem jeszcze nad Oris Big Crown Pointer Date, widziałem na bazarku w podobnej cenie, więc może ktoś się wypowie jak on się ma do powyższych
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.