Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wocio19

Użytkownik
 • Content Count

  1,386
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wocio19 last won the day on August 7 2013

wocio19 had the most liked content!

Community Reputation

12 Początkujący

About wocio19

 • Rank
  młody weteran
 • Birthday 03/09/1983

Kontakt

 • Strona WWW
  http://republika.pl/mechanicznezegarki/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Hobby
  Zegarki
  Architektura
  Sztuka
  Motoryzacja
  KUBICA! (dawniej Małysz ;) )

Recent Profile Visitors

1,722 profile views
 1. Zegarek wg. mnie oryginalny. Cena jak za NOS'a po mimo tego, że koperta jest mocno powycierana, co troszkę zostało zakamuflowane przez mocno rozjaśnione zdjęcie.
 2. Ładny Poljocik. Mmiodek, kolega bahuone nie ostrzegł Cię o jednej ważnej rzeczy - ten wałek zdecydowanie łatwiej wyjąć niż włożyć z powrotem bez wyskakiwania beczułki z wodzika. Objawy: wkładasz wałek, i nie da się nakręcić zegarka, zamiast tego cały czas przestawiasz wskazówki. Oczywiście dość łatwo to naprawić, ale jeśli się nie ma wprawy, to jest trochę zabawy.
 3. Wostok z ciekawą tarczą, 100% oryginał, na bardzo dobrym chodzie, za 90zł + koszt przesyłki, do kupienia tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130314-m%C4%99skie-zegarki-vintage-rakieta-poljot-s%C5%82awa/
 4. Sprzedam ładną Sławę heksagona z nowym szkiełkiem za 110zł: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130314-m%C4%99skie-zegarki-vintage-rakieta-poljot-s%C5%82awa/?p=1723961 Pytania i rezerwacje tylko przez prywatną wiadomość! REZERWACJA
 5. Nie sądzisz, że łatwiej byłoby szukać pomocy, gdybyś podał w jakiej części kraju mieszkasz? Mnie znajdziesz w Poznaniu i okolicach.
 6. Nie zgadzam się z przedmówcą. Moim zdaniem takie wskazówki też występowały. Wiesna OK.
 7. Jest w porządku, fajny zegarek, tylko koronka jest kompletnie źle dobrana. Za parę złotych wymienisz u zegarmistrza na mniejszą i nie odstającą.
 8. Rafał75, narażasz się na falę niepohamowanej zazdrości forumowiczów. Oba super, oba poszukiwane, oba w świetnym stanie, gratulacje!
 9. Tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130314-m%C4%99skie-zegarki-vintage-rakieta-poljot-s%C5%82awa/ mała obniżka cen + nowy zegarek na sprzedaż: Poljot kostka po konserwacji za 75zł bez paska
 10. Posiadasz Sławę prawdopodobnie z lat 80'tych. Szkiełko oryginalnie chyba było wypłaszczone, więc może nie udać się dostać identycznego, ale z typową "kopułką" też będzie wyglądać dobrze. Koszt wymiany szkła u zegarmistrza to pewnie 10-20zł. Tarczy nie da się tak po prostu poprawić - w grę wchodzi albo pogodzenie się z odbarwieniami, albo wymiana na nową (jest szansa, że w zakładzie zegarmistrzowskim "starej daty" będą taką mieli, bo to dość późny model. Łatwo było pozyskać takie tarcze, bo koperty złocone szły często na przetop w celu odzysku złota, a tarcze z mechanizmami zostawały) Wskazówki pewnie można oczyścić, sekundę też zegarmistrz z pewnością dobierze bez problemu. Dokładność rzędu +/- 5 minut na dobę da się wyregulować. Sam koszt naprawy może być bardzo rózny w zależności od zakładu i miejsca na mapie Polski.
 11. Przedpremierowa zapowiedź, tego co wkrótce trafi na bazarek: Rakieta kostka za 80zł (bez paska) Malutka śmieszniutka Zaria 20zł (bez paska)
 12. Nowości na bazarku, pod tym adresem: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130314-m%C4%99skie-zegarki-vintage-rakieta-poljot-s%C5%82awa/?p=1686102 Poljot budzik, cena 90zł Start 1958 rok, cena 40zł
 13. Ogólnie inwestycja w radzieckie zegarki okazuje się nie być taka głupia, bo ceny w zauważalny sposób poszły w przeciągu dziesięciu lat w górę. Niestety ZiM z późnego okresu produkcji wyróżniają się głównie ciekawym i różnorodnym wzornictwem. Jakością wykonania nie grzeszą. W cenach do 100zł da się póki co kupić zegarki w stanie idealnym. Kolekcjonersko celowałbym w coś takiego, a do noszenia jakiegoś woła roboczego można sobie kupić za 30zł.
 14. Mam do oddania w dobre ręce kilka sprawnych zegarków radzieckich z mojej kolekcji Wątek męski na bazarku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130314-m%C4%99skie-zegarki-vintage-rakieta-poljot-s%C5%82awa/?do=findComment&comment=1656992 a w nim: 6. Sława 6-kąt za 100zł 7. Rakieta duża staruszka za 55zł Wątek damski: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/131170-damskie-zegarki-vintage/?do=findComment&comment=1674120 a w nim: 3. Aurora, różowy krabik za 35zł 4. Czajka mini na bransolecie za 30zł
 15. Dekiel jest od Mira/Wostoka, koperta głowy nie daję - może być faktycznie od Poljota. Przyczyna zatrzymywania na pewno jest inna niż namagnesowanie. Zbadaj czy bęben sprężyny albo wkręty na balansie nie szorują o kopertę. Czasami trudno znaleźć przyczynę - kwestia dobrej lupy i dokładnej obserwacji w różnych pozycjach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.