Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Osito

Użytkownik
 • Content Count

  330
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Osito

 1. Witam Koledzy, nie mogę dociec, co różni te dwa modele Casio, a zapewne producent nie bez przyczyny "otagował", je różnymi symbolami. Może ktoś wie jaka może być różnica pomiędzy nimi i zechciał by podzielić się spostrzeżeniami na ten temat. Pozdrawiam.
 2. Rzeczywiście, tak jak napisałeś, zegarki które mają możliwość ustawienia roku, prawdopodobnie panują nad długością poszczególnych miesięcy i nie trzeba tego ciągle ręcznie korygować Natomiast modele które pokazałem na zdjęciu w pierwszym poście, oraz takie jak chociażby: A164WA, A168WA - z tego co widzę, raczej nie posiadają możliwości operowania rokiem, jest tylko dzień miesiąca i miesiąc, więc moje pytanie nadal pozostaje otwarte. Może akurat ktoś z czytających ten wątek, posiada podobny zegarek i mógł by jeszcze pomóc rozwiać wątpliwości, jak to jest z pamięcią krótszych i dłuższych miesięcy w tych modelach Casio.
 3. Styczeń – 31 dni Luty – 28 dni (w roku przestępnym 29) Marzec – 31 dni Kwiecień – 30 dni Maj – 31 dni Czerwiec – 30 dni Lipiec – 31 dni Sierpień – 31 dni Wrzesień – 30 dni Październik – 31 dni Listopad – 30 dni Grudzień – 31 dni Przedstawiam zatem powód mojego pytania. Z grubsza można powiedzieć, że prawie połowa miesięcy w roku, różni się długością i byłem ciekawy, czy takie Casio, jest na tyle sprytne, że wie o tym Osobiście posiadam jedynie Casio z tak zwanym multi calendarem, chyba tak to się nazywa, ale tutaj mam już zaprogramowane wszystkie lata włącznie do 2099, więc nie trzeba już nic ręcznie korygować, natomiast potrzebował bym dowiedzieć się jak to jest w tych prostszych modelach, takich jak na zdjęciu z pierwszego postu.
 4. Cześć Koledzy mam małe pytanie, gdyż nie posiadam obecnie takiego zegarka i nie mogę sam tego zweryfikować. Czy w takich modelach jak na poniższym zdjęciu, czy też ich bransoletowych odpowiednikach, jest coś takiego jak pamięć daty, jeżeli chodzi o krótsze miesiące? Mam na myśli to czy np. taki zegarek wie, że marzec jest dłuższy od kwietnia, czy też że listopad jest krótszy od grudnia? A może trzeba to zawsze korygować ręcznie ?
 5. Jeden z zegarków w końcu dojechał. Jego symbol to WV-58R-1ACF, więc teraz to już nic nie wiem, wcześniej nie spotkałem się z takim oznaczeniem/modelem tego Wave Ceptora, więc było małe zaskoczenie W każdym razie, wszystko działa jak należy, a sam zegarek ma 5 zakresów odbioru fal radiowych, więc oczywiście działa i w PL. Pierwsze próby nadzwyczaj udane, zegarek za każdym razem wyłapywał sygnał i ustawiał czas, czy to w trybie automatycznym, czy też przy manualnym wymuszeniu odbioru, chociaż warunki odbioru, zaprzeczały wszystkim wytycznym podanym w instrukcji - betonowe pomieszczenie z zaciągniętymi żaluzjami na oknie, zegarek leżał daleko od samego okna, które zresztą wychodzi nie na tą stronę z której jest usytuowany nadajnik, wokół leżącego zegarka, działały urządzenia elektroniczne, komputer, rutery, modemy, tv itd. Nie mogę narzekać, bardzo udany i cieszący właściciela nabytek
 6. Cześć koledzy Mam małą zagadkę z którą nie potrafię się rozprawić, więc może ktoś z was mógł by mi pomóc. Otóż szukam odpowiedzi na pytanie, jaka może być różnica, pomiędzy tymi dwoma modelami Casio: WV-58DE-1AVEF WV-58RD-1AEF Na pierwszy rzut oka, zegarki wydają się wyglądać identycznie, może poza oznaczeniem wodoszczelności, czyli na pierwszym widnieje WR50M, a na drugim WR 5 BAR. Jak to się mówi, diabeł tkwi w szczegółach, zdaje się, że w przeszłości spotkałem się z niby takim samym zegarkiem, ale który odbierał fale tylko z jednej strefy czasowej, czyli okolice Japonii. Dlatego też wolał bym wiedzieć, co kryje się za różnicą w oznakowaniu, tych dwóch modeli. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat, to prosił bym o kilka słów komentarza. Pozdrawiam
 7. Tak podejrzewałem, dzięki za potwierdzenie Nadal rozglądam się również za Casio A-178WA-1A, ale w PL, teoretycznie widzę go w jednym sklepie, z tym, że za cenę dwu krotnie wyższą niż standardowa i to o ile faktycznie jest na stanie. Ktoś może ma pomysł, gdzie jeszcze można próbować szukać tego modelu? Czy z powyższego można wnioskować wyższość któregoś z tych rozwiązań nad drugim, czy jest to wyłącznie kwestia gustu?
 8. Przypomnij mi proszę, co to była ta Montana, bo nie jestem pewien, czy o tym samym myślimy. Nie udzielałem się na forum przez parę ładnych lat i trochę wypadłem z obiegu. @ cordi7 - Dziękuję za linki, może wykorzystam któryś z tych pomysłów. Ano właśnie, może takie dwu częściowe nato mogłoby być odpowiedzią na moje potrzeby, ale z drugiej strony nie miałem z tego typu paskami doświadczenia, nie licząc kilkukrotnej przymiarki zegarka, który takie nato akurat posiadał. Niemniej obstawiam, że chyba takie nato, nie będzie czyniło aż takiego dyskomfortu, jak to dzieje się u mnie w przypadku gumy... Czy wspomniane przez ciebie dwu częściowe nato, jest tak szeroko dostępne jak paski tego typu, ale jednoczęściowe, czy to może jakaś nisza ?
 9. Witam koledzy Planuję zakup zegarka, być może będzie to, Casio F-91W, lub model o podobnej stylistyce, ale mam jedną zagwozdkę. Otóż o ile podoba mi się styl takiego zegarka, to nie jestem w stanie używać go z paskiem gumowym, tutaj chyba nie ma co tracić czasu na opis problemu, bo domyślacie się pewnie w czym rzecz. I tutaj mam właśnie takie pytanie, czy widzielibyście jakąś sensowną koncepcję, zastąpienia takiego gumowego paska, czymś bardziej skurzanym, tak aby to jeszcze tak bardzo nie straszyło, chociaż od razu mówię, że cudów nie oczekuję ? PS: Kojarzycie może, czy jest jeszcze gdzieś w PL, do dostania w sensownej cenie Casio A-178WA-1A ? W sumie mógł by być również i z zagranicy, ale podejrzewam, że koszty przesyłki zabiją sensowność takiej inwestycji.
 10. Osito

