Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

wocio19

Użytkownik
 • Content Count

  1235
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wocio19 last won the day on August 7 2013

wocio19 had the most liked content!

Community Reputation

15 Początkujący

About wocio19

 • Rank
  młody weteran
 • Birthday 03/09/1983

Kontakt

 • Strona WWW
  http://republika.pl/mechanicznezegarki/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Hobby
  Zegarki
  Architektura
  Sztuka
  Motoryzacja
  KUBICA! (dawniej Małysz ;) )

Recent Profile Visitors

2208 profile views
 1. Zegarek wg. mnie oryginalny. Cena jak za NOS'a po mimo tego, że koperta jest mocno powycierana, co troszkę zostało zakamuflowane przez mocno rozjaśnione zdjęcie.
 2. Ładny Poljocik. Mmiodek, kolega bahuone nie ostrzegł Cię o jednej ważnej rzeczy - ten wałek zdecydowanie łatwiej wyjąć niż włożyć z powrotem bez wyskakiwania beczułki z wodzika. Objawy: wkładasz wałek, i nie da się nakręcić zegarka, zamiast tego cały czas przestawiasz wskazówki. Oczywiście dość łatwo to naprawić, ale jeśli się nie ma wprawy, to jest trochę zabawy.
 3. Nie sądzisz, że łatwiej byłoby szukać pomocy, gdybyś podał w jakiej części kraju mieszkasz? Mnie znajdziesz w Poznaniu i okolicach.
 4. Nie zgadzam się z przedmówcą. Moim zdaniem takie wskazówki też występowały. Wiesna OK.
 5. Jest w porządku, fajny zegarek, tylko koronka jest kompletnie źle dobrana. Za parę złotych wymienisz u zegarmistrza na mniejszą i nie odstającą.
 6. Rafał75, narażasz się na falę niepohamowanej zazdrości forumowiczów. Oba super, oba poszukiwane, oba w świetnym stanie, gratulacje!
 7. Posiadasz Sławę prawdopodobnie z lat 80'tych. Szkiełko oryginalnie chyba było wypłaszczone, więc może nie udać się dostać identycznego, ale z typową "kopułką" też będzie wyglądać dobrze. Koszt wymiany szkła u zegarmistrza to pewnie 10-20zł. Tarczy nie da się tak po prostu poprawić - w grę wchodzi albo pogodzenie się z odbarwieniami, albo wymiana na nową (jest szansa, że w zakładzie zegarmistrzowskim "starej daty" będą taką mieli, bo to dość późny model. Łatwo było pozyskać takie tarcze, bo koperty złocone szły często na przetop w celu odzysku złota, a tarcze z mechanizmami zostawały) Wskazówki pewnie można oczyścić, sekundę też zegarmistrz z pewnością dobierze bez problemu. Dokładność rzędu +/- 5 minut na dobę da się wyregulować. Sam koszt naprawy może być bardzo rózny w zależności od zakładu i miejsca na mapie Polski.
 8. Ogólnie inwestycja w radzieckie zegarki okazuje się nie być taka głupia, bo ceny w zauważalny sposób poszły w przeciągu dziesięciu lat w górę. Niestety ZiM z późnego okresu produkcji wyróżniają się głównie ciekawym i różnorodnym wzornictwem. Jakością wykonania nie grzeszą. W cenach do 100zł da się póki co kupić zegarki w stanie idealnym. Kolekcjonersko celowałbym w coś takiego, a do noszenia jakiegoś woła roboczego można sobie kupić za 30zł.
 9. Dekiel jest od Mira/Wostoka, koperta głowy nie daję - może być faktycznie od Poljota. Przyczyna zatrzymywania na pewno jest inna niż namagnesowanie. Zbadaj czy bęben sprężyny albo wkręty na balansie nie szorują o kopertę. Czasami trudno znaleźć przyczynę - kwestia dobrej lupy i dokładnej obserwacji w różnych pozycjach.
 10. Są takie dni, kiedy człowiek na nowo przypomina sobie za co kocha pchli targ. Poznań, dwa weekendy temu, piękna Kama już po naprawie i spa:
 11. Niektóre wersje tego mechanizmu nie mają przycisku do wyciągania wałka - najczęściej te, które były w kopercie gdzie wałek nie przechodził przez pełne oczko w kopercie i mechanizm dało się wyjąć bez wyciągania wałka. W takim przypadku najlepiej zdjąć wskazówki, tarczę i mostek remontuaru.
 12. werther, wygląda, że zestaw pierścienia i dekielka jest OK. Może gwintowanie w kopercie jest zniszczone i krzywo wprowadza pierścień? Spróbuj czy bez włożonego dekielka będzie się dało go głębiej wkręcić - to może dać odpowiedź na pytanie czy na pewno dekielek i pierścień są "kompatybilne"
 13. spoxx, dzięki dobre! Ostatnie dwa zdjęcia szczególnie wiele mówią o stanie zegarka
 14. To gratuluję, szczególnie, że Sława akurat nie jest najłatwiejszym mechanizmem do poskładania. No a w szczególności ten nieszczęsny kalendarz...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.