Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

peterp

Użytkownik
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Szukam mechanizmu ręcznego UNITAS 6497-2 z modułem kalendarza Dubois Depraz (17 kamieni, godziny, minuty, sekundy, dzień, miesiąc, faza księżyca) w idealnym stanie.
 2. A czynsz 30 EUR+ z m2 (Warszawa) i ZUS pracowników to kto zapłaci - własciciel ? Dlatego w sklepie ZAWSZE będzie drożej.
 3. O ETA C01.211 jest np. http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=34234. O pozostałych też wątki na forum. Co do wyboru pomiędzy kwarcem i mechanicznym pierwszorzędnym jest pytanie czy będzie noszony codziennie (a nie co 2 dni bo wtedy już trzeba się nim zająć w międzyczasie lub od nowa ustawiać - inwestycja w rotomat tez nie jest rozwiązaniem jeśli sie nie ma czasu i/lub pasji). Jeśli nie to najlepiej kupić nakręcany - 20sek (a nie 6-8 godzin)i spokój. Tyle, że komplikacje z naciągiem ręcznym jak np. triple date są trudniejsze do dostania - automatów jest duuuużo więcej. Kwarc zawsze będzie dokładniejszy i tańszy w utrzymaniu ale i mniej prestiżowy. Co do płynącej sekundy to są też kwarce i manualne bez sekundnika, więc co się komu podoba. Jeśli więc ktoś nie czuje pasji to zmęczy się szczególnie automatem i będzie go przeklinał nastawiając w poniedziałek rano ;-)
 4. Witam ! Może było na ten temat trochę postów ale chciałbym spytać osoby posiadające mały nadgarstek (tu średnica 6 cm, obwód 17) - jaka jest wizualnie akceptowalna średnica typowego okrągłego zegarka do garnituru (czy np Eposy o średnicach ok. 42-43 mm lub podobne są już za duże?). Nie preferuję dużych zegarków ale od pewnego czasu mam wrażenie, że typowe 35mm wygląda obecnie jak zegarek damski (chyba że ma duże uszy jak np. stowa antea KS itp.). Dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.