  Orienty forumowiczów

  Tak, masz rację. Powiedział bym, że ten model Orienta można by nazwać prawdziwą klasyką. Fajny i udany sikor
 11. Osito

  Orienty forumowiczów

  Z jasną tarczą też bardzo ciekawy. http://yeomansweblog.files.wordpress.com/2008/09/f7eca2e59626ed819279a1a04e4c1bf7.jpg A tutaj nieco więcej na temat tego zegarka: http://forums.watchuseek.com/f410/impressions-orient-star-classic-wz0011ej-713043.html
 12. Osito

  Orienty forumowiczów

  39mm bez koronki. Razem z koronką 42mm.
 13. Osito

  Orienty forumowiczów

  Bo to faktycznie ładny i poukładany zegarek. Dobry wybór
 14. Osito

  Orienty forumowiczów

  Jako nówki, czy raczej z drugiej ręki ?
 15. Osito

  Orienty forumowiczów

  Można jeszcze dostać modele z tej serii? Myślałem, że już są nie produkowane.
 16. Osito

  Buty

  ----------------------- Dziękuję za namiar na "New Balance" , wcześniej nie kojarzyłem tej marki, więc teraz chętnie przyjrzę się temu co oferują. Co do Solovara słyszałem dość dobre opinie, bo podobno obecnie przeskoczyli chociażby Dr. Martensa jeżeli chodzi o jakość. Niestety jest jeden szkopuł co do Solovarów & Martensów i nie chodzi tutaj o estetykę. Dopiero co kilka dni temu zrobiłem mały rekonesans i przymierzałem kilka modeli Solovarów & Martensów i niestety żadne z tych butów nie pasują na moją nóżkę. W podbiciu czułem jak by mi nogę imadłem ściskali, czyli dyskomfort był okropny, to też musiałem je wykluczyć i tylko dlatego napisałem, że odpadają na starcie Jest to nieco dziwne, że wszystkie modele robią jak z "jednego szablonu", przez co możliwość dopasowania ich do stopy jest tak ograniczona.
 17. Osito

  Buty

  Witam. Koledzy, czy możecie polecić mi jakieś godne uwagi Europejskie marki butów, najlepiej w granicach cenowych do - 500 pln. ? Na tą chwilę kojarzę: Rieker - dużo negatywnych wypowiedzi w internecie, trochę mnie to wystraszyło. Clarks - opinie dość mieszane, sporo pozytywnych wypowiedzi, ale zdarzają się i nie najlepsze recenzje. Salomon - podobno dobra marka, ale osobiście nie miałem styczności. Dr. Martens i Solovair - odpada na starcie. Oprócz butów sportowych np. Salomon, interesują mnie mniej więcej takie fasony jak te ze zdjęcia, czyli dość "ciężkie" buty na co dzień, ale oczywiście może to być również i nieco lżejszy kaliber.
 18. Nie ma aktualizacji statusu do wyświetlenia

 19. Fajne to cosik Powiedział bym taki trochę Frederique Constant.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.