Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adam8989

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. @Darecki Dzięki za pomoc i odpowiedź, no to ładnie nas partacze załatwili.
 2. Stary, klasyczny, piękny model. Breitling Chronomat Evolution a13356. Na stronie Breitlinga cena za pełny serwis po wpisaniu numery seryjnego zegarka to 680 $, u pana Pieśkiewicza przy dzisiejszym kursie 810 $. Wymiana szkiełka, wstępna wycena Apartu w tym modelu 1500 zł, spytałem pana Pieśkiewicza to powiedział 2200 zł. Mówię, że Apart mi wycenił na 1500 ( wstępnie ) to się zaśmiał i powiedział niech robią. Tani nie jest, zgadzam się, szczególnie, że to prosty mechanizm. Pytanie mam takie czy serwis jest niezbędny czy może nadmiar smaru się jakoś sam rozejdzie, wyschnie itp ? Czy sposób odkładania na noc zegarka może mieć wpływ na przemieszczanie się smaru ? Zauważyłem, że dopóki odkładałem zegarek koronką do góry to nic się nie działo ? A co myślicie o zegarmistrzu, który ma pracownię we Wrzecionie Czasu w Panoramie ( ul. Witosa, Warszawa ) albo kawiarnia zegarmistrzowska Muszyńska 23 (wejście od ul. Okrężnej, Warszawa ) ?
 3. Serdecznie dziękuję za odpowiedź. I jak rozwiązałeś ten problem ? Pełny serwis jeszcze raz czy poczekać aż smar się jakoś sam ułoży, rozejdzie czy wyschnie ? Czy sposób odkładania zegarka mógł wpłynąć na ujawnienie się tego problemu ? W tym sensie, że zegarek podczas nocy leżał ostatnimi dni w innej pozycji i może jakoś ten smar się inaczej rozprowadzał ? Jeżeli pytanie jest głupie, to przepraszam, jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanikę zegarków.
 4. Witam wszystkich Mam problem z zegarkiem Breitling, zegarek na Eta 7750 valjoux zatrzymuje mi się na ręku, po prostu sekundnik przestaje działać. Zegarek kupiony kilka miesięcy temu jako używany, przez kilka miesięcy działał idealnie, miał zrobiony pełny serwis. Jestem pewien, że nie jest to kwestia rezerwy chodu. Byłem kilka dni temu u pana Pieśkiewicza, otworzył zegarek, oglądał z 10 minut i stwierdził, że on nic nie widzi. Powiedział, że zegarek jest w bardzo dobrym stanie, na bardzo dobrym chodzie i kazał obserwować. W razie czego pełny serwis, który u niego kosztuje 3410 zł. Przez pierwsze 3 miesiące nic się nie działo a teraz zatrzymuje się ( nic nie zmieniło się w sposobie noszenia zegarka przez mnie ). Kiedy poruszam ręką po zatrzymaniu to normalnie zaczyna działać i jak go odstawię to chodzi dobre 30 godzin, więc to raczej nie brak rezerwy chodu jest przyczyną. Czy ktoś z Was ma może jakiś pomysł co może być przyczyną tego problemu ? Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ? Obawiam się, że bez zegarmistrza się nie obejdzie. Czy Waszym zdaniem warto go oddać do Pana Pieśkiewicza czy może jednak dobry, niezależny zegarmistrz ? Z tego co się zorientowałem to Breitling nie sprzedaje części zamiennych, więc jeżeli tam jest jakaś część do wymiany to niezależny zegarmistrz chyba raczej nie będzie miał problemu ? W końcu na rynku powinno być sporo części zamiennych to tego mechanizmu. Z góry dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi, trochę mi się nie uśmiecha wydawać 3,5 tys. na pełen serwis, planowałem dopiero za 5 lat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.